Šta je novo?

Graficka otisla ili...?

Aha,krastavac odakle mi sad instalacija win...A nema druze prasine,sve je cisto kao barut. Kad vidim graficku ne mogu da vjerujem da je otisla...sve cisto,uredno,stavis iza ruku hladan vazduh...ne znam stvarno sta joj je. Al sutra cu staviti drugu graficku iz drugog racunara pa cu vidjeti pa Vam javim.
 
Evo stavio sam drugu graficku tj. ati radeon hd 5750 i pustio onaj Heave Benchamark i radi sve super. Uopste se nije gasio monitor i jedno 4min.je radio na Heave Benchmark. Sa ovom mojom nisam uspio vise od 20sek da budem. Znaci graficka je ipak. Bar sad znam sta je...a neka reparacija da se izvede? Ja cu ipak sutra kupiti drugu, al reko mozda je nesto sitno pa da uradim pa neka je u rezervi. Dok sam radio na Heave Benchmark, fps je bio izmedju 15 i 28 jel bolje to sto je vise ili manje?
 
Evo stavio sam drugu graficku tj. ati radeon hd 5750 i pustio onaj Heave Benchamark i radi sve super. Uopste se nije gasio monitor i jedno 4min.je radio na Heave Benchmark. Sa ovom mojom nisam uspio vise od 20sek da budem. Znaci graficka je ipak. Bar sad znam sta je...a neka reparacija da se izvede? Ja cu ipak sutra kupiti drugu, al reko mozda je nesto sitno pa da uradim pa neka je u rezervi. Dok sam radio na Heave Benchmark, fps je bio izmedju 15 i 28 jel bolje to sto je vise ili manje?

Ako graficka ne moze da izdrzi vise od 20sec u Heaven benchmarku to znaci da je sigurno pred crkavanje. U sustini ako ces da igras samo CS 1.6 ne treba ti nova kartica, koristi samo tu hd5750.
 
meni nije nalegala sad pre neki dan posle ciscenja i kad dodje u windows posle nekog vremena zabode i ugasi se ekran. pa i linije se pojavljivale kao artefakti. nista nije sprzeno samo se ponasalo kao da je ona defektna.
 
Ja sam to samo pozajmio sa drugog racunara, samo da vidim dal je do nje ili nesto drugo. Da ne bude kupim novu a opet isto. Sutra idem da vidim sta ima na stanju da je odmah uzmem, i gotovo sta da radim sad.
 
evo da se javim, uzeo sam graficku MSI gtx 1050TI gaming x 4gb. Instalirao sam drajvere i sve je ok sad. :) uzeo sam je za 200fr i doplatio 20fr za jos 2g garancije,tako da sada imam 4g garancije. Sad dok sam stavljao stranicu od kucista, pogledam ja kad ne rade ventilatori... na netu sam nasao ovo :
"Za MSI Gaming X iz iskustva mogu da ti kazem da je odlican za tisinu. Do 65 C ne pali ventilatore a I kad ih upali, to je na ~800-900 rpm i efektivno se ne cuje."
Jel ovo moguce da ne rade ventilatori?? Ovu sto sam imao imala je 3 ventilatora, i nikad se nisu ugasili...malo mi je ovo glupo da ne rade...

https://www.sendspace.com/file/382za9
 
Pa glupo je i da rade ako nema potrebe :) Izvrti neki Heaven test i kad se ugreje preko 65C, ako je ispravna, upalice vent! Moja Gygabite 1050Ti retko kad i u igrama pali vent, a i kad upali to je mali broj obrtaja. Dosta su hladne kartice!
 
Upalio sam Heaven, pali na oko 63stepena, i onda drzi na oko 59...radio je Heaven test jedno 15min. Znaci ispravna je :) Nisam znao, vec me presjeklo. :) Hvala ipak :)
 
Nazad
Vrh Dno