Šta je novo?

Calculate (gentoo) kako teamviewer google-earth

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Kako instalirati teamviewer u Calculate KDE plasma5, verzije su zakljucane jer pozivaju qt4webkit koji je izbacen. Google-earth ne slaze se suma jer neko od njih nece da shvati da je sad okacena google-earth pro verzija i da ce tako biti i ubuduce
 
Wine
 
Мислим да сви линухи раде углавном исто па сам годинама пробао све и свашта управо због овога. На почетку сам пробрао програме који ми одговарају, нашао замене за до тада коришћене и онда је један од битнијих детаља био да ли је могуће да их инсталирам на неком новом линуху. Та основа су били Минт и Убунту, касније Кубунту, имао сам буквално списак програма које инсталирам ван дистрибуције, имао сам или .deb пакете или РРА за њих и свака нова инсталације би била брзо комплетирана.

Када сам почео да пробам оне који немају везе са Убунту и наравно не може да се користи ово наведено, тражио сам начин да то решим. Ако није могло да ради више од половине ових програма и после вишедневних покушаја, одустајао сам од тог линуха. Где нису радила 2-3 програма бих мало дуже испробавао и тражио евентуално алтернативу па су такви линухи и даље ту негде, повремено пробам али не превише. Испробавао сам све рецепте који су често ишли изнад онога што сам знао па бих углавном одустајао.

А онда се "појавио" Арчи код кога није било проблема, све што је постојало би AUR инсталирао без проблема, често једноставније него преко PPA или .deb фајлова и ту сам стао. Арчи као основа, Кубунту као алтернатива и ту је крај. Више и не експериментишем, једино повремено погледам шта се појавило али и не скинем а камоли пробам.

Знам да ти ниси свој ако не чачкаш нешто али знам и да то често заврши на лош начин па се увек нешто нервираш.
 
Мислим да сви линухи раде углавном исто па сам годинама пробао све и свашта управо због овога. На почетку сам пробрао програме који ми одговарају, нашао замене за до тада коришћене и онда је један од битнијих детаља био да ли је могуће да их инсталирам на неком новом линуху. Та основа су били Минт и Убунту, касније Кубунту, имао сам буквално списак програма које инсталирам ван дистрибуције, имао сам или .deb пакете или РРА за њих и свака нова инсталације би била брзо комплетирана.

Када сам почео да пробам оне који немају везе са Убунту и наравно не може да се користи ово наведено, тражио сам начин да то решим. Ако није могло да ради више од половине ових програма и после вишедневних покушаја, одустајао сам од тог линуха. Где нису радила 2-3 програма бих мало дуже испробавао и тражио евентуално алтернативу па су такви линухи и даље ту негде, повремено пробам али не превише. Испробавао сам све рецепте који су често ишли изнад онога што сам знао па бих углавном одустајао.

А онда се "појавио" Арчи код кога није било проблема, све што је постојало би AUR инсталирао без проблема, често једноставније него преко PPA или .deb фајлова и ту сам стао. Арчи као основа, Кубунту као алтернатива и ту је крај. Више и не експериментишем, једино повремено погледам шта се појавило али и не скинем а камоли пробам.

Знам да ти ниси свој ако не чачкаш нешто али знам и да то често заврши на лош начин па се увек нешто нервираш.

Omasio si temu.
 
Не, хтео сам да кажем да је мени једна од особина линуха која ми значи да пакети које користим могу лако да се инсталирају. Ако на овај не може пар скоро обавезних програма, не занима ме. Ако неко не прати промене па не прилагоди, опет исто.
 
Не, хтео сам да кажем да је мени једна од особина линуха која ми значи да пакети које користим могу лако да се инсталирају. Ако на овај не може пар скоро обавезних програма, не занима ме. Ако неко не прати промене па не прилагоди, опет исто.

Kao sto rekoh...

Omasio si temu.
 
Zbog ovoga se nadam da će Flatpack ubrzo zaživeti među developerima.
 
Kompajliraj od nule,skini .xz verziju i instaliisi je. Za Earth vec nemam pojma.
Doduse,izasla je sad 13ica TW,tako da ocekjemo najzad normalnu non-wine verziju.
 
Kompajliraj od nule,skini .xz verziju i instaliisi je. Za Earth vec nemam pojma.
Doduse,izasla je sad 13ica TW,tako da ocekjemo najzad normalnu non-wine verziju.
Kompajlira bi ja kad bi znao za Calculate, verzija 13 je sad izasla i za linux pa se nadam da ce Gentoo izbaciti verziju za instalaciju sa .ebuild fajlom. Ovo sto ja kompajliram to ima sve sta treba u .ebuild fajlu i "mudrolija" je samo da se pusti da odradi.
 
Probao sam .xz verziju , raspakovaona na /opt ali kad se startuje pojavi se uvodni ekran ali kaze nemas konekciju, probam service da mu starujem primi ga ali ne moze da se startuje kao kad su 11 i 12 verxzije radile
 
Zbog ovoga se nadam da će Flatpack ubrzo zaživeti među developerima.
A sta je sa Snappy, koliko se secam oni imaju u ponudi vise aplikacija, ovde za ovaj sto predlazes ima 4 aplikacije. Koji ce da prevagne il ce biti vecno osporavanje i svadja koji je bolji.
 
A sta je sa Snappy, koliko se secam oni imaju u ponudi vise aplikacija, ovde za ovaj sto predlazes ima 4 aplikacije. Koji ce da prevagne il ce biti vecno osporavanje i svadja koji je bolji.

Ima ih više ali i dalje mali broj. U krajnjoj liniji, nije bitno šta će ko da prihvati jer može da se ima i jedno i drugo i AppImage, nego da aplikacije postanu samodovoljne i izolovane pa da recimo ne moraš da se zlopatiš sa Team Viewerom ako si na Calculate. Ili još gore, da instaliranjem neke leve verzije neke biblioteke naruše funkcionisanje OS-a.
 
Poslednja izmena:
Sad je i wine maskiran. Sta im je, zasto to rade, nesto su valjda otkrili sto drugi nisu ili predpostavljaju da su otkrili. Inace .xz je prevju kad se otvori i startuje tek onda se vidi ali program nema konekciju i ne radi. Izgleda da je njima glavni pravac komercijalna prodaja i sad kad su se istrenirali besplatna verzja najverovatnije nece raditi ili ce biti neka beta.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nabaso sam na neko gentoo objasnjenje, oni su wine podelili u delovi tako nesto, ne kapiram, instalirao sam neki virtuelni wine i pokrenuo teaviewer, malo je radio ali je zabo celu masinu.
 
Busni su i TW<13 i wine <2.0 tako da su zamaskirani.
Niko te ne sprecava da instliras teamivewer pokrenes demon i radis tako. Obavezno moras demona da pokrenes
 
Busni su i TW<13 i wine <2.0 tako da su zamaskirani.
Niko te ne sprecava da instliras teamivewer pokrenes demon i radis tako. Obavezno moras demona da pokrenes

Busni su izgleda svi i verzija 13, demon se kao instalira ali mora rucno u Calculate da se startuje. Po ovome sto je okacio @ajvn ispada da je i 13 busan
https://thehackernews.com/2017/12/teamviewer-hacking-tool.html

New TeamViewer Hack Could Allow Clients to Hijack Viewers' Computer
Tuesday, December 05, 2017 Swati Khandelwal
 
Poslednja izmena od urednika:
Morao je bese od 11ice uvek demon da se startuje,ali ok.
 
Morao je bese od 11ice uvek demon da se startuje,ali ok.
Mora je ali samo jednom i posle je sve ok, sad u 13 u Calculate ne pije vodu, svaki puta mora da se startuje kad dignes masinu. Mozda je to i dobro, ne radi dzaba, startujes demona i onda program. U Ubuntu se sam startuje, instalacija ga upise gde treba i sledeci put je startovan, najverovatnije je sve prilagodjeno za systemd a Calculate ga nema.
 
Mora i inace svaki put da se startuje, samo je to odradjeno automatski gde si ga vec koristio. Mozes manuelno da ga dodas i ovde u init default runlevel ovako:
Kod:
rc-update add [ime programa] default
i
Kod:
rc-update show
da vidis da li je propagiralo promenu.
 
Ma prilagodjen je i za Calculate/Gentoo(imamo na x masina) samo sto je ovde sada zabravljen.
 
Mora i inace svaki put da se startuje, samo je to odradjeno automatski gde si ga vec koristio. Mozes manuelno da ga dodas i ovde u init default runlevel ovako:
Kod:
rc-update add [ime programa] default
i
Kod:
rc-update show
da vidis da li je propagiralo promenu.

To sam radio i to radi samo dok ne uradim restart masine, sledeci put mora manuelno da se startuje
Kod:
teamviewer daemon (re)start
posle ovoga normalno startujem teamviewer iz menia
 
Ma prilagodjen je i za Calculate/Gentoo(imamo na x masina) samo sto je ovde sada zabravljen.
Nije 13 jos ni u opticaju. Pises da imas Gentoo na X masina, kako da nateram Operu da pusta klipove sa Facebooka. Meni to ne treba ali sam odredio da zena koristi Operu i u drugim distroima to joj radi u Operi a ovde u Calculate nece pa nece. Imam instaliran flashplayer imam instalira i onaj peepr za Chrome(mium) ali Opera ne konstatuje nista. Brisao sam profil, ponovo instalirao jednostavno nece.
 
Onda mozes da napravis @reboot cron job.
 
Nazad
Vrh Dno