Šta je novo?

Windows 10 particije

drminketa

Poštovan
Učlanjen(a)
28.11.2017
Poruke
38
Poena
60
Pozdrav svima Forumu, ovo je moj prvi post posle 15tak godina pauze.
Nabavio sam novu polovnu masinu, sa instaliranom legalnom desetkom i Ubuntu. Stanje je nasledjeno od pethodnog vlasnika. Ovo je moj prvi kontakt sa oba OSa, do sad sam koristio sedmicu. Iznenadjen sam zatecenom sumom particija na disku! Izgleda da su se stvari promenile od sedmice na ovamo i da vise ne moze da se ima disk sa samo jednom particijom. Od 1TB vidim samo 750GB, Ubuntu mi ne treba, i ja bih Ubuntu i visak particija pobrisao, tako da se protegnem po celom disku ako je to sa desetkom izvodljivo. Medjutim, ne znam sta smem a sta ne smem da brisem. Ovo je trenutna situacija na disku

https://snag.gy/tMyhZJ.jpg

pa bih vas molio za pomoc. Koje particije mogu da obrisem?

Unapred hvala!
 
Auuu, kakav gužvanjac !!!! Ko zna koliko puta je tu instaliran windows i od čega je počelo. To je zrelo za novu instalaciju od početka.
Ovo je sve što treba s'tim što je poslednja particija kod mene over-provisioning za SSD pa možda tu i ne treba.
Capture.JPG
 
Kod tebe je to sve fino, vidim. E sad, meni bi pomoc bila da mi se kaze sta mogu da brisem. Ja sam naucio na jedan disk - jedna particija. Jednostavno, je l'. A sad, gledam situaciju kod sebe, gledam situaciju kod tebe, i jednako ne znam sta vidim. A ako obrisem nesto sto ne bih smeo skupo ce da me kosta ucenje.
 
Mozes nekim linuxom sa usb-a preko live-a da udjes u Gparted program, obrises sve to.
Napravis dve ntfs particije, jedna C na primer 150gb, i ostatak D. C je sistem i programi, D podaci.
Tako ce sistem biti prinudjen pri instalaciji da instalira na C i ove boot fajlove, koje po obicaju instalira na zasebnu particiju.
Ili mozes i preko win cd-a da pravis particije, ali onda moras da kucas u cmd-u.
 
Pri novoj, čistoj instalaciji windows-a ne mora sve to da se radi, obrišu se sve particije i pustiš windows da napravi nove.
 
Nazad
Vrh Dno