Šta je novo?

HP Pavilion dv7-3165ef NUM-LOCK ili ti VER-NUM

marex

Slavan
Učlanjen(a)
23.05.2005
Poruke
114
Poena
319
Pozdrav svima,
izvinjenje u napred ako sam promašio deo foruma za ovu temu prebacite je gde treba
u glavnom imam problemčić koji me tiši već duže vreme pa reko aj da ga izložim ovde možda se nađe neko da je već imao sličan pa će moći da mi pomogne.
U pitanju je laptop iz naslova znači HP Pavilion dv7-3165ef
E sad ovo f na kraju naziva znači da je ovo Francuska verzija,znači svi nazivi su na Francuskom,kao i raspored slova i brojeva a to radi boljeg pojašnjenja problema znači sledeće:

-brojevi na osnovnoj tastaturi su sekundarni tj.do njih se dolazi preko SHIFT dugmeta a znakovi su u prvom planu
-znakovi nisu standardi kao na en/sr tastaturama ali su tačno oni koji vam trebaju kad pišete u HTML,CSS,JS,PHP itd.
-za brojeve koristim dodatnu tastaturu i tamo se NumLock zove VerNum

E tu dolazi do problema taj NumLock ili ti VerNum pre izvesnog vremena se pali i gasi sam od sebe ili od pritiska na potpuno drugo dugme na tastaturi(tipa pritisnem SHIFT ono se upali pritisnem opet ono se ugasi i tako te gluposti ima još dugmića koji ga pale i gase),a opet posle nekog vrečena se kao smiri pa radi normalno par dana :zgran:
Probao sve softversko čega se setio(drajveri,dijagnostika ...ništa) a nisam baš vičan otvaranju fizičkom laptopa (a moguće da je negde kontakt prespoio zbog neke prljavštine,ako je to moguće da se desi,jel tako nekako i deluje al aj nek mi neko potvrdi da to može da se desi ako ima iskustva).
Pa ako se nekome od vas dragi članovi desilo nešto ovako ili slično ili jednistavno znate o čemu se radi,molim da to podelite samnom a ja ću svakako ovde napisati rešenje
kad uspem da dođem do njega.Napominjem da laptop sem toga radi normalno.

Veliki pozdrav svima!
 
Poslednja izmena:
Da li postoje u bios-u posebna setovanja za tastaturu?
 
Evo upravo proverio nikakva podešavanja za tastaturu ne postoje u BIOS-u,Bios je inače "suv ko barut" al to se od laptopa i očekuje,ima samo osnovna podešavanja tastature u Control Panel i podešavanje da li hoću ili neću zvuk za ToggleKeys (NUM LOCK,CAPS LOCK i SCROLL LOCK),to mi je u stvari i bilo najsumljivije al sam se više puta "igrao" sa tim i nije ni to.
Takođe i sva ona sitna podešavanja oko Language bara,keyboard shortcuts i ostalo i sve sam probao i isprobao i na žalost nije dalo rezultata tako da skoro da sam doneo zaključak da je problem hardverske prirode...
 
Poslednja izmena:
Ako nemaš neki od onih key remap programa (sa obzirom da reče da je francuski laptop, to znači i da je tastatura azerty), onda bi bilo pametno da probaš neki live linux ili live windows, čisto da sistem eliminišeš kao uzročnika.

Ako se i tada pojavljuju iste stvari, onda je problem hardverske prirode, tj. do tastature verovatno.
Sama tastatura na laptopovima je u većini slučajeva laka za skidanje i potrebno je skinuti nekoliko šrafova koji je sa dna laptopa drže (ako ih ima) i sa gornjih ivica tastature otkačiti kvačice i samo jednostavno izvući istu. Ispod je povezana običnim fletom koji ne bi trebao da pravi ovakve probleme, ali eto... Izvuci i ubaci ga ponovo i nadaj se najboljem.

Ako se ne možeš snaći, YT pa kucaj "naziv svog laptopa + dissasembly" i trebalo bi da bude i deo sa tastaturom gde možeš da vidiš kako se skida ista.
 
Pozdrav
ovako tastatura jeste AZERTY ali mogu iz language bara da prebacim na recimo Srpsku kao sad kada mi trebaju srpska slova i tastatura je sada QWERTZ standardan raspored za naše tržište ako si na to mislio za keyremap program

Vidi nisam nikada koristio live windows pa me zanima kako on može da mi pomogne oko detekcije problema.

Gledao sam na YT otvaranje ove vrste laptopa zato mi se i ne otvara :D :D ali u krajnjoj soluciji ću i to da uradim samo da me još malo iznervira :)
 
Nazad
Vrh Dno