Šta je novo?

Pomoc za izbor komponenti :)

Webb

Slavan
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruke
1,870
Poena
265
Drugari,


Situacija sledeca, budzet 60000 din treba mi procesor, ploca i ram :)
Nisam navijac ni plavih ni crvenih bitno mi je samo da za svoje novce kupim najbolje moguce.
Posto su ploce za 8gen intela po meni mnogo skupe nekako se okrecem mi ryzen 1700 privlaci paznju.
Posto je i cena rama ludacka trenutno uzeo bi samo bi jedan stap 8gb pa bi kasnije dodao jos jedan.

komp je pola pola ili se igram ili crtam u illustratoru/photoshopu.

Molim za predloge i savete vas koji vise pratite sta se desava po trrzistu.

Unapred hvala!
 
Ryzen 7 1700-35k
Asus X370-A-16k
Stap 8GB rama imas za 8500-10k da biras na 2400mhz
Trebace ti i kuler za OC, tu malcice probijamo budzet.

Opet mozes ako nece da klokas, uzeti Ryzen 7 1700x-40k.
B350 plocu-8.5-10k
Sa ramom se taman uklapas, malo ga kloknes (msm na ram, mada nije ni bitno toliko uz RX 480, prakticno nije bitno uopste za igre) i to je to. Tu bi morao da uzmes npr. LC CC 120 hladnjak za 2500din. Jer X modeli ne dolaze sa kulerom.

Sa druge strane, mozes uzeti i R5 1600 za osetno manji novac, gde bi uz neku (bolju) b350 plocu (Asrock B350 Pro4 ili MSI Tomahawk...), lagano uz gorepomenuti hladnjak mogao uklopiti i 16gb rama. Opet i tu ako neces da klokas komotno 1600X, gde ce ti ipak trebati hladnjak, jer ne dolazi sa kulerom, opet pomenuti LC, i neku najjeftiniju b350 plocu (zbog 4 rama slota) ili cak jeftiniju A320M plocu ako su ti dva slota za ram i dostupni portovi zadovoljavajuci.
 
Poslednja izmena:
hmm a ova kombinacija.
8600k po prodvanicama ima da se nadje za 34000-35000din
Asrock Z370 Pro4 15000din
Da nadjem neki ram za 10k
I u ovom slucaju bi morao da doam jos para i uzmem neki cooler reci ga 50setak EU.

Nisam ja cloker ni 2500k nisam tako nikad a kao jurio ga tad zato sto je super za klokovanje :D

Da li je vredno otvoriti se jos 50e za ovu pricu ?

Btw, u medjuvmrenu sam zamenio grafiku za GTX 1060
 
Poslednja izmena:
Apsolutno ne. K modeli su, osim za emulatore (citaj Cemu) trenutno apsolutno neisplativi. Posebno na karti tog ranga, mozes pogledati po netu testove i5 8400, koji je lagano best buy u Coffee Lake liniji i u igrama prakticno nista na kasni za debelo klokanim i5 8600k. Cast izuzecima, tipa teras esports igre i juris 144hz, mada i za to je i5 8400 dovoljan.

Plus sto za otkljucani i5, bi trebao dodati jos koju crvenu za bolju plocu, recimo Asus Z370 Killer, to ti dodje jos 2.5k-3k. Plus bar 50-tak evra za kvalitetniji hladnjak.

Mozda i najbolji deal, za gaming svakako jeste.

I5 8400-24k
Asrock Z370 Pro4-15k
Lc CC 120-2.5k

Ostaje ti skoro 20k za ram, lagano recimo Kingston DDR4 16GB (2x8GB kit) 2666MHz HX426C15FBK2/16 HyperX Fury Black-ona je skoro 20k, ako bas hoces sve u domacim radnjama.

Sipas/bocnes i ne mislis, u biosu samo dva klika na XMP profilu da podesis ram, odnosno da ga podignes sa defaulta od 2133mhz na 2666mhz i to je to.
 
Poslednja izmena:
Od sinoc gledam testove i i sl stvarno deluej daje 8400 best buy, steta sto ima samo Z ploca i sto je ram ovako bolesno skup ali to je sto je.
Defintivno cu ici na 8400 + najefitniju mogucu Z plocu koju nadjem i to je to :)

Hvala na savetima.
 
To ti je verovatno najbolji deal, ejste bezveze sto dajes 50-60e vise jer nema h310 i b360 ploca, ali tako je kako je. Kad se one budu pojavile, bice blizu ryzen refresh, kad se on bude pojavio jos malo pa ce novi intel i tako u krug, uvek tu iza ugla ima nesto bolje. Tako da moj predlog uvek je ako su cene koliko-toliko normalne da se sve id komponenti, tu mislim na cpu, mb i gpu, uzima mesec-dva posle launch-a, jer ces tako najvise izvuci za svoj novac na duze staze. Nazalost, cene su cesto kriminalne a dostupnost, u nrkim slucajevima, jos gora
 
ASUS X370-A ima isti vrm kao asus b350 plus prime. Tako da nema potrebe bacati pare za isto. A sta podrazumevas za blag oc? 3500-3600MHz? Toliko mozes postici cak i na asrock ab350(m) pro4. Posavetovao bi inace neku msi b350 (tomahawk, a jos bolje krait) ili x370 sli plus, ali moze da te zabode primerak koji se neadekvatno ponasa (zbog cega ta lutrija postoji kod msi - ne znam).
 
Od sinoc gledam testove i i sl stvarno deluej daje 8400 best buy, steta sto ima samo Z ploca i sto je ram ovako bolesno skup ali to je sto je.
Defintivno cu ici na 8400 + najefitniju mogucu Z plocu koju nadjem i to je to :)

Hvala na savetima.

ja sam uzeo 8400, plocu z370 asrock pro4 koja je trenutno najpovoljnija ali asrock je generalno nahvaljen sto se tice tog chipseta, tako da je ostao jos taj kuler koji ce verovatno vrv biti lc 120.
Prezadovoljan sam izborom, ali trenutno samo sa finansijskog i teorijskog aspekta pošto još nisam montirao :)
utiske javljam ukoliko još ne planiraš da pazariš ali eto da znas da sam ovo dugo planirao, nije bilo preko noći i dosta su mi pomogli i drugi forumaši svojim savetima kojima ovom prilikom zahvaljujem još jednom!
Gragicka mi je kao i tvoja 1060, tako da mislim da bi sa ovom kupovinom i ti izuvukao neki maksimum za uložen novac sto se tiče gejminga..
 
Ja moju sklopio za vikend i već je dobrano izmaltretirao:)) radi kao zmaj!
Verujem da ti dodatni coler neće trebati jer box radi odličan posao, u full load temperatura ne prelazi 48c.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja moju sklopio za vikend i već je dobrano izmaltretirao:)) radi kao zmaj!
Verujem da ti dodatni coler neće trebati jer box radi odličan posao, u full load temperatura ne prelazi 48c.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Ee pa odlično, svaka čast, nek te služi dobro i dugo!
znači radi kao zmaj? drago mi je da to čujem, jedva čekam da moj pustim u pogon..
Sa kojom matičnom si ga upario?? Super što si mi rekao za kuler pošto se lomim sve vreme da li je neophodan, mada uvek može naknadno da se pridoda ,)
 
Upario ga sa AsRock z370 PRO4 i stvarno radi extra, cak ni windows nisam reistlirao :D Win10 sam pouvko odma sve nove drajvere i radi stabilo skroz. Odigrao sam jedno 10 kanetra u poslednja 2 dana bez da stucne.
Moj ti je predlog da ides na box cooler stvarno nema razloga za bolji i ako deluje priclino jadno stvarno zavrsava poso. Pogotovo sto 8400 nema potencijala nikakvog za OC tako da ti nece trebati ni u buducnosti. Eveltano ako zbog buke mada za sad kad je nov nije ni bucan videcemo ubuduce kako ce se menjati.
Ja sam sa 2500k preso na 8400 i mogu ti reci da se oseca fina razlika u radu, u samom windowsu ne jer je i sa starim to letelo ali recimo u Illustratoru i Photoshopu bas osetno :)
 
  • Like
Reagovanja: q4u
jos da promenis potpis u " moja masina " i to bi bilo to, neka te sluzi dnova konfa dugo i dobro !

btw koji serveri za cs postoje ( ne igram vec 5-6 godina ) i koju verziju igras ?
zadnje sto sam igrao je bila 1.6 na domacim srvrima
 
Dobro me podseti :D
CS global offensive je aktuelan već par godina mada brdo ljudi i dan danas igra 1.6:)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno