Šta je novo?

Kako zastiti odredjene foldere na eksternom hardu ili flash drive-u ?

grdoje

Cenjen
Učlanjen(a)
22.08.2011
Poruke
105
Poena
170
Pozdrav ljudi, ne znam gde da stavim ovu temu, pa ako admini misle da treba da stoji negde drugo, neka je prebace.

Ovako. Hocu da odredjene foldere zastitim od nezeljenog pristupa na mojim eksternim hardovima i flashevima. Znam da postoji Folder lock za to, ali on radi u slucaju samo kada se taj flash kaci na racunar na kojem je on instaliran, ono sto ja hocu je da zastitim te foldere/fajlove tako da kada ti hardovi/flashevi budu ubaceni u neki drugi racunar i dalje budu zasticeni, odnosno da se ne vide ili da ne moze da im se pristupi? Da li postoji tako neka opcija. Jedino sto sam nalazio je fora sa Folder lock-om i hidden (sto je nikakva zastita).
 
Treba ti kriptografija. Upotrebi neki program koji postoji za svaki veći OS i kriptuj direktorijum. Računar na kojem se otvara kriptovani folder mora da ima taj program. Primeri: GNUPG, VeraCrypt.
 
Može i Windowsova enkripcija. Folderi/fajlovi će biti vidljivi samo na tvom računaru, kao i tamo gde su instalirani tvoji ključevi.
 
Hvala na info. Isprobacu.
@gadafi
Nisam znao da Windows ima enkripciju i da postoji ta mogucnost. Ako tako radi, onda je to bas ono sto mi treba.
 
Nazad
Vrh Dno