Šta je novo?

Preporuka za 4K 49-55"

dcabro

Poštovan
Učlanjen(a)
21.01.2013
Poruke
3
Poena
52
Pozdrav svima,

Moj dragi Panasonic ST serije (42") je odradio svojih 6 godina bez problema da bi mu sad otišli svi HDMI ulazi a popravka je red veličine 200ak eur tako da će on biti unapređen u televizor spavaće sobe (radu mu coax ulaz) a za dnevnu nešto novo.

Molim za preporuku za UHD TV dijagonale između 49 i 55" s tim što je budžet do 80k din. Gledaće se pretežno serije i filmovi i ponekad nešto sa kablovske.

Razmatram i opciju "mađara" pa bi onda brendovi bili ograničeni na one koji imaju garanciju kod nas (LG, Panasonic ...).

Hvala unapred!
 
@dcabro svi A brendovi imaju sada 5god garancije na UHD modele (LG poceo poslednji sa akcijom), a za 87k imas Sony 49XE7077, vrhunski TV, jedino mu je smart malo bazican ali imas najbitnije (browser, YT, Netflix), i slika mu je skroz dobra, jeste IPS panel pa mu i kontrast nije vrhunski ali ulozeno dobijeno nema bolje, a i ima 5god garancije... Ne znam odakle si, al ako si iz Bg-a svrati do WW u arsenija carnojevica, potrazi Marka pa cu ti sve pokazati (imam izlozene i 49 i 55 od tog modela), Samsung nema za taj novac sta da ponudi, a LG modeli su i po izradi i generalno ne bas najbolji (uverices se ako dodjes)... pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam gledao baš te Sony modele, po opisu, komentarima i testovima mislim da bi mi bili odgovarajući. Više sam gledao 55XE7005 nego taj od 49", trebao bih da uskoro selim pa ganjam nešto za dnevnu sobu koja ima 3.96 metra od zida do zida, juče sam dobio mjere stana, pa kontam da bi u tom slučaju rastojanje za gledanje TV-a valjda bilo oko 3.5 metra, i kad sam to vidio sad me brine da li bi možda i tih 55" bilo malo. Ali ne bih išao na veći, samo što sad nemam dileme da li 49" ili 55". Nekidan sam u jednoj radnji gledao oba, 49" i ovaj od 55". Najviše sam htio da vidim uglove kod 55" jer je on VA, bolji kontrast mi odgovara a gledali bi se i filmovi naveče, a što se uglova tiče koliko sam vidio nije to toliko strašno, jeste lošiji od ovog IPS 49" ali nije strašno.

U rednji je pored njih bio i 55XE8005 kao i 55XE9003 koji me oduševio, bar je onaj 4K demo materijal koji se vrtio samo na njemu izgledao odlično, ali je ravno duplo skuplji od 55XE7005 tako da nije za razmatranje.

Uz 55XE8005 daju Sony eksterni HDD od 1TB i on je skuplji 200 € od 55XE7005. Znaš li Marko u čemu se sve razlikuju ovaj iz 80xx serije i ovaj iz 70xx serije? Koliko znam svi osim 70xx imaju Android dok 70xx ima neki njihov Linux za koji kažu da radi fino i brzo ali da je ograničeniji. Ali ima li razlike u slici između 70xx i 80xx?
 
Trebalo bi da 70x ima 8-bitni a 80x 10-bitni panel. Zato i razlika u ceni.
 
Po ovome i 70 i 80 imaju 10 bits (8 bits + FCR) dok tek 85 ima 10 bits.
Tu stoji da 80 ima više wireless standarda i bluetooth, kao i više konektora. Nažalost ne piše ništa za contrast i brightness za 80 model pa se ne vidi ima li tu kakve razlike, moguće je da je sva razlika u tim konektorima i standardima.
Naravno, pitanje je koliko su ovi podaci uopšte tačni.
 
@dcabro svi A brendovi imaju sada 5god garancije na UHD modele (LG poceo poslednji sa akcijom), a za 87k imas Sony 49XE7077, vrhunski TV, jedino mu je smart malo bazican ali imas najbitnije (browser, YT, Netflix), i slika mu je skroz dobra, jeste IPS panel pa mu i kontrast nije vrhunski ali ulozeno dobijeno nema bolje, a i ima 5god garancije... Ne znam odakle si, al ako si iz Bg-a svrati do WW u arsenija carnojevica, potrazi Marka pa cu ti sve pokazati (imam izlozene i 49 i 55 od tog modela), Samsung nema za taj novac sta da ponudi, a LG modeli su i po izradi i generalno ne bas najbolji (uverices se ako dodjes)... pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk

+1 sve je tačno. Samsung vredi samo za vrhunske modele, a LG se dosta pokvario ove godine, tako sa je Sony definitivno najbolja kupovina u srednjem segmentu.
 
Pa pazi i Samsung ima odlicne modele u srednjem segmentu (MU6122 kao najosnovniji se sasvim dobro prodaje), ima Samsung sta da ponudi i ne zaostaje on nista za Sony-em, cak stavise dizajn je uvek bio na strani Samsunga (jedini furaju 360 stepeni dizajn), a i smart, ali ove godine je Sony odlican sa cenama, nisu bili tako povoljni prosle godine (govorim za nase radnje)... juce sam ubedio coveka da kupi 49XE7077 umesto 49WE665, razlika je 17k, a covek dobio mnogo bolji TV i 5god garancije... a sto se pitanja za ekran tice i razlika izmedju 70xx i 80xx je u androidu, ostalo je manje vise isto (imao sam XE8077 u radnji, samo sto ima android identican tv po svemu sa XE7077), ali 85xx vec ima bolje boje, jaca saturacija i ko voli Samsung bljestanje (ja [emoji16]), vise ce mu se svideti, ja u radnji imam 65XE8577 ima IPS panel slika je odlicna, vrhunski TV...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
a sto se pitanja za ekran tice i razlika izmedju 70xx i 80xx je u androidu, ostalo je manje vise isto (imao sam XE8077 u radnji, samo sto ima android identican tv po svemu sa XE7077)
Pošto nikad nisam imao Smart TV možeš li reći za baš ta dva Sony modela (serije) koja je to razlika između tog Androida na 80x i nekog Linuxa na 70x? Koji bolje radi (brže, nema bugova)? Šta, bar od bitnih stvari, može taj Android što ne može ovaj sistem na 70x? Razlika u cijeni je 190 € a ako je razlika samo u Androidu (i možda nekim prikjučcima) onda nisam siguran da se isplati.
 
Pa pazi i Samsung ima odlicne modele u srednjem segmentu (MU6122 kao najosnovniji se sasvim dobro prodaje), ima Samsung sta da ponudi i ne zaostaje on nista za Sony-em, cak stavise dizajn je uvek bio na strani Samsunga (jedini furaju 360 stepeni dizajn), a i smart, ali ove godine je Sony odlican sa cenama, nisu bili tako povoljni prosle godine (govorim za nase radnje)... juce sam ubedio coveka da kupi 49XE7077 umesto 49WE665, razlika je 17k, a covek dobio mnogo bolji TV i 5god garancije... a sto se pitanja za ekran tice i razlika izmedju 70xx i 80xx je u androidu, ostalo je manje vise isto (imao sam XE8077 u radnji, samo sto ima android identican tv po svemu sa XE7077), ali 85xx vec ima bolje boje, jaca saturacija i ko voli Samsung bljestanje (ja [emoji16]), vise ce mu se svideti, ja u radnji imam 65XE8577 ima IPS panel slika je odlicna, vrhunski TV...

XE80 ima Triluminos i ipak je bolji televizor generalno od XE70
 
Pošto nikad nisam imao Smart TV možeš li reći za baš ta dva Sony modela (serije) koja je to razlika između tog Androida na 80x i nekog Linuxa na 70x? Koji bolje radi (brže, nema bugova)? Šta, bar od bitnih stvari, može taj Android što ne može ovaj sistem na 70x? Razlika u cijeni je 190 € a ako je razlika samo u Androidu (i možda nekim prikjučcima) onda nisam siguran da se isplati.

Pa android je lepsi, vise lici na smart i da ima vise funkciju u smislu aplikacija, igrica... a obican smart je dobar za ljude kojima samo treba browser, YT i netflix, ima tu jos par aplikacija bas je bazican ali radi skroz OK, e sad ljudi ovde na forumu prijavljuju da android na Sony-u je blagi uzas, mi ga koristimo na 65XD7507 pustamo malo YT, i bar za to nije bilo problema, i sto kaze @nikola1970 jeste 80xx ima bolji procesor slike, ali da li je vredno doplate od 190eur, pa to ti moras da procenis, meni licno i ne bas, pogotovo ako imas konzolu gde imas i sve aplikacije koje ti trebaju, a budimo realni i ove osnovne se uglavnom i koriste... Ako kupujes kod nas za 87k 49XE7077 best buy


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li XE70 ima podršku za HEVC (H.265)? Mislio sam cijelo vrijeme da ima ali gledam specifikacije na Sony sajtu i nije navedeno, a jeste za XE80. Na sony.rs sajtu u specifikacijama za XE70 za kodeke je navedeno

MPEG1/MPEG2PS/MPEG2TS/AVCHD/MP4 Part10/MP4 Part2/AVI (XVID)/AVI (MotionJpeg)/WMV9/MKV/WEBM/
WAV/MP3/WMA/
JPEG

dok je za XE80 navedeno

MPEG1: MPEG1/MPEG2PS: MPEG2/MPEG2TS (HDV, AVCHD): MPEG2, AVC/MP4 (XAVC S): AVC, MPEG4, HEVC/AVI: Xvid, MotionJpeg/ASF(WMV): VC1/MOV: AVC, MPEG4, MotionJpeg/MKV: Xvid, AVC, MPEG4, VP8. HEVC/WEBM: VP8/3GPP: MPEG4
AVC/MP3/ASF (WMA)/WAV/MP4AAC/FLAC/
JPEG

Ali kod SE70 ima posebno polje "PODRŠKA ZA HEVC" i stoji "Da (do 3840x2160/60p, 10-bitno)".


Koliko vidim XE80 ima i Chromecast i Voice Remote Control, to XE70 nema. Radi li mu to fino? Upotrebljivo je?

Koliko znači taj Triluminos? Da li se vidi razlika?

Ali ovo za H.265 (HEVC) mi je bitno, ako ga XE70 možda nema to je veliki plus za XE80.

Razmišljam isplati li se razlika između njih dva. U jednoj radnji uz XE80 daju na poklon Sony eksterni HDD od 1 TB, cijena je tačno 1000 €, 5 godina garancije. Ne znam kakav je taj HDD ali znam da sam planirao ganjati neki eksterni HDD za TV koji bih uzeo.

Jedino ne znam za taj Android na XE80 i većini ostalih modela, jer neki kažu da on ne radi baš sjajno na Sony televizorima :(, i da je zato ovaj neki jednostavniji sistem na XE70 čak i bolji, bar brži i stabilniji iako ne toliko funkcionalan. Ako može neko ko je vidio i probao oba ta smart sistema na baš tim modelima da kaže kako mu djeluju kad se porede jedan sa drugim.

@Marko1996 hvala, vidim da si u međuvremenu napisao razlike između tih smart sistema.
Kod nas ima 55XE7005 za 774 €, 5 godina garancije. Uzimam 55", ne manji.
 
Poslednja izmena:
@Vader pazi moj KS7000 ima podrsku za H.265 ali samo dok nije u M4V formatu, jer onda ne prepoznaje fajl na usb-u, ako je neki drugi format u pitanju bez problema ucitava, a sto se generalno podrske tice stavis na neki stick H.265 fajl i pustis ga na oba tv-a, em vidis razliku u slici em vidis sta koji pusta, a 774eur je vrhunska cifra za 55inc kod nas se vrti oko 107k +-...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma da, ima jedna online radnja iz Sarajeva koja ima niže cijene jer nemaju prodajna mjesta, šalju besplatno po cijeloj BiH, uredno daju punu garanciju, trenutno 5 godina na Sony i druge modele koji imaju ove akcijske garancije ovih mjeseci. U slučaju kvara nosi se u ovlašteni servis ovde u BL. Koliko sam vidio oni su najpovoljniji, 55XE7005 za 770 € a 55XE8096 za 965 €.
A u radnjama u Banjaluci ovaj prvi je 816 € a ovaj drugi je 1020 € s tim da u jednoj radnji za tu istu cijenu uz njega daju i Sony HDD 1 TB.

Sad sam malo tražio po netu i čitao komentare na Android iskustvo na Sony televizorima, ljudi su prilično nezadovoljni i ljuti jer se dolaze nove verzije koje bi to popravile. Doduše većina komentara su iz 2015. i 2016. godine pa sam potražio neke testove za nove i jače modele kao što je XE9300, neki kažu da je malo bolje ali da i dalje to nije to, i dalje ima problema. Kažu da redovno moraju resetovati TV jer zaglavi, da je sporo i slično :(

Ali za ovaj Triluminos displey na XE80 kažu da je baš dobar, ima i veću kolornu gamu. Djeluje privlačno, ali ne znam koliko bi me zezao Android :trust:

Brzina prebacivanja kanala ne zavisi od smart sistema? Prebacivanje je brzo na svim ovim Sony modelima? Jer sam nailazio da se kod nekih drugih znaju žaliti da to ide sporo, a to je baš bezveze.

Da li 55XE80xx (55") ima IPS ili VA panel?
 
Poslednja izmena:
To mi dodatno komplikuje izbor, ta priča oko IPS i VA. Ako se ne varam Sony na jače modele a i za veće dijagonale stavlja VA. Gledao sam u radnji 49XE7005 (IPS) i 55XE7005 (VA) jer sam baš želio da vidim kako izgleda pod uglovima. IPS zaista izgleda bolje pod uglom ali nisu to baš prevelike razlike. A bolja crna na VA bi mi dobro došla kod filmova naveče u mraku. Kažu da je IPS tu osjetno lošiji. U radnji mogu da vidim kako izgledaju iz uglova ali ne mogu da zamračim sve i pustim mračan film :)

Čitam neki test za XE80 i kažu:
"The biggest change to the X800E series (compared to last year's X800D, which was reviewed well) is that Sony is using IPS (in-plane switching) style LCD panels instead of VA (vertical alignment) style LCD panels. Sounds like a small thing, yes? But it's a monumentally bad choice. Unfortunately, the X800E is a prime example of a set where a whole bunch of good qualities—accurate color, decent motion, better-than-average viewing angles, and great upscaling—are hampered by one bad apple: the TV's black levels, or shadow production. The screen contrast is just really bad by modern standards. What does this mean for you? It means when you're watching The Dark Knight, the Joker's purple suit and ratty green hair look great, but Mr. Wayne's batsuit is a charcoally gray instead of the night-dark black is should be. It means bright, vivid colors and searing highlights are fine, but subtler colors with darker hues are polluted because the TV can't create near-black shadows."

Hm, bolji uglovi ili bolja crna...
Više naginjem na VA.

Nisam očekivao da xe80 55 ima IPS, mislio sam da ima VA kao xe70 55, xe85 55 i xe90 55.
 
IPS vs VA mogu da se pisu stranice u krug. Ako mislis da znas sta je bolje za tebe onda izaberi to. Ako ne gledas iz uglova cepaj VA. Rekoh ti neces moci to u radnji lepo da procenis. Ako imas opciju da jedan kupis pa vratis najbolje da tako uradis. Nemoj mnogo oko toga da se opterecujes jer ces samo staviti sebe u zacarani krug. Znaci filmovi, mrak, centar - VA. TV program, filmovi polumrak, pc monitor, ugao - IPS. U mracnoj prostoriji, mracan film ce poprilicno bolje izgledati na VA nego IPS dokle god si da kazemo u "ivicama" televizora... a mozda ni preko njih neces primetiti razliku.
 
@dcabro svi A brendovi imaju sada 5god garancije na UHD modele (LG poceo poslednji sa akcijom), a za 87k imas Sony 49XE7077, vrhunski TV, jedino mu je smart malo bazican ali imas najbitnije (browser, YT, Netflix), i slika mu je skroz dobra, jeste IPS panel pa mu i kontrast nije vrhunski ali ulozeno dobijeno nema bolje, a i ima 5god garancije... Ne znam odakle si, al ako si iz Bg-a svrati do WW u arsenija carnojevica, potrazi Marka pa cu ti sve pokazati (imam izlozene i 49 i 55 od tog modela), Samsung nema za taj novac sta da ponudi, a LG modeli su i po izradi i generalno ne bas najbolji (uverices se ako dodjes)... pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk

@Marko1996, vidim da winwin ima akciju 20% popusta na sony televizore od danas do kraja vikenda. Jel to znaci da je ovaj 49EX7077 sad oko 70k? Jel radis za vikend mozda? :)
 
Nema Marka da odgovori a verovatno ga je i sramota da kaže kako winwin i ostali zapravo ne daju prave akcije. On sam je rekao da je bio 87k a evo sad ako se otvori WW sajt može se videti da su stavili da je osnovna cena bila 105k i onda na -20% dođe na 84k. I zapravo je cena snižena 3k... Samo što živimo u usranoj i jadnoj zemlji gde mogu da rade ovakve stvari i gde obične građane nema ko da zaštiti, inače da smo u normalnoj pravnoj zemlji pa kad bi popasli kaznu da zvone uši više im ne bi nikad palo na pamet tako nešto.
 
Čovek je objasnio... 4K je overkill bez HDR-a i to je jedina bitna preporuka. Jedino bih na tvom mestu preskočio ovogodišnje LG-jeve jer su lošiji od prethodnih. Ako nije problem keša, moja preporuka je onda neki Sony iz više klase.
 
Da li možete da mi preporučite neki tv dijagonale 49-55" za nekih 80k +/- par hiljada (radnja, mađari)? Bitno mi je da je 4K, da ima HDR, da je smart (WiFi, YouTube, Browser, Miracast/Smart Share), ne mora Android, da ima tanak okvir i da može bez problema da se kači na zid.
Gledao sam neke modele kao što su:
LG 49UJ634Vt
Sony 49XE7005
Philips 55PUS6262
Philips 50PUS6162/12
Sony 55XE7077

Da li je neki od ovih uopšte dobar? Ili preporučite neki drugi.
 
Ja sam uzeo lg 55uj620v,za 77k u radnji,povukla me cena i 5 godina garancije,pogledaj specifikaciju pa vidi sta ima za tebe.Naveo si par dobrih modela posebno taj sony ali kolko vidim on je dobrano van tvog budzeta.
 
Nazad
Vrh Dno