Šta je novo?

SBB EVW32C ruter i drugi ruter?

core.graphics

Slavan
Učlanjen(a)
16.09.2006
Poruke
2,240
Poena
390
pozdrav,
da kezem da sam totalni duduk u networking-u i tome slicno.... dobio sam od sbb-a Ubee EVW32C-0N ruter i nonstop mi ispada sa WiFi-ja... itd... takodje, sam ovde procitao da je los firmware i ne znam dal su to sredjivali?
mene zanima sledece:
mogu li ja da uzmem jedan od ova tri rutera i da nakacim na taj Ubee sa LAN klablom u onaj plavi wan ulaz i da na Ubee-u iskljucim sve zivo sto moze i da mi taj novi ruter bude glavni ruter?!?
ASUS AC1900 Gigabit Router ( RT-AC68U)
LINKSYS WRT1900ACS
ili Apple extreme airport ovde su mi preporucili....?

bitno mi je samo da je gigabitni zboz NAS uredjaja koji koristim.....

ili moram da idem u SBB i da trazim bas modem umesto rutera? npr. epc3208 cisco

hvala
 
Cisco ti je isto s**** kao i Ubee ako ne i gore, tako da ti je najpametnije da uzmeš neki kvalitetniji ruter i vežeš na Ubee
 
Insistiraj da dobijes 3208, a posle mozes da stavis/radis po volji.
 
sada sam bio u SBB-u i rekli su mi samo putem maila mogu da se obratim u vezi eventalne "zamene"... a, posto mi net preko LAN-a radi odlicno mogu li ja sa 100% sigurnoscu da uzmem neki bolji ruter ili ne!? ne znam ima li taj bridge mode... a najbolje bi bilo u sistini da doplatim za fixnu IP adresu i da uzmem samo modem!


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
sada sam bio u SBB-u i rekli su mi samo putem maila mogu da se obratim u vezi eventalne "zamene"... a, posto mi net preko LAN-a radi odlicno mogu li ja sa 100% sigurnoscu da uzmem neki bolji ruter ili ne!? ne znam ima li taj bridge mode... a najbolje bi bilo u sistini da doplatim za fixnu IP adresu i da uzmem samo modem!


Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Pa vidi ima li u podešavanjima bridge mod..
 
na veliku zalost nema, nisam uspeo da nadjem nigde... a DHCP cim iskljucim ode internet... nema ga... a QNAP server kad prikljucim na LAN portove 3 i 4 koji su namenjeni onom D3 uredjaju nema sanse preko wifi-ja da mu pristupam kako treba... a kad je na LAN-2 onda radi ok...ali generalno sa WiFi-ja mi non stop ispada sto puta u toku dana... dok na kompu direkt kablom sljaka ok!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ili traži modem od sbb.a ili uzmi ap za wifi pristup...nema treće opcije
 
Mislim da nisu vise u Kralja Petra (ako mislis na BG) cini mi se da tako kaze snimljena poruka kad pozoves 19900 (a mozda i gresim, nisam bas pazljivo slusao)
 
danas sam zvao i pricao s likom, kace da ce mi doneti modem EPC3208 Cisco, i onda cu to da uparim sa ruterom RT-AC68U, e sad posto je to tako, sta gubim izbacivanjem onog Lan cabla iz D3 uredjaja..... (samo vracanje programa u nazad)???
 
Kod 3121 ne gubi se nista, samostalan je uredjaj i treba mu samo koaksijalni kabl. 2100 mora da bude prikljucen i mreznim kablom da bi se koristili video klub i 72h unazad.
 
imam ovakav isti.... cim izvucem Lan, kaze konekcija prekinuta....mada iskreno ne koritism to vracanje niti taj video klub.... ja sam to dobio i onako uz paket, posto kada sam uvodio rekli su da ne moze internet bez televizije.... :/
 

Prilozi

  • D3-CISCO-4682DVB-C-KABLOVSKI-RESIVER-SBB-ov-daljinski_slika_O_60374343.jpg
    D3-CISCO-4682DVB-C-KABLOVSKI-RESIVER-SBB-ov-daljinski_slika_O_60374343.jpg
    402.7 KB · Pregleda: 1,046
Ja imam taj 4682, ne treba tom modelu ethernet uopste, samo coax za sve funkcije.
 
jos uvek traje agonija oko dodele modema!
prvo me operaterka uputila na likove koji to donose/ugradjuju itd. rekli su nema frke, otovricemo nalog.... onda se oglasio lik na mail koji sam poslao pre par nedelja, rekao je da je svakako moguca zamena opreme i dodeljivanje docsis3 modema, koji je operativan u bridge modu! Dalje, takodje kada mi daju taj modem potrebno je da im dostavim MAC adresu, i istu tu adresu od mog rutera! Da'l je to porebno i zbog chega?.... da nije mozda zbog Unifija....
Danas zovem ponovo javlja se izvesna Jovana, i smeje mi se preko telefona, u fazonu stace ti modem, imas router i hoce da mi spusti slucasilu.... nakon 10-o minutnog natezanja, drz-ne-daj odlucila je da proveri mail koji sam pisao njima, i rekla je da je to u realiziciji, ali da su oni meni izasli u susret jer je taj docsis modem rezervisan samo za Biznis pakete...?!?!?! ja to nisam znao, danas sam gledao i vidim da to regulare postoji, al' ne znam da li tu ima televizija?! posto zena gleda... obecala je Jovana da ce to do kraja nedelje da dostave sad je na meni da cekam :) Kupio sam router Asus RT-AC68U, prevenstveno zbog toga sto mislim da je bolji od njihovog Ubee-a i NAS ce mi bolje raditi za mobile uredjajima..... malo malo pa mi puca wifi na mobu, a i kad ne puca, signal je los, zidovi debeli stara zgrada.... valjda ce ovaj sa 3 antene bar 20-30% da poboljsa....
 
I ako ne dobijes modem, samo prebacis asus u access point rezim rada i povezes ga ethernet-om (LAN<->LAN) na ruter koji imas, i onda se konektujes na asus-ov wifi.
 
Poslednja izmena:
ok, onda cu tako... ali mislim da ce mi dati, pa nije to sveti gral! :)
rekao sam da hocu i staticku IP adressu, i napisali su mi da im dostavim i MAC adressu mog rutera! jel to ok, da uradim ili to ima neke veze da Unifijem ....?
 
Nema nikakve veze... Ne znam kako si povezao te dve stvari?

Ako daju džabe ok, ali plaćati statičku adresu nema mnogo smisla.
 
Тешко да су то Unifi корисници, погледај да се можда не окупљају деца пред твојим улазом и куцкају по телефонима. Како пронађу неки отворени интернет, тако се скупе и накаче. ;)
 
evo smilovali se dali mi Modem. :)
sutra cu da povezem sa Asusom pa da vidimo dal ima poboljsanja na WiFi-ju :) sada sam iz modema ubo u komp do sutra...
0d365cc2eab99afc755c3288c3fb6610.jpg
e01eab99b5c45172b55cf5318f383f31.jpg
ca2b0447907dbec9b12bc212a37735c7.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Hah, samo posle dva meseca...koji slepci..nek daju bolju opremu pa im neće ljudi tražiti modeme
 
Па да, сад ће да купују рутере од по 200€ и деле их фрај. ;) Ја сам својевремено добио овај модем и одмах тражио HG који је радио без грешке.
Проблем који може да се појави је други Д3 пријемник који мора да се повеже са HG.
 
Da li je uspo neko da poveže USB disk na ovaj UBEE ruter?
Uspeo sam da ga povežem i detektovao ga je smart TV putem mreže ali čim pokušam da mu pristupim prekine se veza.
 
moze da se poveze, samo je meni nesto slabo isao prenos podataka...
Meni u sobi, kuhinji, terasi sa Ubee ruterom nije hteo YouTube da radi kako treba, stimovanje sa NAS-a je bilo ocajno... katastofa! moram da budem ispred rutera maltene... dal debeli zidovi ili ko zna...
O ovom ruteru, RT-AC68U citao sam sve najbolje i da ima jednostavniji sistem npr od Linksys-a... i mislim da ce sa ovim modemom da radi odlicno!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Па да, сад ће да купују рутере од по 200€ и деле их фрај. ;) Ја сам својевремено добио овај модем и одмах тражио HG који је радио без грешке.
Проблем који може да се појави је други Д3 пријемник који мора да се повеже са HG.

Nek ih dele na ugovor uz mesečnu naknadu što se mene tiče...bolje i to nego ovako da uvaljuju ova sr@nja, a i oni sami znaju da ne valjaju ništa...tebi je HG radio bez greške, meni je isto pravio probleme na mreži
 
То јесте решење, али би требало да набаве неке HG који им одговарају а нису прескупи. Мој провајдер има у понуди рутере који иду фрај и оне који се (једнократно) доплаћују па свако бира. Управо траже повољне са гигабитним портовима и дуал бендом али да не буду прескупи и кажу да никако да нађу одговарајуће.
 
Nazad
Vrh Dno