Šta je novo?

SBB EVW32C ruter i drugi ruter?

Sto se tice UBEE HG-a, trebao bi da ima Bridge mode (Tools - Operation Mode):

ubee_bridge.jpg

Ako kojim slucajem namete ovu opciju, imate osekacenu verziju firmware-a. Da uredjaj ima normalan firmware, ne bi ljudi trazili modem vec bi jednostavno prebacili UBEE HG u Bridge mode. Nije mi jasno zasto to rade.
 
Није једноставно да се повеже додатни рутер на лан порт и користи његов бежични интернет?
 
Ko nece da se cima sa trazenjem modema, nek prebaci drugi ruter u AP mode i nek ga veze za LAN port UBEE HG-a.
 
meni je bilo jednostavnije ovako, jer mislim da je taj Ubee bas los uredjaj i to je to... ovo ce mi biti trajno resenje ako budem menjao provajdera nastavljacu da ga koristim, on i treba da radi s najobicnijim modemom i to je to! Platio sam ga oko 130e. Ima tri antene i danas cu ga povezati... hocu da imam pristojan wi-fi u celom stanu, i da lepo koristim NAS na svim uredjajima. dvoumio sam se izmedju ovoga routera i Linksys WRT1900 ali mislim da je ipak Asus jednostavniji...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Да ли имаш или планираш други Д3 пријемник? Иначе си могао тај рутер да повежеш и на Ubee како је написано у пар порука.
 
Naleteh na pijaci i kupih Ubee za smesne pare... Inace imam ga i kuci i meni kao obicnom korisniku radi perfektno, ja prezadovoljan.
E sad me zanima, kako i da li je moguce koristiti ovaj koji sam kupio. Kako to može? Kontam da SBB nekako to konfigurise... Uključim ga i sve osim one ONLINE lampice rade, baca wifi... Sve radi samo nemam signala (jer nije registrovan kod SBB).
Jel ima neka varijanta da se upotrebi?
Ili makar da na njega da dovedem signal pa da on baca wifi (na nekom drugom mestu) ali on nema wan port...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Što se tiče lošeg rada pomenutog rutera, jedini problem je pregrevanje. I ja sam mislio da je loš uređaj. Hardverski je odličan... Softver, tu i tamo... Nabacio sam mu ventilator sa spoljne strane i rešio problem. Pre toga je baš bagovao...
 
Da tu si u pravu mnogo se greje. Ja sam ga u startu položio i na njega stavio D3 i malo malo morao sam da ga resetujem sve dok ih nisam razdvojio i ruter uspravio, kako bi se bolje hladio. Pakleni su.
 
Stigla mi danas konacno tenda ac7 iz Kine. Treba da je povezem sa Sbb ubee ruterom. Mislio sam da prvo probam kablom, da tenda bude glavna ili ako tako ne mogu da pokrijem obe etaze u stanu, da tendu dignem na sprat, povezem putem wifi sa Sbb ruterom i da je koristim kao repeater. Medjutim, laik sam, nzm da li cu uspeti da povezem podesim...pa ako moze pomoc, ali molim Vas sto prostije je moguce...
 
Molim Vas, jel ima ko da pomogne oko podesavanja?
Sad imam i dodatni problem, jer nikako ne mogu da udjem u podesavanja UBEE modema. Kucam 192.168.0.1
dobijem onaj prozorcic, polja kor ime i lozinka ostavim prazna i kada hocu da udjem nista...kucao sam i admin, admin i nece...
 
Za početak ga resetuj na fabrička podešavanja. Rupica sa zadnje strane, bocni i zadrzi desetak sec...
Pokušaj onda sve iz početka.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Odradio sam reset i uspeo da udjem u podesavanja. Sta sad sve treba da podesim tu a sta na tendi? Hvala
 
Jel moze pomoc oko bežičnog povezivanja, molim vas? Al ako može korak po korak i sto prostije...hvala...
 
Jel moze pomoc oko bežičnog povezivanja, molim vas? Al ako može korak po korak i sto prostije...hvala...
Imas opciju SEARCH ovde na forumu, a imas i GOOGLE.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sdeki, trazio sam pomoc u temi... Ne treba mi savet ovakve vrste, tako da ako ne možes ili neces da pomognes...
 
Pitas bazicne stvari, nisi ni pregledao forum, nisi nista istrazio. Nisi se potrudio da malo proguglas... Ocigledno...
Ima ovde na forumu svasta korisno da se procita.
Nego, mrzi me pa hajde sad neko umesto mene.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Rekao sam da sam laik, tako da ono što je za tebe bazicno, za mene je pretesko...I naravno da sam pregledao forum i guglao, nakon toga pokušavao i nisam uspeo...Uostalom, nemam nameru da s tobom raspravljam i polemišem, trazio sam da mi neko ako može pomogne sto prostije ili uputi na neki link...Zaobidji me molim te sa pridikama i savetima...
 
još jedan laik ovde, sa sličnim problemom.
konfiguracija je sledeća:
1) SBB EVW32C, pa kablom na WAN port rutera:
2) TENDA N300 EASY SETUP ROUTER, pa kablom na računar koji tako dobije internet
odatle ne uspevam da napravim bridge mod bežičnim putem na
3) TP LINK WR740N
Ne znam na šta treba da obratim pažnju, pratim sva uputstva moguća sa neta, ali ne uspevam, tj. uspem čak i da Tenda izgubi internet, ali nikako da ga proguram do tp linka

IP adresa SBB rutera je 192.168.0.1
Ista je adresa fabrički podešena na Tendi, pa sam je promenio na 192.168.1.1
Na TP linku je fabrička adresa 192.168.1.1 pa sam nju promenio na 192.168.1.10
 
Nazad
Vrh Dno