Šta je novo?

Nov Asus laptop, cudan zvuk kulera

Stewdza

Cenjen
Učlanjen(a)
06.01.2012
Poruke
39
Poena
165
Pozdrav,

Kupio sam novi Asus Vivobook Max laptop, sve radi odlicno ali me buni zvuk kulera. Cuje se kao da kuler kaci nesto sa vremena na vreme (brunda i zvrci).
Nije previse glasno ali se ipak cuje. Kada pomeram laptop ili ga lagano protresem, onda se osetno vise cuje.
Deluje mi kao da zapinje o neki kablic, da li je to uopste moguce i da li ovo predstavlja problem ili ne.
Napominjem, nije previse glasno, cuje se lepo kada priblizim uho na 15 cm od laptopa.

Hvala.
 
Da dodam da sam instalirao poslednji Creators Update koji je dostupan i sa poslednjim updateom.
 
Meni je prolupao jedan od dva ventilatora u Asusu ux32vd. Novi set je oko 20e i ima da se poruči od Kineza. Ako te mrzi da otvaraš laptop, pronađi neki tear down video na youtube pa pogledaj kakvi ti ventilator treba.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
@yooyo, nov laptop i još da ga čačka... Ne ide to. :)

@Stewdza

Ako je problem hardverske prirode, zbog prirode problema i garancije, ako hoćeš da ga rešiš, moraćeš da iskoristiš garanciju tj. reklamaciono pravo.
 
Ok, a mogu i da vratim laptop jer je sramno da nov ne radi kako treba.
 
Ah, prevideo sam reč "novi". Izvinjavam se.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Vratio laptop, dali mi isti, potpuno nov u fabrickom pakovanju - isti problem. Ne cuje se toliko zvrndanje koliko se kuler nonstop pojacava i smanjuje, a sad vidim da je to moguce do Creator Update-a, mada je isao clean install oba puta?

Nista mi nije jasno.
 
Pa instaliraj stariju verziju 10-ke i istestiraj - to ti je makar relativno lako. Nešto pri početku, šta beše... 10240 ili 1501 (ne znam tačno nazive verzija sada, jer pišem sa fona).
 
Nazad
Vrh Dno