Šta je novo?

Nadogradnja konfiguracije

Vaske75

Cenjen
Učlanjen(a)
21.04.2011
Poruke
403
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Athlon(tm) X4 750K Quad Core Processor 3.40 GHz
RAM
2x 4gb
GPU
Radeon 7700
Storage
SSD 120 GB, HDD 1TB
Ostale periferije
XBOX SERIES S
Tablet
Nokia T20
Mobilni telefon
Xiaomi 12
Pametni uređaji
Honor 6 narukvica
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav svima,ne znam dal sam pogresio gde postavljam temu,ako jesam izvinjavam se unapred.
Pitanje je sta bi trebalo tj sta bi moglo da se nadogradi na postojecoj konfiguraciji tako da moze da se igraju nove igrice i da li je isplativo takvo ulaganje.
Konfiguracija je sa slike.
9ae7e3f09e7f5e0060f54607c33484b3.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Jaca graficka kartica ti je prvi korak, a zbog nje bi ti najverovatnije trebalo i bolje napajanje od postojeceg - navedi koje imas...
 
Jaca graficka kartica ti je prvi korak, a zbog nje bi ti najverovatnije trebalo i bolje napajanje od postojeceg - navedi koje imas...
Napajanje je LC Power 500 w.
Sem grafike da li na ovu maticnu plocu moze neki jaci procesor,ovaj se greje samo tako,temperatura ide i preko 80 stepeni,tako je od kako sam kupio racunar.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nemas nesto jaci za taj socket, taj mozes OC sa nekim dobrim hladjenjem.
Graficka do gtx 1050ti ili rx 470 max, znaci kuler i graficka...
 
I ja imam isto, na tu plocu... Ovo je jedan medju jacima za FM2, tako da kupovina novog FM2 procesora se ne bi isplatila.
 
I ja imam isto, na tu plocu... Ovo je jedan medju jacima za FM2, tako da kupovina novog FM2 procesora se ne bi isplatila.
Kakav si sa temperaturom procesora?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pregreva se previse, nista mu ne pomaze. Bas sam jutros ga cistio i stavljao novu pastu ali nema vajde.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Pregreva se previse, nista mu ne pomaze. Bas sam jutros ga cistio i stavljao novu pastu ali nema vajde.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Isti slucaj,i kod mene.


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Neka preporuka za jacu graficku kartu,i okvirno koji je to cenovni rang

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Napajanje je LC Power 500 w.
Sem grafike da li na ovu maticnu plocu moze neki jaci procesor,ovaj se greje samo tako,temperatura ide i preko 80 stepeni,tako je od kako sam kupio racunar.

Pregreva se previse, nista mu ne pomaze. Bas sam jutros ga cistio i stavljao novu pastu ali nema vajde.

To softversko pokazivanje temeprature ne mora da bude tacno.

Da li je hladnjak vruc na dodir? Da li je procesor vruc na dodir kada je hladnjak skinut? Da li primetite pad performansi kad vam CPU nabije tu temperaturu?

U svakom slucaju, obojica biste mogli da investirate u bolji hladnjak koji cete, zbog njegove trenutne kompatibilnosti sa svim zastupljenijim platformama, najverovatnije moci da iskoristite i za sledecu plocu i procesor koji kupite - http://www.lc-power.com/en/product/power-supplies/lc-cc-120/

Neka preporuka za jacu graficku kartu,i okvirno koji je to cenovni rang
Pa ti si taj koji treba da odredis koliko si spreman da potrosis, ali koliko sam ja upucen u nove igrice (valjda ce se javiti neko mladji), nije uputno uzimati nista ispod RX560, a ona je trenutno preko 100 EUR.

To LC napajanje od 500W (pretpostavljam da je u pitanju LC500H-12 V2.2) ce mozda i biti dovoljno za graficke koje traze max 1x6-pin konektor, ali ti ga niko dobronameran ne bi preporucio, pogotovo ne za gaming.

BTW, onu sliku sto si postavio nisi morao da slikas telefonom - postoji jednostavnija i preglednija screenshot opcija ;)
 

Prilozi

  • Speccy.jpg
    Speccy.jpg
    138.3 KB · Pregleda: 49
Hladnjak je vruc na dodir uvek, cak i u BIOSU u idle prikazuje tu temperaturu od 70-80°C. Narucio sam Raijintek Ereboss pa cu da vidim da li ima promene.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nisam koristio tu platformu, ali moguce je i da ploca na AUTO podesavanju daje procesoru vise Volti nego sto mu je potrebno - pogledaj u BIOS-u da li mozes sam da smanjis na 1.35 V ili manje.
 
To softversko pokazivanje temeprature ne mora da bude tacno.

Da li je hladnjak vruc na dodir? Da li je procesor vruc na dodir kada je hladnjak skinut? Da li primetite pad performansi kad vam CPU nabije tu temperaturu?

U svakom slucaju, obojica biste mogli da investirate u bolji hladnjak koji cete, zbog njegove trenutne kompatibilnosti sa svim zastupljenijim platformama, najverovatnije moci da iskoristite i za sledecu plocu i procesor koji kupite - http://www.lc-power.com/en/product/power-supplies/lc-cc-120/


Pa ti si taj koji treba da odredis koliko si spreman da potrosis, ali koliko sam ja upucen u nove igrice (valjda ce se javiti neko mladji), nije uputno uzimati nista ispod RX560, a ona je trenutno preko 100 EUR.

To LC napajanje od 500W (pretpostavljam da je u pitanju LC500H-12 V2.2) ce mozda i biti dovoljno za graficke koje traze max 1x6-pin konektor, ali ti ga niko dobronameran ne bi preporucio, pogotovo ne za gaming.

BTW, onu sliku sto si postavio nisi morao da slikas telefonom - postoji jednostavnija i preglednija screenshot opcija ;)
Znam za sliku,naravno,nego tako mi bilo lakse.
I kod mene je isto vruc i hladnjak i procesor takodje.
Pogledacu bas u biosu ,ono sto sam primetio jos je i da ventilator uvek radi na maximumu,ili mi se bar tako cini.
Vidim u biosu takodje da ima,eko,standard i turbo mod.
Par puta sam ga stavljao na turbo mod,radi nekih 10-tak minuta i onda se restartuje.


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Zameni tremalnu pastu za pocetak, nabavi ozbiljnije hladjenje, taj Athlon se lako klokuje na 4.4 ghz.
Graficku zavisi koliko si spreman da izdvojis ali neki max za taj processor ti je gtx 1050ti ili rx 470.
 
Zameni tremalnu pastu za pocetak, nabavi ozbiljnije hladjenje, taj Athlon se lako klokuje na 4.4 ghz.
Graficku zavisi koliko si spreman da izdvojis ali neki max za taj processor ti je gtx 1050ti ili rx 470.
Hvala druže.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kakav crni RX 470 za tog athlona?
Prvo sto jacih Polaris karti nema po normalnim cenama, drugo sto su overkill za taj procesor.

Kod mene je FX 6300 na 4.56GHz bio lep bottleneck za RX 470 u vecini igara.
 
Kakav crni RX 470 za tog athlona?
Prvo sto jacih Polaris karti nema po normalnim cenama, drugo sto su overkill za taj procesor.

Kod mene je FX 6300 na 4.56GHz bio lep bottleneck za RX 470 u vecini igara.

Znam da nema, stavio kao primer za neki max...da se ne ljuti druga strana. :D
 
Max sa "crvene" strane mu je 560 4GB, sve preko toga je overkill, pogotovo po ovim nesnosnim cenama za Radeon grafike.
 
Pozz drustvo, posto imam slicno pitanje pa da ne bih otvarao novu temu. Evo moje konfiguracije, a napajanje je Cooler Master Elite Power 500w.
Screenshot_3.png
 
U zavisnosti od budzeta, posto nije napisan:

-1070 za ~400-450e
-1060 6GB za 260-280e(ako ne moze da se nadje po ovoj ceni, ne vredi je uzimati)
-1060 3GB za 210-215e(ima Zotac model i u domacim radnjama za taj novac)

Sa 1070 bi bilo bottlenecka u nekim trenucima sigurno, mada bi uglavnom radilo okej, posto je 60Hz ekran, mada je 1060 bolja kupovina za 1080p 60Hz sto se tice odnosa ulozeno/dobijeno.
 
Poslednja izmena:
Pa iskreno ni sam ne znam koliko bi mi bio budzet, ako bih isao na nvidiu ne bih morao napajanje da menjam. Usput sam mislio i par sitnica da menjam, pa me zanima koji bi bio najbolji hladnjak za ovaj moj cpu i sad nisam bas najsigurniji da li bi ovo napajanje trebalo promeniti, ali graficka je svakako u prvom planu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za,nekih 100 eura da li se moze uzeti bolja grafika od mog radeona 7700?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
@udostanic

Nikako na to napajanje nista vise od 1060, nisam video koje je napajanje u pitanju, ono u sustini i nema konektore za GTX 1070..

Sto se kulera tice, za 4460 je stock sasvim dovoljan, ako hoces nesto tise, LC-CC-120 zavrsava posao.
Bolje prvo zameni napajanje za Chieftec GPE-600S npr., ili Evga BQ600(ako je i dalje na akciji za 7k) nego da uzimas kuler.

@Vaske75

Moze itekako, GTX 1050 2GB/RX 560 2/4GB.
RX 560 4GB>1050 2GB~560 2GB.
 
@udostanic

Nikako na to napajanje nista vise od 1060, nisam video koje je napajanje u pitanju, ono u sustini i nema konektore za GTX 1070..

Sto se kulera tice, za 4460 je stock sasvim dovoljan, ako hoces nesto tise, LC-CC-120 zavrsava posao.
Bolje prvo zameni napajanje za Chieftec GPE-600S npr., ili Evga BQ600(ako je i dalje na akciji za 7k) nego da uzimas kuler.

@Vaske75

Moze itekako, GTX 1050 2GB/RX 560 2/4GB.
RX 560 4GB>1050 2GB~560 2GB.
Hvala!!!

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Gde moze da nadje obican GTX 1050 za 100 eur? Najmanja cena je 15.000 :D Jedino ako mislis na KP mozdaaa...mada sumnjam
Za 12.990 moze da dobije 560 4gb i to mu je maksimalno u radnji na E... XFX karta.
Vaske75 @ Tebi taj procesor przi, razvaljuje. Nesto tu nije kako treba. Valjalo bi da ti njega lepo raskacis, detaljno ocistis, stavis kvalitetnu pastu i uradi Clear CMOS. Nerealno je da ima 75+ stepeni u BIOS-u :/


@udostanic

Nikako na to napajanje nista vise od 1060, nisam video koje je napajanje u pitanju, ono u sustini i nema konektore za GTX 1070..

Sto se kulera tice, za 4460 je stock sasvim dovoljan, ako hoces nesto tise, LC-CC-120 zavrsava posao.
Bolje prvo zameni napajanje za Chieftec GPE-600S npr., ili Evga BQ600(ako je i dalje na akciji za 7k) nego da uzimas kuler.

@Vaske75

Moze itekako, GTX 1050 2GB/RX 560 2/4GB.
RX 560 4GB>1050 2GB~560 2GB.
 
Ja imam isti procesor. Vadio, cistios, stavljao novu pastu (Arctic Cooling MX-4), jedva da sam spustio za 5 stepeni temperaturu. Moguce je da senzor gresi.
 
750K je jedan od nezalemljenih AMD-a, zato su temperature takve kakve jesu..
 
Gde moze da nadje obican GTX 1050 za 100 eur? Najmanja cena je 15.000 :D Jedino ako mislis na KP mozdaaa...mada sumnjam
Za 12.990 moze da dobije 560 4gb i to mu je maksimalno u radnji na E... XFX karta.
Vaske75 @ Tebi taj procesor przi, razvaljuje. Nesto tu nije kako treba. Valjalo bi da ti njega lepo raskacis, detaljno ocistis, stavis kvalitetnu pastu i uradi Clear CMOS. Nerealno je da ima 75+ stepeni u BIOS-u :/
Ma redovno cistim sve.
Nista ne pomaze,pastu doduse nisam menjao.
Probao sam i dram voltazu da spustim na 1'35 sa 1,5 koliko je po defaultu,ali tad pokazuje jos vecu temp.
Sistem kao sistem je stabilan u sustini,win 10 x64,nema nekakvih restarta i slicno.
Najnovi call of duty WWII sam presao bez problema,smanjio malo rezoluciju i poiskljucivao neke napredne opcije.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Def napon za procesor 1.5V?

Pre bih rekao da si ti smanjio ddr napon..
 
Def napon za procesor 1.5V?

Pre bih rekao da si ti smanjio ddr napon..
Tako stoji u biosu,pre nekih sat vremena sam proveravao ako je to dram voltage po defaultu stoji 1,5.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno