Šta je novo?

Mac Book Pro 2015 (Retina) i zrnasta slika na monitoru

Nemanja

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
886
Poena
645
Moja oprema  
Mobilni telefon
Poco X3 Pro
Pametni uređaji
Garmin
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Mac Book Pro je povezan preko Apple miniDP to DVI adaptera na HP Z24i monitor. I dobija se zrnasta slika, odnosno fontovi nisu dovoljno ostri. Da li je ovo do konverzije i da li bi neka druga konverzija pomogla? Monitor ima DVI i DP ulaze. Do sada ga nisam ni prikljucivao na monitor, kako sam prodao desktop napravio sam setup sve sa postoljem kupljenim preko Apple sajta, i sada me nervira ova slika. Da li ce monitor da se menja, laptop ili je potrebno samo nesto podesiti ili drugi prikljucak. Unapred zahvalan na konstruktivnim savetima.
 
Poslednja izmena:
Računar i ekran su u mirror modu (vidiš istu sliku na računaru i na ekranu) ili extended modu (monitor je 'prižodužetak' računara)
 
Obicno je ekran poklopljen na laptopu, koristi se samo monitor, ali i kada se koriste oba ekrana, situacije je ista ( extended mod, sa tim da je eksterni monitor primarni ).
 
Da li monitor može da izvuče full HD rezoluciju u podešavanjima na računaru?
 
Koristim Dell 24" sa FHD rezolucijom povezan sa retinom (HDMI) i naravno da su fontovi na Dell-u krzavi ako se poredi sa istim tim fontom na 15" retini. To je prokletstvo retine, kad se oko navikne, na svim ostalim neretina monitorima se vide krzave ivice :)
 
Ne, nije do monitora posto je desktop PC davao normalnu sliku tako da sam mogao porediti. Pogledao sam na stranim forumima, i tamo kazu da su prvo pomislili da je to posle Retine, ali ne , problem postoji. Neki su ga probali resiti prisiljavajuci Mac da daje izlaz u RGB rezimu, ja sam to isto probao preko jedne skripte, ali bez rezultata, tj fontovi su isto krzavi. Mac prepoznaje monitor kao HP Z24i i daje njegovu default rezoluciju 1920x1200. Posle ce ga ponovo prikljuciti pa cu postaviti screenshotove sta stoji u podesavanjima.
 
Evo slikice sa rezolucijama koje se ocitane za monitor, ali on inace stoji u default modu rada

Screen Shot 2017-11-24 at 9.56.35 PM.png
 
Da li si testirao druge ekrane
 
Nisam imao prilike, posto sam tek od prosle nedelje poceo koristiti MacBook u ovoj konfiguraciji, iako sam ga kupio pre 6 meseci, tako da jos ne znam do cega je problem.
 
Predlazem ti da probas sa mini DP - DP kablom, tako nema nikakve konverzije signala. Ja sam svoj narucio sa AliExpressa (Ugreen), ali mi nije bilo suvise hitno, a imas i u prodavnicama kod nas (recimo Hama) i na KupujemProdajem.
 
to sam i ja pomislio, da poručim online, pa ukoliko nema poboljšanja mogu vratiti kabl. Mada bih prvo isprobao na nekom drugom monitoru kada mi se ukaže prilika.
 
Probaj prvo drugi monitor. Takođe drugi DVI kabal. Taj tvoj računar ima i HDMI. Odeš u neku pc radnju, povežeš na njihov tv ili monitor.
 
Evo slikice sa rezolucijama koje se ocitane za monitor, ali on inace stoji u default modu rada

Pogledajte prilog 241315
Batali sta ti prikazuje tu, kada udjes u meni monitora koju rezoluciju prikazuje? (ovo pricamo o samom OSD, dakle ne vezano za OS)
Takodje posto vidim EDID override, da li ti je slucajno upaljen SwitchResX i da li si ga imao instaliranog pre udpate na High Sierra (ako si update)? Ili si mozda uradio pixel clock patch?
 
Poslednja izmena:
пробајте нове каблове или другачији монитор ако можете. Звучи као проблем конфигурације у подешавањима екрана.
 
Da, cudan problem, mozda je bilo do drajvera (konfiguracije) za OS. Prodao sam MacBook , tako da bar za mene tema vise nije aktuelna.
 
Nazad
Vrh Dno