Šta je novo?

Kabel za napajanje

vladafkv

Poštovan
Učlanjen(a)
31.12.2016
Poruke
880
Poena
95
Kupio sam danas kabel za napajanje, onaj koji ide iz uticnice u pc... 120cm sam platio 190dinara sto je bas malo po meni. E sad, kod kuce imam jos jedan, koji mi se cini dosta kvalitetniji i bolji ali je i poprilicno star. Da li je bolje da koristim ovaj koji je verovatno dosao iz Kine ili taj stari? Ovaj stariji je deblji u odnosu na novi, ima razne oznake i simbole, sive je boje i na dodir mi se cini jednostavno kvalitetniji.

Novi je 10A 250V~, a stari 16A 250V~.

Da li je neko imao negativno iskustvo sa ovim kablovima?

Ispis na novom: "PVC INSULATED COPPER WIRE & CABLE 01" a na starom: ", K{Ema-Eur, kruzici sa oznakama D, N, Fi, S, S+, GH502, CEBEC, , N14842, GOLD MARK, H05VV-F, 3G, 0.75mm^2".

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
da li ti treba više od 10A?
10A ti je preko 2000W.
Tanji je jer ima tanje žice unutra tipa 3x0.5, dok ovaj stari ima 3x075 npr.

Lično, mislim da možeš koristiti bilo koji koji ti ne izgleda fizički oštećen. To nije kabl koji će se pomerati stalno pa neki uticaj na njega neće ni postojati jednom kada ga utakneš.
 
Ne treba mi ni blizu toliko.. Samo sam pretpostavio da je novi napravljen od losijeg materijala. Pa kad vec mogu da biram, sto da ne koristim bolji i sigurniji.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Novi je prošao pored bakra :) ja sam imao problema sa tim novijima, crkne sam od sebe, oni stari su zakon, mozeš ga na monofazni motor kačiti :D

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Verovatno su zaboravili da stave metalni provodnik u izolaciju tako da se ceo kabl svodi na tri sloja plastike i tri uvrnute licne sa primesama plastike.Samo cekam vest koja glasi:Kinezi napravili nerdjajuci celik od plastike.
 
da li ti treba više od 10A?
10A ti je preko 2000W.

To znaci da proizvodjac garantuje da ce izdrzati 10A struju.
Takodje bi trebalo da naznaci da li pri tome misli na impuls, kontinualnu ili odredjenog trajanja.

Ne preporucujem nikome da kupuje proizvod koji nije FCC-CE sertifikovan. Taj sertifikat je obavezan u EU a i kod nas. To je set pravila koji proizvodjac mora da ispuni kako bi njegov proizvod legalno mogao da se prodaje (mora da ispostuje ekoloska pravila, EMI-EMC pravila itd).
To nije jeftino i samo tako ces znati da je proizvod pravljen da bude kvalitetan.
Mozes da potrazis oznaku CE na kablu, ili proveris na sajtu proizvodjaca. Stariji kabel verovatno nema tu oznaku.
 
Nazad
Vrh Dno