Šta je novo?

vase misljenje o WD Gold WD4002FYYZ 4TB?

serbianx

Cenjen
Učlanjen(a)
25.11.2011
Poruke
39
Poena
154
Planiram da ubacim napokon jedan novi hdd u komp, trenutno imam sistemski ssd Samung EVO 250, 1xWD SE 1TB koji ima 18000 radnih sati i 1xWD Black 1TB koji ima 60000 radnih sati.

Glavni kandidat mi je: HDD SATA3 4TB, 128MB, 7200rpm, pa me zanima da li je neko koristio ovo i kakvi su utisci?
 
Pogledaj Toshiba x300 seriju, ja imam model od 6TB i jako sam zadovoljan. Tisi je nego WD Black sto sam imao.
Sto se brzine tice, nesto je sporiji ali je zato dosta jeftiniji. Tu razliku u brzini tesko da ces da primetis, jedino kada pustis neki softver za testiranje.
 
Poslednja izmena:
@doggy & @A M G

Hvala za info, nisam znao za TLER, a pogledacu opcije WD Black vs. Toshiba. :)
 
Mozda da obratis paznju na WD Red seriju.
 
Mozda da obratis paznju na WD Red seriju.
Baš WD Red ima nizak TLER jer oporavak grešaka pri čitanju podataka prepušta RAID kontroleru. Ovo naravno važi ako je formiran bilo koji RAID niz, osim 0 (strip).

Za sve neRAID situacije čuvanja podataka treba zaobići NAS diskove, tj. gledati npr. Green ili Blue serije.
 
Ja imam jedan RED od 1TB i odličan je da ga ne ureknem. Kupi neki sa najdužom garancijom i lično bih pre stavio dva od 2GB nego jedan od 4GB manja je šteta ako izdahne iznenada,
 
Nemojte se brinuti zbog velicine hdd, evo ja imam 2 x 8TB.
Dobro napajanje, kvalitetna ploca, jos ako im obezbedite malo hladjenja ima da rade 5+ godina sigurno...
Hdd samo ako ne bude mrtav prilikom kupovine moze da radi veoma dugo uz ispunjenje gore pobrojanih uslova. ;)

p.s. Drugi primerak ovog osmotonca je bio "doa", da li ga je ubio (bacao) pokvareni kurir (nisam hteo da izadjem i trazim ga po bloku vec mu rekao da sam kuci i da donese) ili je zaista bio prirodnim putem doa ne znam ali drugi prmerak su mi doneli licno iz prodavnice uz izvinjenje gospodina kome sam se obratio uz snimak razgovora koji sam prilikom dostave vodio sa kurirom...
 
Nazad
Vrh Dno