Šta je novo?

Koji sistem za nejaki laptop

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
380
Poena
320
Drugar ima Asus X55U laptop sa AMD C-60 APU (radi na 1ghz) 2gb rama i 320gb hd. Izbacio sam modul od 2gb ddr3 i ubacio 4gb Transcend memorije e sada sam u dilemi sta staviti od OS (necu Linux, samo Win.) da bi masina koliko toliko pristojno radila. Do sada je masina imala 2gb,od toga je nesto odlazilo i na grafiku, sada barem ima rama.
 
Win 7 Home Premium i gašenje svega živoga (search indexer, update, aero-a...). Plus redovni defrag i korišćenje što manje startup programa.
 
Da 64 bita, ili juri neke Lite verzije na kojima je vec pogaseno dosta toga.
 
Ako već ima 4 giga memorije onda Windows 7 64 bitni. U svakom slučaju neka sakupi živaca, poješće ga Windows (više programi nego Win, ali kao da je bitno).

Šta od programa koristi prijatelj?
 
Poslednja izmena:
Ubaci mu windows 7 super lite edition 2017 potrazi po google.
 
Imam Super Lite izdanje Win 7 32 bita,mislim samo da nije iz 2017.Nisam bas presrecan sa tom verzijom.
A sto se tice programa,prijatelj koristi najosnovnije surf,fejs i word.
 
Windows 8.1 (64bit mada ce biti ok i 32bit za njega, bez obzira na 4 GB RAM) bi radio bolje od bilo kog win 7 na toj masinici. Uzgred, taj CPU ima dva jezgra i radi na 1,00 do 1,33 GHz. Jeste slab ali je svakako bolji od nekog jednojezgarnog procesora.
 
Poslednja izmena:
32-bitni 8.1
 
I ja sam cesto sklon da stavljam win 8.1 na slabije masine, taj sistem prosto radi dobro na mnogim masinama. U ovoj situaciji sam se ipak odlucio za win7 super lite 32 bita, dosta je olaksana verzija.
 
Nazad
Vrh Dno