Šta je novo?

Nema zvuka na windows 8.1

petar.ostoja

Cenjen
Učlanjen(a)
08.08.2012
Poruke
926
Poena
170
Nadam se da nisam promasio topic, ali mi je ocajnicki potrebna pomoc.
Cistio sam komp, standardno usisavanje itd i kada sam sve sklopio zvuk (analogni) nece da radi. Prijavljuje kako nema zvucnika ili slusalica, dok je sve uredno prikljuceno. Sa obzirom da koristim dual boot sa linux-om, na Linuxu sve radi kao podmazano sto se tice zvuka. Cak sam uradio i reinstall windowsa i dalje postoji isti problem.

Moze li pomoc ili savet sta ciniti?

Ovo mi pokazuje u podesavanjima:

Untitled.jpg
 
Realtec CODEC ? Probaj sa drajverima.
 
Probao, nista se ne menja.
Sistem vidi integrisanu zvucnu karticu, ali ne vidi prikljucene zvucnike.
Ako je bitno, koristim MB Asus P8P67
 
Da nisi usisao dzampere na front audio (ako ih je bilo), na nekim starijim asus plocama je bilo da ako nemas front audio na kucistu moras da stavis dzampere na front audio (ima o tome na netu) da bi uopste imao zvuk na izlazima pozadi.

Ovako je bilo pre desetak godina.
 
Moguce, ali kako onda zvuk radi u Linuxu?
 
Ali ovi drajveri su za windows 10, ja koristim 8.1
 
Druze nista od toga ne sljaka. Taj dzek nemam jer koristim direktan port sa zadnje strane maticne ploce. To sto je na slici je konektor za prednji panel audio koji nemam
 
Evo sta konkretno imam u device manager-u:
Untitled.jpg
 
Da, to nije Realtek driver nego bazični Windows driver a može da bude i digitalni I/O kao recimo sa HDMI.
 
Instalirao sam drajvere i bez ikakve promene.
Da li bi bilo pametno da uradim reset CMOS na ploci?
 
Posle instaliranja drajvera, da li sada pokazuje Realtek HD Audio u device manager-u ?
U Control Panel-u, da li ima Reatek HD Audio manager ?
C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RtkNGUI64.exe ?
 
Posle instaliranja drajvera, da li sada pokazuje Realtek HD Audio u device manager-u ?
U Control Panel-u, da li ima Reatek HD Audio manager ?
C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RtkNGUI64.exe ?

U control panelu nema nista pod realtek, ali mi seledece pokazuje:
Program_files-realtek.jpg
Realtek.jpg
 
Ne ubacuj slike 128px × 128px nista se ne vidi.

Da li ima zvuka na Ubuntu , da li si dizao na USB?
 
Na Ubuntu se sve regularno cuje, bilo da ga podizem sa SSDa ili USB fleske. Problem postoji samo u windows 8.1.

Imam i acronis image tog windowsa koji je uvek radio besprekorno, sada ni on nema zvuk.

Ima li ko jos neku ideju?
 
Uninstaliraj drajvere, uđi u BIOS i iskjuči zvuk. Startuj kompjuter pa ponovo u BIOS i akvtiviraj zvuk. To bi trebalo da natera windows da ih pronađe kod MS-a.
 
U koji si izlaz ukljucio te zvucnike?
 
Svo vreme je u zelenom portu. Srednji u drugom redu.
Deinstalirao sam drajvere, restartovao u BIOSu iskljucio zvuk sacuvao i restartovao, ukljucio zvuk ponovo u BIOSu, sacuvao i restartovao i usao u windows. Opet isto, nema tona
 
Ako je drajver dobro instaliran, kada ukjučiš bilo šta, (zvučnik, slušalice, mikrofon), u zadnje priključke, trebalo bi da se pojavi obaveštenje o tome.
Da li si probao ovo da nađeš ?
C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RtkNGUI64.exe
 
Ako je drajver dobro instaliran, kada ukjučiš bilo šta, (zvučnik, slušalice, mikrofon), u zadnje priključke, trebalo bi da se pojavi obaveštenje o tome.
Da li si probao ovo da nađeš ?
C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RtkNGUI64.exe

Proradilo je, a evo i uputstva sta sam radio.
Deinstalirao sam drajver koji je vec bio instaliran, nakon restarta sam podesio compatibility mode na windows 7 i run as administrator, posle toga opet restart. Pojavila se ikonica speaker, ali se nije cuo ton, samo sam 3.5mm jack izvadio i ponovo ustekao (na zivo) i proradilo je.

U svakom slucaju hvala ti puno na pomoci i preporucenom drajveru :)
 
Nazad
Vrh Dno