Šta je novo?

i7 950 temperature

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

vladafkv

Poštovan
Učlanjen(a)
31.12.2016
Poruke
883
Poena
95
i7 950 @ idle 40°C, full load na minut-dva i tu je oko 70-75°C. Na intelovom sajtu pise T-Case 67.9°C pa me pomalo brinu ove temperature. Hladi ga stock kuler, sve je cisto u kucistu. U kucistu ima jos 2 ventilatora, jedan napred i jedan iznad procesora.

Ulazio sam u bios i tamo je skoro sve podeseno na auto ukljucujuci i vcore, nisam nista menjao.
Ne planiram OC ovog procesora, on ce da me sluzi dok mi ne stigne X5650.

Ostatak konfiguracije ako vam treba, je na profilu.

Znaci, da li su ove temperature bezbedne i da li mogu nekako da ih smanjim podesavanjima u biosu? Da li ce me sluziti ovaj stock kuler kad budem imao x5650 (koji ce biti blago OC, 3.5-3.7ghz) ili da planiram kupovinu nekog boljeg?

Sto se tice uprage-a, menjacu cpu kao sto sam rekao, graficku sa 1050ti i bice dodat ssd.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pod pretpostavkom da si stavio pastu kako treba stok culer za forunu kakav je x58 soket nema sta da trazi,moras uzeti neki drugi kuler
 
Jel imas neku preporuku za kuler, koji da uzmem? Što tiši, ako je to moguće.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Eto kolega Alister ga ima i dobra preporuka,ali ako mislis da ocas posle xeona i koliko zelis da ides slabo ce ga ukrotiti pomenuti,naravno na tebi je koliko zelis da ulozis,...a da pogasi sve power funkcije i stavi na maual napon,jer ploca na auto zadaje mnogo vece napone no sto je potrebno
 
Jeftin je taj lc-cc-120, nov 22e. Ako ima nesto znacajnije bolje za malo vise para, ~40e recite.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

212 evo, lc-cc-120 vodeno, shadow rock 2?
 
Poslednja izmena:
I jel stock kuler treba uvek da mi radi na 2200rpm ili mogu da ga podesim da se brzina prilagodjava temperaturi? Vrlo je glasan.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Za 40e je znao da izleti na oglase phantex i nocta D-14,al treba cekati
 
Mozes da uzmes LC-CC-120, kod sina u masini i7 [email protected] hladi odlicno
Uzeo bih taj lc cc 120 ali me brine da li ce stati na moju maticnu.. Northbridge hladnjak je kod mene visok 30mm a od soketa je udaljen 15mm. Ubacicu sliku da vidis o cemu pricam.

Da li mozes da izmeris visinu NB hladnjaka na toj ploci koju koristi tvoj sin? Koliko vidim, hladnjak je i na toj krupan ali i malo udaljeniji od soketa.. Koliko mesta ima? Jel tesno?
6ccaff57c66b66aefc126c9cce9f4816.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno