Šta je novo?

INTEL CELERON

gagale

Poštovan
Učlanjen(a)
23.10.2014
Poruke
250
Poena
70
Vidim da su radnje preplavljene ovom vrstom procesora u raznim varijantama. Interesuje me kakva je tu razlika medju njima i koji je od njih najbolji, posto ima nekih prica da se neki od njih "seceni" ma sta to znacilo.
 
Svi su isti i baš slabi... Gledaj da nađeš neki i3 na popustu potrajaće bar duplo duže od celerona...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Tako je, ti celeroni su bas slabi, i cesto su neka vrsta procesora za "netbuke" koji su pre par godina bili popularni.

U sustini, i3 ti je neki minimum, jer su ti celeroni obicno zalemljeni na plocu, i mogucnost nadogradnje ne postoji, bolje da sada das koju hiljadu vise, jer ce skuplji racunar dosta duze trajati.
 
U sustini, i3 ti je neki minimum, jer su ti celeroni obicno zalemljeni na plocu, i mogucnost nadogradnje ne postoji.

Od četvrte generacije Intel Core procesora svi su zalemljeni na ploču i ne postoji mogućnost nadogradnje, ali se svakako slažem da je i3 neki minimum za normalnu upotrebu.
 
Od četvrte generacije Intel Core procesora svi su zalemljeni na ploču i ne postoji mogućnost nadogradnje, ali se svakako slažem da je i3 neki minimum za normalnu upotrebu.

Ima i Trece generacije BGA (zalemljeni), ali Celeron procesor je vise procesor za Office i sitne radnje (neki ne mogu da guraju YT na 720p), i3 je mnogo rentabilniji, sad sve zavisi za sta ce tebi laptop da sluzi, shodno potrebama tako i izberi
 
Osnovna namena, upravo gledanje YT u ful hd, gledanje filmova takodje u ful hd. I ono sto me nervira kod racunara je sporo otvaranje aplikacija, tako da je to ono onako na prvu....
 
Za brze otvaranje aplikacija, gledaj neki model sa ssd-om umesto obicnog harda...
 
Osnovna namena, upravo gledanje YT u ful hd, gledanje filmova takodje u ful hd. I ono sto me nervira kod racunara je sporo otvaranje aplikacija, tako da je to ono onako na prvu....

Onda ne gledaj Intel Celeron konfiguracije, kao sto ti je napisao DjoleMC ako imas opciju i sa SSD uz neki i3 (IV-V-VI gen) onda si za duze vreme resio problem
 
Postoje i Pentium, tu isključivo mislim na desktop derivate, baš kao što je to i3.

Recimo, to su 3805U, 3825U, 4405U, i tako dalje.
 
Poslednja izmena:
Za 33-34000 ima Laptop HP 255 G6(2EW01ES) 15.6", AMD Radeon R5, A6-9220 2.5GHz.
Moze se odigra i neka igra, ne verujem da moze bolje za te pare.
 
Poslednja izmena:
Valjaju li ovako nesto
Intel QC N3450
https://ark.intel.com/products/95596/Intel-Celeron-Processor-N3450-2M-Cache-up-to-2_2-GHz
ili
Intel® Pentium® Processor N4200
https://ark.intel.com/products/95592/Intel-Pentium-Processor-N4200-2M-Cache-up-to-2_5-GHz

Generalno sta valja od tih jeftinih laptopova? Tj sta valja od procesora? Min i3?
Sta je sam amd-om? Da li on bolji izbor zbog bolje grafike?

Ne valja ništa od tih nabrojanih procesora. Kao što ti već rekoše, ganjaj laptop koji ima barem i3.
 
Onda ja nemogu da je nateram da radi.... CPU usage je oko 30% kada gledam YT video.

Ono što je bitnije, da ne idemo u offtopic, je da nijedan integrisan GPU na tim jeftinim laptopovima ne može da dekodira VP9.
 
Nazad
Vrh Dno