Šta je novo?

Chieftec CTG-600-80p se ne pali

pcv co.

Čuven
Učlanjen(a)
20.11.2003
Poruke
165
Poena
620
Danas pokrenem komp iz sleep-a - izbaci mi osigurač. Vratim osigurač i probam ponovo - ništa se ne dešava. Skinem napajanje i probam da ga pokrenem spajanjem zelene žice sa masom - takođe ništa. Otvorim napajanje sa namerom da vidim da li je pregoreo interni osigurač - nisam mogao da ga lociram (to više ne stavljaju u napajanja?).
Pošto mi je hitno trebao računar, odem i kupim neki TT lite power (jedino su to imali a da je koliko toliko ok).

Pitanje: da li može i da li vredi cimanja da se proba popravka ovog Chiftec-a (2011)?
 
nista te ne kosta da odes kod nekog "tv mehanicara " da kazes da milsis da je osigurac crkaoo, a ako nije nek ti kaze koliko bi bila popravka, posto su rezervni delovi (skoro svi ) 1-2e.tako da mozes popraviti napajanje od 4-5k din za relativno malu sumu ( zavisi od servisera ).
ja bih pitao koliko je popravka pa bi na osnovu povratne informacije odlucio.
jel si probao da otvoris napajanje i proveris mozda je osigurac negde unutra na ploci ( trebalo bi ) ??
 
da se nadovezem, osigurac mora da postoji na naponskom ulazu , otvori napajanje i potrazi ga , obelezen je sa jednim od sledecih simbola :osigurac.png

nisam nasao semu bas za ctg 600 al bi trebala biti slicna kao i za 550 80p na kojoj sam crvenim obelezio polozaj osiguraca.

nista te ne kosta da otvoris napajanje i malo se poigras , samo ga pre toga iskljuci iz struje :p
 

Prilozi

  • circuit-diagram-of-CTG-550-80P.pdf
    77.8 KB · Pregleda: 43
Poslednja izmena:
Osigurač bi trebalo da bude baš ispod ventilatora i da je pokriven plastičnom košuljicom (sleeve). Samo jedan problem, ka i sa svakom elektronikom treba prvo pronaći razlog zašto je crko ako jeste pregoreo.
 
Nazad
Vrh Dno