Šta je novo?

Matične ploče socket 1155

neda mi ispod 70€, preskupo za 5 godina stare matične al šta da se radi... Drugi lik mi nudi Intel DH67BL za 7.000, ona je mini atx ima usb 3.0, onda nebi morao da menjam kućište, pošto mnogo volim ovo moje kućište, malo je a sve živo ima u milimetar projektovano...
Imam u servisu neko staro kućište coolermax, ono što ima isti model kao termaltake ono sa onim poklopcem napred, al nema USB 3.0, i ono gde se stavlja HDD okrenuto ka matičnoj a ne ka spolja e to mrzim kod kućišta, kad moram da se ****ndišem da skinem HDD te skini poklopac te odvijaj šafove, te skini memoriju te skini grafičku... Na ovo moje kućište ima 1 šaf što drži kućište HDD odviješ skineš ubaciš drugu fioku ili promeniš HDD i kraj, a takođe ispod optike imam onaj drajv gde se samo ugura HDD ne mora da se privija zaključaš i ćao...

Kolega, razmisli ti o drugom pravcu. 1155 ploče su katastrofa cifre i gerijatrija. Sve to što se valja po oglasima je vrlo diskutabilno, dovučeno od kojekuda, nešto se razvlačilo i po buvljacima; retke su one što dolaze od prvijeh vlasnika, mada su ih i oni mazali od okrugle cifre do 4.5+.

Prodaj taj CPU, prodaj RAM i uzmi nov Ryzen 5 u kombinaciji sa nekom skromnijom pločom i manjom količinom DDR4 memorije. Takva matematika se sama nameće u beznađu zeda 77, haa 67, zeda 68, pea 67 i sličnih. Možda bi mogao da je završiš sa 100e doplate. I imao bi novo.

Npr:

1500X ... cc 150e
X370 ... od 125e (ima i jeftiniji B350, oba chipset-a mogu da su u mATX formatu)
DDR4 8GB ... od 80e

Svoj CPU i RAM tapneš za 250, dodaš stoju i pevaš! Kasnije dodaš još RAM-a, ako je presudan.

Neka me Intel auditorijum ispravi ako grešim :p
 
Kolega, razmisli ti o drugom pravcu. 1155 ploče su katastrofa cifre i gerijatrija. Sve to što se valja po oglasima je vrlo diskutabilno, dovučeno od kojekuda, nešto se razvlačilo i po buvljacima; retke su one što dolaze od prvijeh vlasnika, mada su ih i oni mazali od okrugle cifre do 4.5+.

Prodaj taj CPU, prodaj RAM i uzmi nov Ryzen 5 u kombinaciji sa nekom skromnijom pločom i manjom količinom DDR4 memorije. Takva matematika se sama nameće u beznađu zeda 77, haa 67, zeda 68, pea 67 i sličnih. Možda bi mogao da je završiš sa 100e doplate. I imao bi novo.

Npr:

1500X ... cc 150e
X370 ... od 125e (ima i jeftiniji B350, oba chipset-a mogu da su u mATX formatu)
DDR4 8GB ... od 80e

Svoj CPU i RAM tapneš za 250, dodaš stoju i pevaš! Kasnije dodaš još RAM-a, ako je presudan.

Neka me Intel auditorijum ispravi ako grešim :p

Znaci ladno preporucujes coveku da plati 50% vise, a dobije 30% gore performanse(nakon sto overklokuje). Pazi, jeste da je novo, ali meni ta racunica nema smisla.

Pa evo mu i7 2600k sa plocom i 8GB RAM-a za 220e, jeste da bi trebalo da zameni ovaj nabudzeni kuler za neki normalni BOX ili bilo koji aftermarket, ali je ploca extra model Asus P8P67.

Kad bi ulozio onoliko para koliko mu ti predlazes moze odmah da kupi 3 ploce, pa kako mu koja crkava da ih menja. E sad jeste da bi bolje bila neka mATX ploca, ali ovo sam samo linkovao kako bi generalno ilustrovao zasto smatram da uzimati Ryzen nema smisla pored 1155 platforme.

Meni je Ryzen jedno ogromno razocarenje i stvarno mi je zao sto AMD nije mogao da izbaci bolje procesore, zalosno je kad 6 godina kasnije oni ne mogu da izbace CPU koji je bolji od 6 godina starog Sandy Bridge-a u igrama.
 
Ni sam intel posle 6 godina nije izbacio procesor koji je posebno bolji od klokovanog 2600K za gaming, pogotovo sto su svi posle Sandyja sa zvakicom ispod IHS-a.

Ovo sto je Pega predlozio je skroz ok, performanse u gamingu za klokovan R5 4/8 sigurno nece biti losije od klokovanog 2600K, osim ako Sandy nije bas nategnut.
 
Znaci ladno preporucujes coveku da plati 50% vise, a dobije 30% gore performanse(nakon sto overklokuje). Pazi, jeste da je novo, ali meni ta racunica nema smisla.

Pa evo mu i7 2600k sa plocom i 8GB RAM-a za 220e, jeste da bi trebalo da zameni ovaj nabudzeni kuler za neki normalni BOX ili bilo koji aftermarket, ali je ploca extra model Asus P8P67.

Kad bi ulozio onoliko para koliko mu ti predlazes moze odmah da kupi 3 ploce, pa kako mu koja crkava da ih menja. E sad jeste da bi bolje bila neka mATX ploca, ali ovo sam samo linkovao kako bi generalno ilustrovao zasto smatram da uzimati Ryzen nema smisla pored 1155 platforme.

Meni je Ryzen jedno ogromno razocarenje i stvarno mi je zao sto AMD nije mogao da izbaci bolje procesore, zalosno je kad 6 godina kasnije oni ne mogu da izbace CPU koji je bolji od 6 godina starog Sandy Bridge-a u igrama.
3770 ne može da OC-uje..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Moze na Z77 plocama, 4 cifre preko za turbo, tj. umesto 3,9 bi mogao ici na 4,3GHz na 2 jezgra, a preostala 2 na 4,2 i 4,1.
 
nisam ljubitelj AMD-a. Samo intel + Gforce, AMD troši mnogo struje i greje kao furuna, intel je miran tih troši malo i ne greje se. Razmišljao sam ja da pređem na 1151, al bi ostao ili bez RAM ili bez procesora, tako da nebi da padnem sa konja na magarca...A kada bi prešao na rajzen nebi mogao da uzmem skuplje od rajzen 3 a to mu dođe nešto kao intel 3 kolko sam razmeo. Nisam ljubitelj overklokovanja, jer mi komp savršeno radi i nebi da ga spržim pre vremena. Procesor mi radi na 30% kad igram igrice, što doboljno govori o njegovoj snazi, trenutni problem mi je RAM, imam 16 gb a koristim 8 gb... Ako me ovaj lik ne prevari i pošalje ciglu umesto matične, mislim da je ovo solidna matična ploča, mada malo preskupa al dobro...
Imam neko coolermaster kućište sa poklopcem, termaltake ima isti model kućišta, ali nema izlaz USB 3.0 na front panelu, stari model kućišta, a nema ni čitač kartica koji ponekad zatreba 1 u 100 godina...
 
po meni uopste ti se ne isplati da prelazis na 1500x kao sto je neko napisao nista ne dobijas time, jedino dobijas novije komponente sa garancijom.
 
nisam ljubitelj AMD-a. Samo intel + Gforce, AMD troši mnogo struje i greje kao furuna, intel je miran tih troši malo i ne greje se. Razmišljao sam ja da pređem na 1151, al bi ostao ili bez RAM ili bez procesora, tako da nebi da padnem sa konja na magarca...A kada bi prešao na rajzen nebi mogao da uzmem skuplje od rajzen 3 a to mu dođe nešto kao intel 3 kolko sam razmeo. Nisam ljubitelj overklokovanja, jer mi komp savršeno radi i nebi da ga spržim pre vremena. Procesor mi radi na 30% kad igram igrice, što doboljno govori o njegovoj snazi, trenutni problem mi je RAM, imam 16 gb a koristim 8 gb... Ako me ovaj lik ne prevari i pošalje ciglu umesto matične, mislim da je ovo solidna matična ploča, mada malo preskupa al dobro...
Imam neko coolermaster kućište sa poklopcem, termaltake ima isti model kućišta, ali nema izlaz USB 3.0 na front panelu, stari model kućišta, a nema ni čitač kartica koji ponekad zatreba 1 u 100 godina...

Sve si rekao :)

po meni uopste ti se ne isplati da prelazis na 1500x kao sto je neko napisao nista ne dobijas time, jedino dobijas novije komponente sa garancijom.

Jedino..
 
P8Z77-V LX kakva je ova matična i koliko vredi da je platim nudi mi neki lik? Moraću da menjam kućište potp je ova ploča atx a meni je mini atx...

Ja imam P8z77 v-lx plocu radi odlicno sa mojim i3 3240 procesorom i slagala bi se odlicno i sa tvojim i7 3770 procesorom, ali ipak z77 ploce su za K otkljucane procesore, pogresio sam sto odmah nisam uzeo neki i5 procesor.
 
pre neki dan jedan lik je prodao i5 za 30 evra, to uopšte nije skupo. Da je i5 1151 tako jeftin bez razmišljanja bih prešao na to, ovako procesor 300 evra, memorija 200 evra pa dal su oni normalni sa cenama... Gledam ovde oglas na bench lik prodaje 2 grafičke od po 1000 evra i obe proda za kratko vreme, dal je to realno?
-Pare su u pogrešnim rukama :D
 
Poslednja izmena:
I opet je predloženi Ryzen tu nešto bolji.



Ali dobro, to je "furuna" i ostale "kvazi spike".

Stapa četiri atoma vodonika, u jedan atom helijuma.
Pa naravno da je bolji. Ili su 65% Kolega što su prešli na novi AMD ludi. Dovoljno je izvrteti malo potpise [emoji6]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Opet tema ide u Intel vs AMD, sto je suludo u celoj prici, pogotovo uzevsi u obzir verovatni budzet kojim se raspolaze cim se razmatra kupovina polovnog hardvera.
Da razgranicimo, Intel je i dalje bolji u 90% igara i tu nema diskusije koliko god se tvrdilo suprotno. Sa druge strane Ryzen zbog boljeg MT dela trenutno daje osetno bolje rezultate u ozbiljnim aplikacijama kada je isti cenovni rang u pitanju, tako daje jako bitno za sta ce se taj racunar primarno koristiti?
Sto se tice grejanja, relano ce prosecan kuler od 20e da ohladi i intel i AMD na prosecnom overkloku, tako da to nije od presudnog znacaja. Veci OC kod intela zahteva skalpiranje na svemu iznad 3xxx serije i dobar kuler ali ni AMD ne stoji bolje jer za sve preko 3,9GHz treba jako dobra ploca i jako dobar RAM(citaj skup), sto uzevsi u obzir koliko kosta 16Gb DDR4 memorije naspram 16Gb polovne DDR3 osetno podize cenu.
Ne bih da flejmujem i sirim raspravu, ali relano se bira manje od 2 zla, proslo je nazalost vreme kada se za 500e mogla sastaviti pristojna konfiguracija.
 
Stapa četiri atoma vodonika, u jedan atom helijuma.



OnTopic:
Ja se slazem sa Pegom. Realno, možda i nađeš ploču ali ko ti garantuje da sutra i taj "novi" Metuzalem neće prestati da prepoznaje RAM, GPU ili nešto treće.
 
Poslednja izmena:
I opet je predloženi Ryzen tu nešto bolji.



Ali dobro, to je "furuna" i ostale "kvazi spike".

Stapa četiri atoma vodonika, u jedan atom helijuma.

Hahahha cuj bolji. Egal je u najboljem slucaju, a u igrama daleko gori, a kosta doooosta vise.
 
Opet tema ide u Intel vs AMD, sto je suludo u celoj prici, pogotovo uzevsi u obzir verovatni budzet kojim se raspolaze cim se razmatra kupovina polovnog hardvera.
Da razgranicimo, Intel je i dalje bolji u 90% igara i tu nema diskusije koliko god se tvrdilo suprotno. Sa druge strane Ryzen zbog boljeg MT dela trenutno daje osetno bolje rezultate u ozbiljnim aplikacijama kada je isti cenovni rang u pitanju, tako daje jako bitno za sta ce se taj racunar primarno koristiti?
Sto se tice grejanja, relano ce prosecan kuler od 20e da ohladi i intel i AMD na prosecnom overkloku, tako da to nije od presudnog znacaja. Veci OC kod intela zahteva skalpiranje na svemu iznad 3xxx serije i dobar kuler ali ni AMD ne stoji bolje jer za sve preko 3,9GHz treba jako dobra ploca i jako dobar RAM(citaj skup), sto uzevsi u obzir koliko kosta 16Gb DDR4 memorije naspram 16Gb polovne DDR3 osetno podize cenu.
Ne bih da flejmujem i sirim raspravu, ali relano se bira manje od 2 zla, proslo je nazalost vreme kada se za 500e mogla sastaviti pristojna konfiguracija.

Ne bih se nikako složio sa tobom da se bira između dva zla. Takođe, ne mislim da tema ide u pravcu rasprave između AMD i Intel ljubitelja. Fakat je da je gro ljudi prešlo na AMD. Sam kažeš da više ne može da se sastavi pristojna konfiguracija za 500e - nisam siguran da su svi to uradili samo iz znatiželje. Svako je napravio sličnu kalkulaciju i došao do realizacije upgrade-a. Baci pogled malo na oglase - puni su Intel polukonfiguracija.

A začetnik teme je već izabrao i sam sebe isključio iz iste. Čitaj, znao je apriori :)
 
Kapiram da ste coveku predlozili da predje sa nekog G-a ili i3 na Ryzena, ali da mu predlazete da predje sa i7 3770 na Ryzena... xD
 
primetio sam da u dosta igraonica ljudi masovno ubaciju 1155, sa procesorima i5/i7 jer konfiguracija ispadne jeftinija od rajzen 5/7
 
Da, zato sto uzimaju procesore koji su inace na oglasima jeftini i sigurno ne uzimaju precenjene Z77 ploce. ;)
 
ovu ploču što sam naručio platio sam 70€ sutra bi trebalo da stigne, u oglasima je prodaju 150€ a za 150€ može gejmerska 1151 da se uzme i miran 5 godina... Lud neko da da 150€ za polovnu matičnu matoru 5 6 7 godina
 
iskilavio sam dok sam doneo kućište od servisa do kuće, uzeo sam neko starinsko kućište comtrade ima 10 kg sigurno, ogromno je i čvrsto. Ima 2 mane za sad, prva mana je nema USB 3.0 na front panelu a drugo Komp se sada čuje kada radi (mislim ventilatori se čuju) na ono mini atx nije se čulo ništa kao da ne radi.... Prvo sam imao problema sa ležištem za kuler, moj kuler ima kraće nogice za 1 cm, pa sam morao da sa druge matične skinem ležište i da prebacim na ovu matičnu, i to je sređeno...
Nisaim povezao 2 jumpera, jedan je od HDD led, ne znam jel bela žica ground, ne piše ništa + -, i još 1 konektor sa 4 rupe, ima 2 žice na kraju, da li je to speaker onaj za pištanje nisam smeo da čačkam pošto isto ima bela žica... Obično je crvena žica struja ovde neke čudne boje na žicama... Podešavanja sam stavio po defaultu, vidi svih 16 gb rama (fala Bogu), grafičku vidi, sistem se po*ebao zbog drajvera pa mi je uništio ključ, ali i to sam sredio... SSD sam stavio u sata 6, a HDD u sata 3, kad je bio u sata 6 prijavljuje u biosu da ga vidi ali u windowsu video samo SSD, sad vidi oba... Front panel od slušalica mi ne daje zvuk, to ću proveriti dal sam zakačio dobro, na zadnjem panelu slušalice rade, al mi se nešto tiše čuju nego preko USB zvučne... To je to što sam primetio do sad, a sad idem malo da strimujem i da igram da vidim kako se ponaša... Dao mi je u ploču i neki celeron procesor kaže da se ne iskrive pinovi, taman da stavim u moju matičnu i da prodam...
 
Super da ti je stigla mobo i da radi kako treba. To sa žicama nije problem. Sledi uputstva sa Net-a, ukoliko ne znaš iskustveno. Sigurnije nego da mi povezujemo komponente. Kad kupuješ grafiku da isprati 3770? Verovatno si zato prištedeo novac.. Pozz
 
Nazad
Vrh Dno