Šta je novo?

Matične ploče socket 1155

bela žica je ground, nađoh neko uputstvo na netu, kaže kad nema oznaka na konektorima kao strelica ili crvena žica, obično je bela žica ground... Zvuk na front panelu nije radio a povezao sam ga bio dobro pošto ima samo 1 konektor podseća na USB samo prazan pin drugi po redu, onda sam našao u opcijama od realtek ima 2 opcije HD audio i AC97, kad sam prebacio na to ac97 radi... Dosta je glasiniji zvuk nego na onaj zeleni 3.5 mm pozadi, a da li radi surround nisam još probao... E sad, sa nekog kućišta sam skinuo front panel 2x usb 2x 3.5 mm, ima 2 kabla sa 2 konektora, 1 za USB 2.0 a iz drugog kraja ima 2 konektora za ploču, na jedan piše ac97 a na drugi HD audio, izgledaju isto fizički jel to isto ili ipak ima razlike? Ovaj adapter na ovom kućištu previše je komplikovan da se zameni, na ono kućište odakle sam skinuo samo ima 2 šafa odviješ i ćao, al ne može da se snine ona maska pošto je ugravirana u prednju masku... Gledao sam par kućišta svi fornt ili top paneli su urađeni na istu foru... Ako ima razlike u tim kablovima onda da zamenim a ko nema da ne petljam džabe ako ništa ne dobijam u zvuku... I nervira me BUKA, čuje se kompjuter kad radi, sad se čuje kao svaki drugi kompjuter, a u starom kućištu ništa se nije čulo... Doduše na ovo kućište kad se stavi ruka iza oseća se 10x jače kako struji vazduh nego na ono kućište što sam koristio, ali ova buka ubi ali ubi navikao sam da se ništa ne čuje... Verovatno je problem onaj kuler što sam zakačio na kućište pozadi, veći je za možda 1 cm nego što ovde pasuje, ali zategnut je i ne vibrira, imam u servisu jedan kuler onaj manji koji pasuje ali neka marka nikad čuo za nju, ali kablo na njemu nema ni 10 cm a da sečem žice i prespajam mrzi me... A imam i neki box coolermaster 479 mislim da je ima extra cooler na njemu piše silent al komplikovan da se izvadi iz one plastike što stoji na hladnjaku, ne smem da napinjem da ne slomim, a i na njemu isto kabal kratak...
Što se tiče grafičke imam GTX 560 1500 mb dd5 392 bita, i imam r7 260x 1gb ddr5 128 bita (nova novcata nova kupljena koristio 15 tak dana u starom kompu i7 860 ili kako već beše (1156), tako da ćuti u kutiji. U oglasima je prodajem 3 godine istekla i garancija, al nedam je paru jeftinije od 9500, jer nova je 16000 i ne može da se nađe više... A da bacam pare na gtx 1080 nemam para, a i da imam odakle :D doći će dan kad će i ona biti menjana za 1kg kukuruza... Bratu je neki drug poklonio grafičku od 500 evra, on mu popravljao neke gluposti i ovaj ga častio... al nisam ja te sreće da me neko časti
 
Nazad
Vrh Dno