Šta je novo?

Kuler za i5 8400?

Bugiardo87

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2014
Poruke
442
Poena
70
Uskoro stiže 8400 uz matičnu, da li je dovoljan stock kuler za njega ili odmah da zatvorim tu priču sa nekim boljim da se posle ne bih zezao oko toga pošto sam verovatno ne bih umeo da namestim :D?
U otm slučaju da li lc power cc 120m vrši posao ili bi ipak trebao neki bolji, možda neko vodeno ?
 
Ne znam kakav je box na novim intelima, generalno nemas neku potrebu posto je procesor zakljucan, eventualno ako ti smeta buka koju box proizvodi. Mislim da ti vodeno stvarno ne treba
 
Po netu sam nalazio negativne ocene, da su intelovi stok kuleri generalno lošiji a ovaj lc 120 je dugo hvaljen a povoljan pa sam ga uzeo u razmatranje. Verovanto bi najbolje bilo da probam sa stokom neko vreme pa je najlakše dokupiti i namestiti s tim što ovaj deo oko nameštanja me remeti da nešto ne zeznem :)
 
Svi intelovi box kuleri su zujalice.
Bilo koji tower kuler da uzmes je mnogo tise resenje.
LC je lako montirati, imamo i par tema sa sve slikama, nema sta da zeznes
 
Uz svaki kuler ide uputstvo za montiranje, prati uputstvo, eventualno neki forum post/youtube video i ne mozes da pogresis.

Taj LC je odlican kuler, za taj novac nema bolji, a ni za koju hiljadu vise, barem kod nas.
 
E super, hvala vam na savetima. Verujem da nije kvantna fizika nego prosto imam mali trip da nešto ne zeznem za prvi put. A red je i da se nauči. Uglavnom, bitno mi je da je lc 120 kuler sasvim dovoljan tako da ako bude potrebe montiraću. Zaista neverovatan odnos cene i kvaliteta, hvale ga na sve strane..
 
Vent je nesto bucniji na 1200+ obrtaja, ali s tim procesorom nece doci dotle nikad.

Meni je sa R3 vrteo na 600-800 obrtaja.
 
Poslednja izmena:
To sto ploce imaju konektor za pumpu ne znaci da su napravljene da bi se koristilo vodeno hladjenje, vec da postoji opcija za to, jer se danas omasovilo koriscenje vodenog hladjenja.

Hladjenje se kupuje za procesor, ne za plocu.
 
Ne kazem da je ll cc 120 los, ali ploce na sebi imaju AIO konektor (tako da sa lc cc om on ostaje prazan i neupotrebljiv) Cisto da budes upucen da su ti sistemi su pravljeni za vodurinu ;) stim sto taj proc je lagan i za njega je ll cc super definitivno best buy

Brate, što ti moraš da pišeš o stvarima o kojima nemaš pojma? Samo zbunjuješ ljude koji su došli na forum da traže savet. Trebalo bi moderatori ponovo da te pošalju na hlađenje, ako nastaviš da lupetaš tako.
 
Taj i5 8400 je baš BEST BUY. Ne znam koju ploču uzimaš ali vidim da neke imaju opcije za BCLK OC. Ako budeš hteo da se igraš sa tim cooler bolji je pod moranje. Uspevali su neke i5 8400 da bace na 5.2ghz 2core turbo kolko čitam i 5.0ghz 6core turbo sa BCLK OC om.

Srpski rečeno to je OC koje Intel ne odobrava i5 8400 sa OC om radi bolje nego i7 8700K na DEF sa tim OC om pa se realno isplati bolja ploča i hladjenje.
Evo ti primer Mog CPU a radi kao 6600K a nije namenjen za OC.
 
Ventilatori (fenovi) rade odlično i na AiO_Pump i W_Pump konektorima. Nema razloga da se ne upotrebe. W_Pump je obično duplo ili više jači nego za CHA_Fan.
 
Ventilatori (fenovi) rade odlično i na AiO_Pump i W_Pump konektorima. Nema razloga da se ne upotrebe. W_Pump je obično duplo ili više jači nego za CHA_Fan.

Meni daje upozorenje u biosu, slucajno sam stavio od cpu-a onaj lepi varijabilni ventic medjutim warning bla bla, tako da neverujem da je to dobro za vent ili ko zna sta jos u tom kolu ,mada cini mi se da je zavrteo brze na tom aio konektoru odmah sam to ugasio i prestekao .
 
Brate, što ti moraš da pišeš o stvarima o kojima nemaš pojma? Samo zbunjuješ ljude koji su došli na forum da traže savet. Trebalo bi moderatori ponovo da te pošalju na hlađenje, ako nastaviš da lupetaš tako.

Druze mnogo si pametan ali aj ovako - uz taj procesor ide box kuler tako da nema potrebe da kupuje nijedan ako hoces iskreno. Ja mislim da sam ti tu sve rekao tebi i ostalima ;) a potvrdio sam za ll cc 120 za komociju . Sad ako nisam bio jasan to je prevod.
 
Poslednja izmena:
Ako nisi povezao ni jedan ventilator na cpu_fan header, zato dobijas upozorenje.
 
Druze mnogo si pametan ali aj ovako - uz taj procesor ide box kuler tako da nema potrebe da kupuje nijedan ako hoces iskreno. Ja mislim da sam ti tu sve rekao tebi i ostalima ;) a potvrdio sam za ll cc 120 za komociju . Sad ako nisam bio jasan to je prevod.

Lupetao si gluposti o nekakvoj vodurini koja je obavezna da se koristi na novim pločama. A tek ovo sad ne shvatam, šta si hteo da kažeš.
 
Taj i5 8400 je baš BEST BUY. Ne znam koju ploču uzimaš ali vidim da neke imaju opcije za BCLK OC. Ako budeš hteo da se igraš sa tim cooler bolji je pod moranje. Uspevali su neke i5 8400 da bace na 5.2ghz 2core turbo kolko čitam i 5.0ghz 6core turbo sa BCLK OC om.

Srpski rečeno to je OC koje Intel ne odobrava i5 8400 sa OC om radi bolje nego i7 8700K na DEF sa tim OC om pa se realno isplati bolja ploča i hladjenje.
Evo ti primer Mog CPU a radi kao 6600K a nije namenjen za OC.

Prosledi mi spisak ploca na kojima je moguc OC 8400, da sada ne trazim. Hvala.
 
Taj i5 8400 je baš BEST BUY. Ne znam koju ploču uzimaš ali vidim da neke imaju opcije za BCLK OC. Ako budeš hteo da se igraš sa tim cooler bolji je pod moranje. Uspevali su neke i5 8400 da bace na 5.2ghz 2core turbo kolko čitam i 5.0ghz 6core turbo sa BCLK OC om.

Srpski rečeno to je OC koje Intel ne odobrava i5 8400 sa OC om radi bolje nego i7 8700K na DEF sa tim OC om pa se realno isplati bolja ploča i hladjenje.
Evo ti primer Mog CPU a radi kao 6600K a nije namenjen za OC.

Pretpostavljam da si mislio na ovo
https://forum.level1techs.com/t/exp...verclocking-on-locked-coffee-lake-cpus/120099

Ovaj lik je uzeo 8700k i isključio hyperthreading i to mu je kao "simuliralo" 8400, ali to nema veze sa pravim 8400.
Još nisam našao informaciju da je neko stvarno uspeo da overklokuje 8400 i ne postoji nikakva potrvrda da je to moguće na bilo kojoj ploči. Tako da nema smisla razmatrati kupovinu skupljih ploča uz ovaj procesor.
 
jurodivi, subjektivni osecaj - preskupe su. U inostranstvu, pogotovo SAD, su jeftinije.
Asus Strix-E - 28 K dinara.
Asus Prime Z370 - A - 26 K.
Asus Strix F - 26 K.
Asus Tuf - 23 K.

Kao sto sam napisao, previse je to uz kupovinu 8400. Zato sam spomenuo Asrock Z370 ploce koje su zasad najpovoljnije i zbog nedostatka B ploca na trzistu za nas koji ne zelimo ili nemamo da izdvojimo mnogo - najbolje. Cim bude bio deo nasih radnji, odmah cu ga pazariti. Ali ne pada mi na pamet da kupujem ploce koje su u cenovnom rangu procesora ili skuplje. Za mene je to bacanje para pod ovakvim okolnostima. Na kraju sve zavisi od strpljenja. Ukoliko budem imao dovoljno istog, sacekacu pocetak godine i kupiti B. U suprotnom cu ici na Asrock Z370M Pro4.
 
Poslednja izmena:
Taj i5 8400 je baš BEST BUY. Ne znam koju ploču uzimaš ali vidim da neke imaju opcije za BCLK OC. Ako budeš hteo da se igraš sa tim cooler bolji je pod moranje. Uspevali su neke i5 8400 da bace na 5.2ghz 2core turbo kolko čitam i 5.0ghz 6core turbo sa BCLK OC om.

Srpski rečeno to je OC koje Intel ne odobrava i5 8400 sa OC om radi bolje nego i7 8700K na DEF sa tim OC om pa se realno isplati bolja ploča i hladjenje.
Evo ti primer Mog CPU a radi kao 6600K a nije namenjen za OC.
Ma jok, nisam planirao ništa da čačkam nego kad već uzimam 8400 završim i hladjenje, kad je već toliko hvaljen a povoljan kuler.
Od ploča sam rešio Asrock Killer Sli preko Madjara, pošto nisam naleteo u našim radnjama, tako da neću moći odjednom sve da sklepam nego kad stigne..
 
To ti je vrh ploca, best buy. Ali za otkljucan i5. Steta sto jos nema H310 i B360 ploca. Sa njima za 250e-260e cpu+mb, bas bruka deal.
Jel se uopste i spominje kad ce i da li ce biti tih ploca?
Ma ni sam vise nisam siguran za tu plocu uz 8400, dal mi je uopste neophodan killer sli ili ove najjeftinije asrock pro4 ili gigabajt hd3.. Bas nas dovedose u glupu poziciju, nas koji se ne bi bavili klokovanjem :) mozda je to mana ove i5-e, odlican procesor uz neodgovarajucu podrsku u vidu ploce..
 
Pocetak 2018-te godine, druga polovina februara i 99% ces ih imati na rafovima kod nas. Opet sa druge strane vec ima leakova da u to vreme stize Ryzen refresh, da ga tako nazovemo. Ryzen 7 mart, Ryzen 5 april, Ryzen 3 maj. Sad sta znam.

Ne treba ti nijedna Z370 ploca, ako su igre u pitanju i ako ne furas 1080ti kartu, koju opet da furas uzeo bi i7. Ovo kazem zbog rama, koji ce biti lockovan na 2666mhz na h310 i h360, sto tebe ne zanima, to je vise nego dovoljno memory bandwith-a za gtx 1060.
Eto jedina logika z370 ploce je brzi ram, ako ti negde treba osim igara, u kojima ces videti jedino veliko nista sa tom grafom, eventualno razlike ima u nekim esports naslovima ako hoces da juris 144hz.
 
Nazad
Vrh Dno