Šta je novo?

Povezivanje slušalica

dj90

Poštovan
Učlanjen(a)
17.09.2014
Poruke
997
Poena
95
poludeh već od ovog

nabavio sam logitech h151 slušalice sa mikrofonom ali nznm kako da povežem

pozadi imam tri priključka, na ovaj zeleni u sredini su mi priključeni zvučnici


napred imam za zvučnike i za mikrofon ali slušalice ne rade ni na jednom od ta dva


rade kad povežem na ovaj pozadi gde su zvučnici (ne radi mikrofon) ali onda nemam zvučnike

jel je moguće nekako podesiti da sve bude normalno - da normalno koristim zvučnike a kad priklučim slušalice da se zvuk automatski prebaci na njih i da radi mikrofon
ili bar ako ne može automatski da mogu da podesim negde gde da ide zvuk
-------------------
podesio sam slušalice kako sam hteo ali samo trenutno, već drugi put kad sam ih isštekao iz priključka mi nisu radile kako treba
mikrofon mi nije radio nikako, predajem se
gledao sam razna uputstva po netu al nista
 
Ako prednji konektori (na kucistu) ne rade, znaci da konektori od kucista nisu spojeni na plocu (na unutrasnje konektore na ploci).
To pozadi sto ne radi, mi nije nejjasnije sta i kako povezujes (a i nisam se udubio detaljno u tvoje pisane) ali slusalice bi trebalo u zeleni gde ti je sad zucnik a mic u mic.
Probaj da nadjes od ploce softver za zvuk pa u njemu da podesis integrisanu zvucnu kartu kako da ti radi... mozda je do toga (u stvari verovatno i jeste).

Nema "automatskog prebacivanja" vec se mora rucno prebacivati kad hoces da koristis slusalice i mikrofon, odnosno zvucnike...
Prebacujes ubadanjem slusalica u kuciste ili isklucivanjem zvucnika i prikopcavanjem slusalica i mikrofona pozadi na plocu u konektore zvuka od integrisane zvucne karte ili softverski u opcijama za zvuuk od ploce...

Koji operativni softver koristis (koji Win)?
Dole desno pored sata ce se pojaviti ikonica sa softverom za zvuk od integrisane zvucne karte.
Ikonica moze biti i "sakrivena" ali je nalazis stavljanjem pokazivaca (strelice) na ikonicu trougla usmerenog na gore, kliknes pa u listi nadjes ikonicu zvucnog softvera.
Tu klikni pa se "poigraj" sa opcijama.
Recimo istestiraj zvuk u lsusalicama i mikrofonu...
 
Poslednja izmena:
realtek hd, windows10
rekao sam da sam se igrao sa time i da mi nije uspelo, mikrofon mi uopšte nije radio

kako da povežem slušalice u slušalice a mik u mik kad ima samo jedan kabl
 
Da li ti Realtek program izbaci nesto kada ubodes bananicu u bilo koji port? Po defaultu bi trebalo da izbaci, da te pita sta si povezao.

Ako slusalice nemaju zaseban izlaz za mikrofon, kada povezes i kada te pita sta si povezao, odaberi Headset, ne Headphone.
Procackaj malo podesavanja u Realteku, kod mene ima "Separate all input jacks as independed input devices", dok to nije bilo checkirano, zezalo me je povezivanje.

Kada udjes u program, da li su ti osvetljene slicice za front panel bananice, ako si napred povezao slusalice?
Ako su zamracene, to znaci da ih ne "detektuje".

Sto se tice automatskog menjanja, trebalo bi da sam prebaci na sluske ako ti Realtek izbaci prozor u kome odaberes Headset(ili Headphone i Mic in redom ako su odvojeni izlazi) kad povezes.

Ja koristim program SoundSwitch sa GitHuba, vrlo je praktican, podesio sam ga da dvo-klikom na njegovu ikonu u task baru prebacuje sa jednog na drugi izvor zvuka koji su povezani(kod mene zvucnici i slusalice).
 
Poslednja izmena:
Ja sam to rešio jednostavnim razdelnikom koji sam utanuo u zeleni izlaz, pa imam i zvučnike i slušalice po potrebi.
 
front panel je osvetljen, to sam podesio sve
ne pita me nikad šta sam povezao kad priklucim slusalice

probaću sa ovim sto si rekao jos

reinstalirao sam realtek hd menadžer na ovu noviju verziju sa sajta ali sad nemam ikonicu dole i nmg da uđem u program
 
Jel si siguran da je front panel lepo povezan sa plocom?
 
pa jeste valjda, osvetljen radile su na trenutak slušalice

probaću i sa tim razdelnikom, to mi deluje kao jednostavno rešenje
 
Ajde ovde da pitam...
Evo jedno "glupo" pitanje.
Ako slusalice ukljucimo u zvucnik, koji ima konektor za slusalice, da li se gubi na kvalitetu, jacini, na bilo cemu u odnosu da slusalice ukljucimo pozadi u konektor za slusalice na zvucnoj karti (integrisanoj ili dodatnoj)?
Konkretno ja imam SB-Z zvucnu i zvucnike Logitech X-230 koji na komandnom satelitu imaju konektor za slusalice.
Da li pojacivac sa SB-Z dejstvuje samo na konektoru za slusalice?

Nezgodacija mi je povelika da bockam gore/dole slusalice, nezgodno je prici i onda prebacivati da bi proveravao, pa ovde pitam i barem kroz teoriju pokusavam da saznam... :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno