Šta je novo?

Potrebna pomoc - testiranje ploce

Marti Misterija

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
4,683
Poena
845
Radih agrejd, visak ploca Asus P8Z68-VLX , memorija Mushkin Blackline 2x4gb, cpu i5 2320 i zvucna Asus Xonar DG.
Prodam zvucnu, memoriju i plocu. Sutradan covek vraca plocu kaze ne rade prva dva slota, A1 i A2, pusta mi snimak kako je kuci testirao sa dve razlicite memorije. Rekoh kod mene radilo sve do pre dva dana. A2 i B2 slotovi kako sam i stavio od prvog dana. Nista, vratim mu pare.
Pregledam plocu, sve mi deluje na mestu, nema ostecenja.
Ima li neko da ko bio bio voljan da mi pomogne da kod njega istestiram plocu, odnosno memorijske slotove sa nekim razlicitim DDR3 memorijama, donosim svoj cpu i grafiku, a spreman sam i da platim testiranje.
 
Evo nudim (besplatno) testiranje kod mene, ako odgovara lokacija (BG aerodrom) i ako se već nisi snašao. :) Imam kod mene u kompu 2x8GB Kingston i burazerovih 2x4GB+1155 ploču i procesor, dok mu ne sklopim komp. :D
 
...ili ti sprzio granu losim stekanjem ram modula (bio svedok kada je kolega sprzio svoju na slicnoj konfi)

Ajd da je AM3 ploca pa da brljavi sa slotovima ali ovo...
 
Poslednja izmena:
Možda je malo iskrivio pinove na podnožju za procesor, pa ne naleže kako treba. Desilo mi se pre 6-7 god. da je pri montaži procesora upalo malo fine prašine i nije hteo da radi dual channel. Ubi' se tražeći problem i na kraju uzmem drugu ploču, a ovu ostavim sebi i ispostavi se da je u pitanju samo moja nepažnja pri montiranju procesora.
Od tad obraćam pažnju na sve živo. :)
 
Hvala svima na odgovorima i ponudi za pomoc.
Gledao sam pinove, spojeve, lemove sa druge strane ploce, pod lupom, svetlom, ne vidim nikakvo fizicko ostecenje. Moguce je da je spalio granu sto je Duke napisao, medjutim nemam dokaza za to. Znam samo da je sve bilo u perfektnom stanju kad sam plocu izvadio iz kompa. Ako stvarno ne radi jedna grana, krastavac, rizik poslovanja! :)
 
kod mene je slučaj na matičnoj da kad ubacim 4 modula vidi samo 2 u biosu, dok recimo u cpu z vidi sva 4 modula i 16 gb ddr3...
to se desilo kad sam mu resetovao bios
a sad moram da nađem matičnu 1155 sa 4 slota za ram
 
Nakon testiranja sa Mushkinom i raznim Kingstonima, definitivno A1 i B1 slotovi dovidjenja. Kako i zasto, moze da se raspravlja do sutra, ja samo znam da sam coveku dao full ispravnu plocu.
Ide na prodaju sa falinkom, krastavac nista od dual chanel , ali nekome za kucnu masinu ce biti sasvim ok.
Hvala svima jos jednom na ponudjenoj pomoci i savetima.
 
Ne butuje sa memorijom u prva dva slota!
 
Ne butuje sa memorijom u prva dva slota!

Zar ti nije lakse da je odneses u neki servis ? Sto bi se smarao oko toga uopste. Neznam da li je do ploce ali negde sam video da 1. i 3.slot nece da rade dok se 2. i 4. ne popune (meni je kod istih na dual recimo)i kod mene su sive boje dok su prvi i treci crne ( port na grafickoj je sivi takodje u boji drugog i cetvrtog ddra) tako da moze da se desi da i kod mene ne rade dok se sivi prvo ne popune (nisam probao). a2 b2 ne radi dual channel ? - mozda je fabricki tako i to najbolje mozes proveriti sa 4 iste ddr tablice (iste po svakoj stavci).
 
Poslednja izmena:
Sve kombinacije, opcije, varijacije, situacije probane, prva dva slota ne rade. Ide na prodaju pa kome treba...
 
Nazad
Vrh Dno