Šta je novo?

Pitanje oko stampe

Ako imaš Acrobat Pro idi na print > Page Sizing & Handling odaberi "Multiple" i samo podesiš kako ti odgovara i koliko hoćeš stranica na jednom A4 listu...

print.jpg
 
Ne znam koji reader koristis, ali ako samo hoces da stampas, u nitro readeru imas multiple pages per sheet. Odmah ispod page scaling opcije izaberes 2 pages per sheet i on automatski stavi 2 strane na jednu. Ako se malo poigras mozes i da se igras sa booklet opcijama, ali to ti verovatno nije potrebno.
 
Hvala na brzoj pomoci, nemam Acrobat Pro, imam Nitro i PDF escape, dobio sam to sto sam hteo ali sada imam jedan drugi problem,
kako da zamenim mesta stranicam 20<>21
Screenshot (5).png
a kako da zamenim mesta 22<>23-blanko
Screenshot (6).png

i da li bi to mogao da zapamtim kao pdf i kada treba da se stampa da nemam problema ili mora pred svaku stampu da se podesava?
 
extractovao slike i konvertovao u png. mozes ih ubaciti u word ako ti je lakse tako.
cisto da znas, photoshop bez problema cita pdf, samo sto ucitava svaku stranu kao posebnu sliku.
takodje i word moze da otvori, ali insistira da obradi kroz ocr pa to izgleda sasavo na kraju u nekim situacijama kao sto je tvoja.
 

Prilozi

  • ser1-04-1.png
    ser1-04-1.png
    91.3 KB · Pregleda: 110
  • ser1-04-2.png
    ser1-04-2.png
    111.9 KB · Pregleda: 88
  • ser1-04-3.png
    ser1-04-3.png
    81 KB · Pregleda: 54
  • ser1-04-4.png
    ser1-04-4.png
    73.8 KB · Pregleda: 53
Hoces da kazes da ipak mora da se pdf rasturi na stranice pa da se rucno redja strana po strana, koliko vidim tako je najjednostavnije?
 
Poslednja izmena:
Hvala jos jednom na pomoci, resio sam problem tako sto sam pdf rastavljao, podesavao stranice i sastavljao preko PDFTKBuilder pa ubacivao blanko stranicu i stampao preko PDFescape.
 
ma sigurno ima fora da se odstampa, ali nema potrebe gubiti vreme.
 
Kada recimo nesto skeniram na skenru, recimo fiskalni racun i ta traka je mala, kako da u stampi povecam ili u skeneru da dupliram, sta i gde je to sto treba da odradim da bih to sto skeniram bilo za 50% ili 100% vece od originala?
 
Imaš uglavnom u svim print dijalozima nešto tipa "print preferences", i podešavanje za scale - ovo je cheap and dirty, ali vršiće ti posao. Ili otvoriš lepo sken u nekom image editoru, i upscale-uješ (što će verovatno izgledati malo bolje nego prvo rešenje, zbog algoritama za ud/downscaling koji postoje pod haubom).

Capture.PNG

Što se onog gore baratanja stranicam pdf-a tiše, Adobe Acrobat (ne Reader, pun Acrobat) ima sjajne alatke za ovo.
 
Imam na poslu hp laserjet pro m102a. Usled glavljenja papira i izvlacenja se nesto ostetilo i sad ostavlja trag na papiru, onako bude tamnije. Da li ce novi ketridz resiti problem i kako mozemo da ocistimo,sredimo ovo?
 
Imam na poslu hp laserjet pro m102a. Usled glavljenja papira i izvlacenja se nesto ostetilo i sad ostavlja trag na papiru, onako bude tamnije. Da li ce novi ketridz resiti problem i kako mozemo da ocistimo,sredimo ovo?

Verovatno ste prilikom izvlačenja papira oštetili valjak ili ti bubanj, to ako je oštećeno ne može da se očisti, već se menja. Mada ako je samo zaprljano (više ispuštenog praha-tonera) možete da probate da pustite 30-50 stranica štampe da pročisti valjak.
Pozdrav
 
Hocu neku knjigu da stampam, velicina stranice je kao pola A4, hocu da stampam tako da dobijem na A4 2+2 stranice. Postoji li neki pgm ili opcija recimo u PDFXEdit kada ubacim pdf materijal koji recimo ima 120 str. da izracuna koja se strana stampa na kojoj stranici lista? Ne znam koliko sam bio jasan.

recimo ovaj pdf pretvoren je u ovaj pdf-2 gotov za stampanje. Ovo sam radio tako sto sam kopirao slike iz pdf-a i lepio ih u Office-u. Isao sam sve peske, problem je sto slike nekad nece da stanu jedna pored druge na jednoj stranici i sto dolazi cesto do preklapanja te je jedna sira jedna uza, vrv. je da ne znam kako da podesim.
 
Hocu da A4 presavijem na pola i imam stranice na sve 4 strane i da ih zahevtam na sredinu, da dobijem kao svesku-knjigu.

Hvala ti na ponudjenom, probacu, pa cu se javiti kako sam prosao.
 
Nazad
Vrh Dno