Šta je novo?

Matična asus P5LD2 koji procesor?

jabree

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2007
Poruke
2,035
Poena
405
Moja oprema  
Tablet
ne
Mobilni telefon
Xiaomi Note 8 pro
Pametni uređaji
najn
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam stari komp sa asus P5LD2 pločom na kome je neki intel dualcore 6300 procesor. Zanima me da li je moguće neki jači od ovog da ubacim, koji bi bio najjači mogući a da ga podržava ova ploča?
Hvala svima unapred.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pogledao sam.... nego da li neko ima slučajno disk od te ploče? Onaj cd što se dobijao uz nju?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Drajvere ima ali evo sat vremena nikako da nadjem onaj ez za flešovanje biosa....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
pa ako moze e 6300 sto ne bi i e 8400-500-600 koji su 1000 din na oglasima...?
 
^ a nisam znao... pa nek promeni plocu ..:crash:
 
Poslednja izmena:
Rezime:

- sve drajvere skini sa Ausog sajta, kao što je @Zekovic napisao
- nemoj da flešuješ bios iz win. Posebno ako to nikada nisi radio
- pitaj čalana Pegu koji xeon je best buy i ko može da ti odradi mod.
- ako ne želiš da odradiš mod, koji se po meni najviše isplati, onda gledaj po oglasim da kupiš neki e8400- e8500 procesor do 10€
 
Pročitao sam i ja veći deo teme "mod na 775" i vidim da kod mene ne može xeon. A kakva je razlika između mog 6300 i ovih 8400-8500 procesora, jer vredno menjanja?
A sad sam primetio da mi ploča na win7 64bitni prepoznaje samo 3,2gb ram-a. Nemam integrisanu grafiku, gledao sam slične probleme po forumu nisam baš uspeo da vidim kako da mi ploča vidi svih 4 gb.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pentium D?

S konja na magarca? Ustvari, gore je od toga.

Pentium D nije isto što i Pentium Dualcore.
 
Poslednja izmena:
Što, on ima E6300 1.86GHz 2MB, prvo što sam našao je Pentium D 915 2.8GHz 4MB cache 800MHz FSB za 700 dinara. Sigurno može da se nađe i bolje
 
Očigledno je, da ne znaš razliku između Netburst-a i Conroe-a, čim se primaš na "gigaherce".
 
Jedino što se njemu, da kažemo isplati i da dobije jedno 30% brži procesor, jeste E6700. Dodatni oc na takvoj ploči ne bih pokušavao.

Svaki preostali dualcore može ili ne mora da radi (quad core sigurno ne može). A pitanje je koliko je i pametno ulaganje u takav procesor (e6700).

Ploča je loša i da bi bilo iole normalnijeg i primetnijeg upgrade-a, moraće neka druga ploča koja podržava quadcore-ove (plus sam quadcore procesor, Q serija ili neki Xeon).
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
A kakva je situacija sa q6600?

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Očigledno je, da ne znaš razliku između Netburst-a i Conroe-a, čim se primaš na "gigaherce".

U pravu si. 775 je star oko 10 godina. Mislio sam da je Pentium D došao posle. Davno je to bilo. Izvinjam se @jabree, ako sam ga dovao u zabludu (drugi put danas).
 
Imas li Memory Remap opciju u biosu?
Nemam. Sve sam prevrnuo ceo bios, i u biosu mi pokazuje ovo kao na slici....
Kad bar od nekog jačeg procesora nema vajde kako da napravim da mi se vide svih 4gb.... imam još jedan prazan slot uzeo bi još 2gb ako uspem ovo da sredim da ih 7-ica vidi.
113ffa79a4b0383bb2830ee0b9529aff.jpg


Šta da krenem da radim jedno po jedno.... flešovanje biosa ili nešto treće?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Neće ti pomoći još dodatnih 2GB, limit čipseta je u pitanju. Ako nemaš remap opciju, nema ni oslobađanja ostatka memorija.

Moj savet - ne diraj ništa i koristi tako bez ikakvog ulaganja. Ako hoćeš da ulažeš, nađi jeftinu i ispravnu iole normalniju ploču sa novijim čipsetom i modovani Xeon.
 
Dajte onda neku preporuku koju ploču da uzmem, ili ako neko ima na prodaju nek kaže glasno [emoji16]
Zaista se ne uklapam s samo 3gb ram-a.

Edit: nadam se da se administracija neće ljutiti da stavim link od oglasa koji sam našao, vidim da ima puno matičnih ploča na prodaju a vidim da ima ljudi koji se mnogo više razumeju u problematiku, pa bi voleo da dobijem savet koju da uzmem, a da kasnije može da se odradi mod na xeon... uradio bi detaljno postupak sa slikama....
Evo link nekog lika sa kp
https://m.kupujemprodajem.com/Najpovoljnije-ploce-Am2-AM3-775-35328527-oglas.htm#mhs0-1511303878488




Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Xeon se pre svega isplati onima koji već od ranije imaju odgovarajuću ploču, idealno i memoriju. Po meni je preveliki rizik davati 20-ak evra na tako matore polovne ploče. Bolje skupljaj pare za nekog novijeg polovnjaka ili celu novu platformu :)
 
Ma ovaj link čisto da mi kažete koju mogu da ubodem.... nalazim garant jeftinije samo da znam šta tražim. Za kupovinu novog trenutno nisam u finansijskoj situaciji a i nekako više me privlači ono ploča + mod nego da sve kupim na gotovo....


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno