Šta je novo?

Monitor za ~150e

vladafkv

Poštovan
Učlanjen(a)
31.12.2016
Poruke
883
Poena
95
Treba mi preporuka za monitor. 23-24 incha za oko 150e. Freesync nije bitan. Crn obavezno. :)

Evo neki koje sam nasao:

1. LG 23MP68VQ-P 135e
2. LG 24MP59G-P 150e
3. Samsung S24F350 140e

Bice koriscen za gaming i svakodnevnu upotrebu. Ne za posao..

Uzeo bih i polovan pod uslovom da je kao nov pa ako neko ima nesto nek prosledi u pm.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Treba mi preporuka za monitor. 23-24 incha za oko 150e. Freesync nije bitan. Crn obavezno. :)

Evo neki koje sam nasao:

1. LG 23MP68VQ-P 135e
2. LG 24MP59G-P 150e
3. Samsung S24F350 140e

Bice koriscen za gaming i svakodnevnu upotrebu. Ne za posao..

Uzeo bih i polovan pod uslovom da je kao nov pa ako neko ima nesto nek prosledi u pm.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
2.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Taj mi se najvise i svidja po izgledu, specifikaciji a i najkvalitetnije izgleda od ova tri. Verovatno cu njega uzeti, ne vidim neki bolji izbor od tog za 150e :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Duke je pisao da je 23MP68VQ-P bolji od tog drugog relativno skoro, ne mogu pronaci temu..
 
Po cemu prvi nije gejmerski?

Koliko se secam, Duke je pisao da prvi ima bolju kalibraciju, kao i FreeSync opseg(to ovde nije bitno doduse).
 
Poslednja izmena:
FreeSync opseg je u stvari isti (40-75 Hz), a ja sam prekucao pogrešan info tj. tamo gde sam čitao je pogrešno otkucano :S:. Elem to ne menja ništa...

LG 24MP59G-P je „igrački“ model samo po marketingu i kao takav donosi sve „blagodati“ mnogih gamerz modela. Kalibracija je očajna, čak i u najboljem modu (Cinema) je neprihvatljiva.
Odziv piksela (overdrajv) je slab (vide se artifakti i kad je na optimumu). „1 ms“ MBR mod je običan marketing bolje otkucati ******ština za ikoga ko se iole razume (za to treba panel na 144 Hz).

LG 23MP68VQ-P je odlično kalibrisan i lako se ispegla da bude (skoro) savršena. Takođe ima i odličan overdrajv.
 
Poslednja izmena:
Nisi pogresio. Licno ga koristim neko vreme, zadovoljan sam. Placen je 150e pre ~6 meseci.
 
Stigao mi je monitor, sklopljen, upaljen, odlican. Ostalo mi je jos drajver da instaliram sa cd-a. [emoji74] Nego, za sta je ovaj mali deo?
Edit: Drzac kabla je u pitanju, sad vidim u uputstvu sa cd-a.
72fe4935f70b5f376eb14c7f2dd4c37d.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Proslo je nedelju dana, testirao sam sve maksimalno i mogu reci da sam se pokajao i da uopste nisam zadovoljan monitorom. Valjda sam prvi dan bio odusevljen jer sam 3 godine bio na laptopu. Da li sam ja ocekivao previse ili sta, stvarno ne znam. Stvari koje mi se ne svidjaju:

-los kvalitet izrade (glossy plastika i jednostavno se plasim da dodirnem monitor nekim predmetom slucajno)
-nije stabilan (na vrlo teskom i stabilnom stolu je, ali svaki malo jaci trzaj i monitor pocne da se trese)
-na 75hz se vide linije na ekranu (po meni vrlo primetno, nisam jedini koji ima ovaj problem i to bas na ovom monitoru. Ja sam najvise primetio na plavoj i narandzastoj povrsini)
- uglovi gledanja (vrlo losi, pogotovo kad je pozadina tamnija odnosno siva ili crna)
- i za kraj ono najgore, backlight bleed (ocekivao sam da ce ga biti, ali ne ovoliko primetno. Uslikao sam i na slici se bas jako vidi, uzivo i ne toliko...)

Prva slika je pri normalnoj osvetljenosti kamere, druga na najmanjoj.
fecc5f598d8dd8df179573e0ea2d41e5.jpg
b14cb38c718ef360dac2d7e637c8554f.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pošto sam bio aktivan na temi…

Ako si kupio ovde monitor na daljinu (internet ili telefon), onda imaš pravo da bezuslovno vratiš artikal do 14 dana od dana isporuke i dobićeš novce nazad.
Meni je muka koliko sam puta to kucao na forumu.

Da li koristiš monitor u mraku? Ako da, onda si se opasno zeznuo jer IPS-oliki monitori ne služe za to. Jedino da koristiš pozadinsko svetlo, ali može pomoći
samo do određene mere. Mada to nisi naveo kada si otvorio temu…

Fotografije koje si postavio kao što i rade manje-više obični korisnici na internetu ne oslikava pravo stanje što si i sam otkucao već ga prilično preuveličava.
Takođe, na prvoj i poslednjoj fotografiji se vidi tzv. IPS „žar“ (glow), srebrno-beličasti sjaj kada se gleda iz ugla, a ne probijanje LED pozadinskog svetla.
Samo ime kaže IPS i od toga pati 95+% IPS-olikim monitora u manjoj ili većoj meri. Na to si se isto žalio, ali to dolazi sa kupovinom IPS-a.

Jeftinu izradu neću komentaristi u budžetskoj kategoriji. Negde se mora štedeti, zar ne?

Dakle, vrati monitor (ako možeš) ili ćeš se morati navići na sve prednosti i mane IPS panela. Koji god panel monitor ima, mora se izabrati manje zlo koje se
može tolerisati.
 
Nazad
Vrh Dno