Šta je novo?

Problem sa procesorom

SergioBC

Poštovan
Učlanjen(a)
17.11.2017
Poruke
31
Poena
54
Bila je tema u procesori,vidim da ima tema servis i mozda sam ovde trebao da je otvorim
Naime,kupio sam polovan procesor i52400s, socket 1155 ne radi mi na ploci h61m-ds2 rev 3.0
Po specifikcijama ploce,moja ploca podrzava pomenuti procesor
Podrzava ga i bios,prvobitan je bio verzije f3,podrzan jos od verzije f1,sad je f4d.
Simtom je da kad ubacim procesor,zavrti kuler na procesoru delic sekunde,pa se ugasi,jos par puta se sam zavrti na po delic sekunde i onda vise i ne zavrti.Nikakvi bipovi,nista.
Uradjen flesh biosa,probano i sa starijim i sa novijim verzijama.Probano sa brend (drugim jacim) napajanjem,bez Grafike,sa grafikom,sa vadjenjem memorije,promenama slota memorije,vizuelno provereni kondenzatori na ploci,svi ok.Probano i sa resetovanjem Bios baterije.
Ploca cista kao suza,redovno cistim kuciste.
Hdd health 100%.8 gb rama ,provereno ,ispravno.Amd grafika r7 sa 1gb ddr5 memorije provereno ispravno.
Cim stavim moj stari procesor intel pentium g2030 sve proradi bez problema.
Jel neko imao slicna iskustva?
Trazio po netu,bilo je,ali se problem resavao ili resetovanjem biosa ili flesovanjem istog,kod mene nista ne pomaze.
 
Da li su dobri pinovi u soketu, tj da li ima krivih i polomljenih?
 
Da li si apsolutnos iguran da je taj procesor ispravan?
Ako nista ne pomaze ni reset ni flash BIOS-a, ostaje ti samo provera tog procesora...
ON ili radi ili ne radi, nema mudrolije.
 
Sa obzirom na ono što si rekao u drugoj temi, da te prodavac iskulirao i da ima negativne ocene, plus da nije ni proverio taj procesor pre prodaje... sasvim je moguće da ti je prodao neispravan procesor.

U ovom slučaju, nikakvo podešavanje ili pomoć foruma neće biti moguća jer imaš fizički neispravan procesor i moraš to rasčistiti sa prodavcem, pa ako ne uspe, ostaje ti jedino lična tužba ili ocenjivanje prodavca negativnom ocenom na KP-u.
 
Pogledaj moj odgovor na drugoj temi, ovu treba ukloniti.
 
Nazad
Vrh Dno