Šta je novo?

Potreban savet oko kupovine u Emmi-ju.

  • Začetnik teme rejoice
  • Datum pokretanja
Sto se tice te zabice, koliko puta godisnje gledas u istu da proveris jel na mestu ? :) Kako onda tvrdis da je nesto kad nije ili jeste , to je siva zona gde nemoze da se dokaze nista jednostavno progutaj oziljke rata i teraj dalje lepse ces ziveti , kupices novo ionako iovako. Ono kad vec znas za jadac sto mozes jeste ubuduce da budes detaljniji prilikom opisa i to je to.

1. Nije žabica već šarka i ne da se vidi nego se vidi iz aviona pošto uređaj ne može da se zatvori kako treba!
2. Da ponovim - nikad i ni kod koga nisam navodio šta je u redu i nisam imao problema tako da smatram da nisam bio u obavezi ni kod ovih diletanata! Nije bilo na meni da dokazujem da je sve u redu jer to niko nikad ne radi već su oni trebali da vide tako očit nedostatak i evidentiraju ga.
3. Nije bitno koliko često gledam u to već je poenta da tako nije smelo da bude a oni još pokušavaju da prave kupca budalom.
4. U ne znam kakvoj god vožnji po gradu i stajanju na svakom semaforu auto deklarisan da troši 7l ne može da troši 25l.
5. Ja neću hleb bez motike i rupe u zakonu, niti sam to ikad tražio i nema potrebe za vređanjem, naročito jer me ne znaš! Ja samo hoću ono što mi sleduje a to je da mi barem vrate uređaj u istom stanju u kom je predat a ne još gore u pohebanom! Fair enough! To što se tebi nije desilo ne znači da se ne dešava, a ja da hoću hleb bez motike navukao bih im inspekciju, ovako sam odlučio da se ne zamlaćujem više sa njima i da ne kupujem više kod njih, kao i da ih uvek preporučim za zaobilaženje tako da ne znam gde si ti video da želim hleb bez motike - pre bih rekao da pričaš paušalno i braniš ih iz ne znam kog razloga. A i ne zanima me...
6. Otišli smo debelo u off i ja tu stajem a ti veruj slobodno da su oni u pravu - ja svakako u WW više nikad a u E**i bez problema uvek jer nisu bili blizu da urade nešto slično kao braća im.
 
Poslednja izmena:
1. Nije žabica već šarka i ne da se vidi nego se vidi iz aviona pošto uređaj ne može da se zatvori kako treba!
2. Da ponovim - nikad i ni kod koga nisam navodio šta je u redu i nisam imao problema tako da smatram da nisam bio u obavezi ni kod ovih diletanata! Nije bilo na meni da dokazujem da je sve u redu jer to niko nikad ne radi već su oni trebali da vide tako očit nedostatak i evidentiraju ga.
3. Nije bitno koliko često gledam u to već je poenta da tako nije smelo da bude a oni još pokušavaju da prave kupca budalom.
4. U ne znam kakvoj god vožnji po gradu i stajanju na svakom semaforu auto deklarisan da troši 7l ne može da troši 25l.
5. Otišli smo debelo u off i ja tu stajem a ti veruj slobodno da su oni u pravu - ja svakako u WW više nikad a u E**i bez problema uvek jer nisu bili blizu da urade nešto slično kao braća im.

Ne kazem da su oni u pravu , samo kazem - izasao sam iz te trgovine pola toga ni nemoze da stigne da se kaze i ludilo je sa istom veruj mi , muka mi je trgovine , zato je i ta situacija sa manjkom u napomenama i informacijama.
Dobra je tema, samo je specificna previse. I kazem da si upravu ukoliko je to stvarno tako srecno u tome u svakom slucaju da mogu da pomognem pomogao bih.

A sto se audija tice jedino ako laze cajger ili si lose merio 0km star auto, ne zaboravi da rezervoar ima onih 15 litra rezerve koja se ne vidi. Kompjuteri koji mere potrosnju uglavnom lazu i ne pokazuju kako treba dok ne napunis do vrha i vidis kolko si dolio na koliko kilometara predjenih. On je deklasiran da trosi 7 litra na autoputu umerenog saobracaja . Moj auto tolko trosi ali zato po gradu bije 15 sigurno . razlika nebo i zemlja. Drugo zavisi kakvo gorivo sipas a ovo kod nas vise isparava nego sto sagori.
 
Mislio sam na potpuno novi auto koji kad kupuješ kod dilera u prospektu piše i prodavac te ubeđuje da troši 7l goriva a u praksi ti utvrdiš da troši 25l. Priča nije stvarna već je teoretska samo da bi oslikala stepen obmane između deklarisanog tj? onog što prodaju i onog što dobiješ...
 
Mislio sam na potpuno novi auto koji kad kupuješ kod dilera u prospektu piše i prodavac te ubeđuje da troši 7l goriva a u praksi ti utvrdiš da troši 25l. Priča nije stvarna već je teoretska samo da bi oslikala stepen obmane između deklarisanog tj? onog što prodaju i onog što dobiješ...

Nije obmana ako on testira i napise autoput testirano ili urban, urban combined ili kako vec, zavisi sta je za tebe urbano , nasa metropola ili tamo neko seoce okolo - sve je to urban a razlika u potrosnji nebo i zemlja. Da, ima tu neke obmane ako ti podsvesno urban znaci peking u 3 popodne dok je za proizvodjaca to spansko selo sa dve ulice i par traktora iliti test staza. Taj sto je ostvario 25 litra na audiju neznam jedino da je izmisljotina ili pogresan podatak iz kompjutera automobila nemoze motor to da trosi sem ako ne radi sa cilindrom manje ali to je fizicki kvar - odvojila se svecica ili losa bosch pumpa (fizicki neko nabo o kamicak i pobrljavila drugi dan od kupovine recimo - greska korisnika) . Toyota je imala tu foru sa papucicom gasa , vratili i zamenili vozila ljudima ili novac . Zasto mislis da audi to ne bi uradio? :) To je jednostavno nemoguce da je razlika tolika samo brljavi podatak. Ne bi oni pustili te automobile na trziste .
 
Poslednja izmena:
Pa rekoh već da nije stvarno već je dat hipotetički primer (teorijski) gde je ogromna disproporcija između podataka proizvođača datih u specifikacijama iz prospekta i stvarnog stanja... I ne na auto - putu već u gradu...
Ali da ne idemo više u off...
 
Znači Djuro mora nešto da se slomi kada se otvara a? Ajde samo reci u kom servisu radiš da znamo kako da se postavimo u slučaju da trebaš nešto, ne daj Bože, da servisiraš :D

Dobro bre Marti čoveče pa zar ne vidiš da te troluje za sve pare?
 
2. Da ponovim - nikad i ni kod koga nisam navodio šta je u redu i nisam imao problema tako da smatram da nisam bio u obavezi ni kod ovih diletanata! Nije bilo na meni da dokazujem da je sve u redu jer to niko nikad ne radi već su oni trebali da vide tako očit nedostatak i evidentiraju ga.

I ne treba da navodiš, nego se navode oštećenja, baš iz razloga da kupac posle ne može da kaže:e, to nije bilo oštećeno kad sam predavao uređaj, dajte mi novi ili sredite to. Dok sam radio u maloprodaji, kolega je propustio da navede da je na laptopu na touchpadu bila ogrebotina duzine 2mm, kad se laptop vratio iz servisa kupac je rekao da je to servis oštetio i trazio nov uredjaj. Dobio ga je... Možda i jeste servis oštetio, ali to više ne možeš da dokažeš, ne piše u zapisniku da je bila tu, znači da je nije bilo i kupac je u pravu.

I to nije politika firme, nego ono što sam rekao u prvom postu, naleteo si na nesposobnog ili bezobraznog prodavca.
 
Ne znam kakvi su sada trendovi ili formulari, reklamiram danas miša pa proveriću.
Uvek je potrebno navesti ili proizvod je primljen bez oštečenja, ili sa tim i tim oštečenjima u odgovarujuću rubriku.
Nema posle da boli glava :)
 
kul su, povećali su broj rata intezinim karticama sa 6 na 12 i uveli čekove do 6 rata. :)
 
Znači Djuro mora nešto da se slomi kada se otvara a? Ajde samo reci u kom servisu radiš da znamo kako da se postavimo u slučaju da trebaš nešto, ne daj Bože, da servisiraš :D

Dobro bre Marti čoveče pa zar ne vidiš da te troluje za sve pare?

Dobra je njegova prica samo ne pije vodu jer je mnogo hipotetickog sa audijem i ostalim primerima sto znaci da navodi na hipoteticki nedokazive situacije kao sto je i za sarku sto je i sam potvrdio ali dobra je ideja jer se zaista te stvari ne spominju u servisnoj dokumentaciji tipa konkretno za sarku , dihtung, sraf i sl. to neznam dal bi se igde iko setio da napomene i sta se radi u toj situaciji . Samo sam rekao da je nezgodna situacija ali kontam da bi to trebali da rese bez ustrucavanja - to je sarka i sam je rekao otvaranjem bi se videlo da funkcionise ili ne tako da ne bi oni takav proizvod sigurno slali natrag , ne bi smeli da rizikuju. Sem toga vidi se da troluje i 99% slucaja bi na licu mesta vratili natrag i radili bi zamenu .
 
OK, za one sa jeftinijim ulaznicama, za koje je izgleda napisano bilo prekomplikovano, iako je višeš puta pomenuto:

Polomljena šarka na poklopcu MF uređaja - stvarno.
Litraža u gradu - hipotetički/teoretski da prvo bude jasnije retkim koji nisu shvatili...

Potrebno je samo razdvojiti ta dva i skontati napisano a verujem da nije bilo teško - uglavnom... Za one druge neka bude i da trolujem - don't give a sheet...

@ Archibalde

Ja bih ipak rekao da nije servis već je prodaja, možda čak i WW...
 
Poslednja izmena:
OK, za one sa jeftinijim ulaznicama, za koje je izgleda napisano bilo prekomplikovano, iako je višeš puta pomenuto:

Polomljena šarka na poklopcu MF uređaja - stvarno.
Litraža u gradu - hipotetički/teoretski da prvo bude jasnije retkim koji nisu shvatili...

Potrebno je samo razdvojiti ta dva i skontati napisano a verujem da nije bilo teško - uglavnom... Za one druge neka bude i da trolujem - don't give a sheet...

@ Archibalde

Ja bih ipak rekao da nije servis već je prodaja, možda čak i WW...

Ja sam radio taj posao i znam sta ti pricam , sigurno bi videli jer i sam tvrdis da je ocigledno da vratanca nemogu da se zatvore ili ne rade kako treba. Po automatici ako to nije to vraca se natrag i cekas novo ili to ispravljeno .
Uzmi zovi servis daj im broj naloga i pitaj sta je radjeno i objasni im situaciju vidi sta ce oni da kazu ipak su tu najiskusniji.
 
Poslednja izmena:
Svakako, zvaću servis posle otprilike pet i nešto više godina... Btw ja sa 99% prodavaca nikad nisam ni imao problema ali eto, nekad neko mora da naleti na taj 1% koji si pomenuo a guess what - u tom slučaju sam to bio ja...
 
Svakako, zvaću servis posle otprilike pet i nešto više godina... Btw ja sa 99% prodavaca nikad nisam ni imao problema ali eto, nekad neko mora da naleti na taj 1% koji si pomenuo a guess what - u tom slučaju sam to bio ja...

Eh bedak , naleteo si na sivu zonu , ne brini, nista to nije dok ne odes u radnju mobilnih telefona i hoces da kupis isti kad ono bez racuna a placas kesom i naravno garancija od godinu dana ;) tako da nisi sigurno 1% - to su ti ove fejk radnje kao sto se oglasavaju preko sajtova sa pristupacnim cenama i sl.
 
Poslednja izmena:
Eto vidiš volim kad ljudi tako lepo sve znaju. Ili bar misle tako...

Mada, WW sa pijačnim fazonima "recite nam ako nađete jeftinije... " i nije nešto daleko od sive zone.

Elem, da vidiš, za promenu svesno jesam kupio telefon u jednoj od radnji koje daju "garanciju" od godinu dana i nisam imao problema evo već četiri godine sa istim... Da se pokvario, u najgorem slučaju bih i kod njih prošao isto kao i kod ovih sa validnom garancijom, ali sam kod njih bio spreman na to a i bar sam prošao jeftinije pa hajde da se rizikuje...

Valjda to znači da u stvari "garancija" nije ta stvar koja razdvaja jajare od prodavaca, 'bem li ga.
 
Poslednja izmena:
Eto vidiš volim kad ljudi tako lepo sve znaju. Ili bar misle tako...

Mada, WW sa pijačnim fazonima "recite nam ako nađete jeftinije... " i nije nešto daleko od sive zone.

To je zapravo dobra stvar jer su imali akciju da ti daju po toj ceni iliti ako nadjes jeftinije ali naravno ne racunaju se fejk radnje kao te sa mobilnim. To nije siva zona i sve je regulare i bolje je za kupca, to je ta pijacarska fora samo konkurenciji ;) ako me razumes na sta mislim.
 
To je pijačarenje koje je za pijacu na Banjici a ne za radnju tehnike, akcija je nešto drugo, ako me razumeš šta kažem...

Mada, lepo je videti kad neko tako zdušno brani i opravdava nekog, kao što ti činiš sa WW... [emoji106]
 
To je pijačarenje koje je za pijacu na Banjici a ne za radnju tehnike, akcija je nešto drugo, ako me razumeš šta kažem...

Mada, lepo je videti kad neko tako zdušno brani i opravdava nekog, kao što ti činiš sa WW... [emoji106]

Sve su to strategije i dozvoljene su, ja ih kao kupac postujem jer je meni taj dinar viska u dzepu a za tebe neznam sto se mene tice idi onda u ct pa kupuj ;)
 
Pa nisam ja rekao da jajarenje i pijačarenje nije dozvoljeno, samo što nije baš da priliči prodaji tehničke robe, nekako mi više ide uz jajca - ne mora da bude samo na Banjičkoj pijaci...

E sad, da li ti više odgovara kao kupcu ili kao prodavcu, pošto si se bavio time - to već "neznam".
 
Ne bi poverovao sta sve mozes da izvuces od popusta i poklona u prodavnici tehnike, samo ako umes da se cenjkas i pregovaras. Posebno ako je u pitanju veca kupovina, tipa 100-200.000. Tu se cene spustaju, poklanjaju laptop torbe, misevi, flesevi, sto cuda, samo da kupac ne ode u drugu radnju. Prodavac tacno zna kolika mu je zarada na nekom uredjaju i cesto mu je dozvoljeno da je proda i sa 0 zaradom, ali da dobije zadovoljnog kupca. Sve je stvar pregovora, bas kao i na pijaci, nema velike razlike.
 
Pa nisam ja rekao da jajarenje i pijačarenje nije dozvoljeno, samo što nije baš da priliči prodaji tehničke robe, nekako mi više ide uz jajca - ne mora da bude samo na Banjičkoj pijaci...

E sad, da li ti više odgovara kao kupcu ili kao prodavcu, pošto si se bavio time - to već "neznam".

Realno jeste ali posto sam ja kupac i vise volim da prospem onako da poispada sa strane onda i nije to toliko meni bitno , najgore u svemu tome sto ti ljudi gledaju sa nepoverenjem nesto , nesto im nije jasno. Kazes im "hocu to i to" oni gledaju nesto specificno ,ima da bude po dogovoru i to je to nema tu sta. Telekom naplati 3 dinara preko parking poruke i zbog toga su ostali bez kupca za telefon recimo ? ;) telefon od 50 000 ali je zato neko kulturniji i posteniji to dobio i dao mi vrhunski primerak ;) jer nije sakrio troskove i nije bio neposten prodavac i jeste kao na pijaci je ali modernije.
 
Poslednja izmena:
C(sh)it(t)y express.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno