Šta je novo?

Potreban savet oko kupovine u Emmi-ju.

  • Začetnik teme rejoice
  • Datum pokretanja
R

rejoice

Guest
Danas sam bio u jednoj njihovoj prodavnici povodom kupovine komponenanta. Covek koji je tamo radio bio je ekstremno ljubazan i proces oko toga kako cu da platim i biranja komponenata smo relativno brzo zavrsili i dogovorili smo se da dodjem u ponedeljak da platim.

Posle citanja nekoliko tema na razlicitim forumima kako se stalno desava da Emmi salje neispravne komponente, a da im je servis koji se bavi reklamacijama totalno neprofesionalan i katastrofa, postao sam veoma paranoican oko kupovine u toj firmu. Znam da se desava da komponente bude neispravne, ali sam takodje citao i da ponekad posalju i polovni hardver. Posle citanja takvih postova stvarno mi ne dodje da kupujem ista kod njih ali oni izgledaju kao da su najpogodniji jer ako nekupim kod njih jedino mi preostaje Gigatron koji dere ljude.

I zato, potreban mi je savet oko kupovine kod njih. Posto ne kupujem putem njihove Web prodavnice, vec cu licno da odem i da platim u jednom od njihovih prodavnica da li bi bilo najbolje da im kazem da dostave te komponente u njihovu prodavnicu, pa onda da ja da dodjem na licu mesta da ih preuzmem i da uvidim da li je sve uredu sa pakovanjem i samim komponentama (da li su ostecenje ili da li su u originalnom pakovanju)? To mi izgleda kao najbolji i najlogicniji postupak koju mogu uraditi da me ne bi zajebali.
 
Ja sam vecinu komponenti u emmi nisam imao nikada nijedan problem sa njima.
 
Ja radim baš tako. Naručim preko web ili preko telefona, ali napomenem da podižem lično u toj i toj prodavnici. Najviše zato što ne mogu da platim karticom, ali i delom što ne volim kurirske službe. Što se tiče reklamacija, za DOA ne bi trebalo da imaš problema.
 
Preko neta ili preko telefona i miran si mozes da vratis sve u roku od 7dana cini mi se.
Preporuka za emmi ili kod proverenih madjara sa KP(fanta) ukoliko je razlika u ceni odgovarajuca.
 
Bolje emmi nego drugi. Ko da imash neku alternativu ...drugi te oderu ko vola, a imas istu/goru garanciju posle.
 
Posle citanja nekoliko tema na razlicitim forumima kako se stalno desava da Emmi salje neispravne komponente, a da im je servis koji se bavi reklamacijama totalno neprofesionalan i katastrofa, postao sam veoma paranoican oko kupovine u toj firmu. Znam da se desava da komponente bude neispravne, ali sam takodje citao i da ponekad posalju i polovni hardver. Posle citanja takvih postova stvarno mi ne dodje da kupujem ista kod njih ali oni izgledaju kao da su najpogodniji jer ako nekupim kod njih jedino mi preostaje Gigatron koji dere ljude.

Sigurno se ne desava "stalno", mozda poneka komponenta stigne fabricki neispravna, ali se to menja odmah ili posle provere u servisu, ako je neki osetljiviji uredjaj (laptop npr.).Servis ko servis, ti sa njim nemas nista, reklamiras u radnji u kojoj si kupio. Iz iskustva znam da se 99% reklamacija reši pozitivno, onih 1% je uglavnom kupac kriv, ili su nezadovljni sto im reklamacija nije rešena još juče, a ne u zakonskom roku,pa krenu da kukaju po svim forumima. Greške se sigurno dese kao i u svakoj maloprodaji, ali nema govora da neko hoće da te zezne ili uvali neispravno. Što se tiče polovnog hardvera, desi se da npr. da nešto poručiš online, nema ga u emmi radnji, onda oni pošalju iz neke winwin radnje gde je mozda bio izlozen ili otpakovan da bi se pokazao kupcu, pa onda izgleda kao polovan. Svakako imas garanciju 2 ili 3 godine. Polovan hardver se šalje u outlet i tako se i prodaje.
 
Što se DoA delova tiče, nisu ni gori ni bolji nego bilo ko drugi, nikome se ne isplati da namerno ili slučajno to uradi. Nemaju baš naj boji izbor komponenti ali su uglavnom jeftiniji nego glavni konkurent. Jedina mana im je servis i jedini put kada sam nešto reklamirao servis mi je pravio probleme pa sam morao da se obratim direktno WinWin-u i njihovoj šefici koja je problem rešila za sat - dva i poslala novu ploču u prodavnicu. Bez toga bih verovatno još uvek čekao.
Ja naručim preko neta, preuzmem u izabranoj prodavnici da bih mogao da platim karticom i proverim deo.
 
Winwin Višnjička, ako ga nisu premestili. Imaš outlet sekciju na winwin sajtu.
 
@rejoice
Slobodno kupuj u emmiju. Tamo se snabdevam godinama bez vecih problema.
 
Odličan emmi i od mene preporuke ,Mislim da su jedni od najeftinijih online.Kupovao sam kod njih dosta puta . Jednom sam kupovao komponente za računar i otprilike posle tri meseca kupio zadnju komponentu i taman da sklopim računar vidim da je ploča neispravna. Pošaljem im mail ,oni mi kažu da pošaljem fotokopije računa i komponente . Zamenili mi ploču ,ubacili sve u kućište i poslali mi nazad sve ispravno .

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Ja sam u emmi krenuo da pazarim od kada su poceli a posebno intenzivno kada su otvorili shop u ns. Ne secam se da sam imao neki problem. bilo je i zanemarljivo reklamacija ali sve su resene veoma korektno.
Mozda u bg i imaju neku konkurenciju ali su u ns podigli nivo ponude i dobrih cena znacajno u odnosu na ostale. Od mene imaju sve preporuke vec godinama.
 
Ja sam dosta komponenti kupio kod njih i još ni za jednu nisam imao potrebe da je reklamiram za vreme trajanja garancije, niti sam imao problema nakon isteka garancije - što se ne bi moglo reći za njihovu sestru WW...
 
Kakav problem si imao u ww? Iste firme, isti uvoznici i dobavljaci, isti servis... Jedino ako si naleteo na nesposebne prodavce?
 
Nesposobni prodavci kojima ne možeš da objasniš ni da im crtaš plus užasan A... jev servis u Čačku = nikad više kupovina u WW. Bez obzira što je reč o istoj firmi ili bar do skora istoj koliko sam načuo...
 
Update: Platio sam i narucene su komponente, navodno bi trebale sutra vec da stignu. Hvala svima na odgovorima
 
Update: Platio sam i narucene su komponente, navodno bi trebale sutra vec da stignu. Hvala svima na odgovorima

Jeste da si već obavio posao ali da dodam, ako si naručio online ili telefonskim putem imaš pravo da vratiš robu u roku od 14 dana bez ikakvog objašnjenja. Tako da ne verujem da će iko da ti šalje neispravne komponente namerno, jednostavno im se ne isplati.

Ja sam naručio štampač i platio kuriru kada je doneo. Eto, još jedno pozitivno iskustvo s Emmi-em.
 
To naručivanje preko sajta/telefona pa odlazak u radnju po proizvod i plaćanje nije kupovina na daljinu, pa je vraćanje u zakonskom roku od 14 dana na dobru volju prodava i nema veze sa zakonom koji u ovom slučaju ne važi.
 
Nesposobni prodavci kojima ne možeš da objasniš ni da im crtaš plus užasan A... jev servis u Čačku = nikad više kupovina u WW. Bez obzira što je reč o istoj firmi ili bar do skora istoj koliko sam načuo...

Nemoze bas svaki prodavac da zna i obrati paznju na sve sto tebi treba , taj prodavac onda treba da zna kakve su matice i srafovi na nekoj ves masini...
jedino sto moze prodavac jeste da ti ucini i kaze da se ne cimas ukoliko nisi upravu - cisto da ne bi gubio vreme i novac na cimanje. Ako si nesto polomio naravno da ce ti svako reci "nemoj da se cimas dzaba je" ali ako si naporan svako ce ti reci "uredu" poslace uredjaj i strucni tim ce da ti odgovori da je tvoja krivica jer se sve to lako proveri. Tako da prodavci samo salju uredjaj i ne uticu ni na sta tu. To radi trece lice koje nema veze sa firmom , uvoznik , ovlasceni servis itd. Mislim da strujni udari ne podlezu garancijom ali nisam siguran i to je najcesci problem sto kupac kaze da nista nije uradio , kao sto i nije ali eto jaci napon od gospodje zorane dosao kroz suko uticnicu i to je to.
 
Treba da zna šta piše u specifikacijama uređaja i šta taj uređaj treba da ispoštuje a ne da uređaj ispoštuje trećinu specifikacija koje su date on da tvrdi da je to normalno i da tako treba iako ga napisano demantuje. Ako pošalje fizički ispravan uređaj na reklamaciju ne može da ga vrati sa polomljenom šarkom od poklopca i kada mu prilikom preuzimanja ukažeš na to da te pravi budalom i navodi kako u zapisniku kojim je uređaj slat na reklamaciju to da je poslat ispravan ne stoji!!! Rly! Ne stoji da je taj ili neki drugi deo ceo ili ispravan! Zaprepašćen sam, još da mi neko objasni otkada se to navodi (levo dugme radi ispravno, desno dugme radi ispravno, ekran ceo, sve šarke ispravne - nema polomljenih i tako redom). Valjda se navode samo oštećenja da bi se prilikom vraćanja znalo da to nije oštećeno kod njih a ne i da je nešto poslato sa ispravnim delom i ako ga oni tamo pohebu 'ladno kažu "ne piše u zapisniku" i još te ubeđuju u to da ne stoji u zapisniku! Pa ne stoji moronu ali to upravo znači da su ga tamo pohebali! I posle poslovati da takvim... Izvini ali od tada kod njih ništa a makar bili i najjeftiniji - a svakako nisu.
 
To naručivanje preko sajta/telefona pa odlazak u radnju po proizvod i plaćanje nije kupovina na daljinu, pa je vraćanje u zakonskom roku od 14 dana na dobru volju prodava i nema veze sa zakonom koji u ovom slučaju ne važi.
Jeste kupovina na daljinu, narudžbenica je preko neta online a u ostalom pitao sam ih.
 
Treba da zna šta piše u specifikacijama uređaja i šta taj uređaj treba da ispoštuje a ne da uređaj ispoštuje trećinu specifikacija koje su date on da tvrdi da je to normalno i da tako treba iako ga napisano demantuje. Ako pošalje fizički ispravan uređaj na reklamaciju ne može da ga vrati sa polomljenom šarkom od poklopca i kada mu prilikom preuzimanja ukažeš na to da te pravi budalom i navodi kako u zapisniku kojim je uređaj slat na reklamaciju to da je poslat ispravan ne stoji!!! Rly! Ne stoji da je taj ili neki drugi deo ceo ili ispravan! Zaprepašćen sam, još da mi neko objasni otkada se to navodi (levo dugme radi ispravno, desno dugme radi ispravno, ekran ceo, sve šarke ispravne - nema polomljenih i tako redom). Valjda se navode samo oštećenja da bi se prilikom vraćanja znalo da to nije oštećeno kod njih a ne i da je nešto poslato sa ispravnim delom i ako ga oni tamo pohebu 'ladno kažu "ne piše u zapisniku" i još te ubeđuju u to da ne stoji u zapisniku! Pa ne stoji moronu ali to upravo znači da su ga tamo pohebali! I posle poslovati da takvim... Izvini ali od tada kod njih ništa a makar bili i najjeftiniji - a svakako nisu.

Ti pricas o nekom sivilu ... znaci nije ni tamo a nije ni ovamo ... uzmi boshovu busilicu konstantno ce da radi , a uzmi einhelovu ima da se pregreje i crkne pre boscha ili metaba a specifikacija im je fakticki slicna (bar sto prodavci objave) . A ti kao kupac ako dodjes sa pricom da hoces da ustedis i treba ti za kucnu upotrebu OK dobices einhela on nece da prosvira u normalnom radu, ali ako pozajmis komsiji a on krene od prizemlja do potkrovlja naravno da ce da umre - Krivica kupca . Sto se tih servisa tice ... to se desava , mora nesto da se slomi ko god otvara telefon laptop itd. , nije tvoja krivica ali se desava jer su te stvari pravljene da se ne otvaraju . To si onda trebao da im kazes da stoji u napomeni ako nisi na vreme rekao onda je to gotova prica. A drugo , ako vec hoces takav odziv onda racnuaj NA SVE skuplje tipa +100% u ceni i onda ce svakom da menjaju uredjaje bez ozbira na ostecenja zapisnike i cuda. Mac sa dve ostrice , da si rekao u napomeni da hoces kristalno cist telefon, zamenu , onda bi ti trazili dlaku u jajetu da vide jel zaista tvoja krivica, i od trosenja samog uredjaja veruj mi nasli bi je. - svaki telefon se puni prasinom znojem i to moze opusteno da bude krivica kupca jer po fabrickoj specifikaciji nije cuvan na suvom i hladnom mestu recimo ;) i to sto si rekao takodje znaci da si na prijemu uredjaja mozda i precutao nezgodna situacija u svakom slucaju.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim apsolutno razlog zbog čega bi bilo 100% skuplje ali bih čisto voleo znam da li ti prilikom slanja nečega na reklamaciju nabrajaš apsolutno sve što je ispravno pošto vidim da je to po tebi normalno? Ili se upisuje samo ono što je falično?
To što su polomili - Bože moj, dešava se ali nemoj da praviš kupca budalom!
Zamisli situaciju daš eksterni HDD na reklamaciju iz nekog beningnog razloga a oni ti vrate sa polomljenim USB delom od kabla u HDD, koji ne može da se izvadi i još kad im kažeš da su zahebali stvari oni kažu da nije do njih - to je bilo pošto nigde u zapisniku eksplicitno ne stoji da nije polomljeno! Normalno? Odgovaralo bi ti?

Btw ne vidim ni gde sam makar implicirao a kamoli naveo da sam želeo da uštedim tako da tek ne vidim poentu poredjenja Boša i Einhela?

Ali ako već pričamo o specifikacijama ne mislim da je normalno da recimo Audi kaže da neki njegov model troši u proseku 7l goriva po gradu a on troši ~25l. 10l je u redu jer ima razloga da se razlikuje, 12l isto može da bude prihvatljivo - 25l ni u ludilu. Ja to zovem obmana a ti zovi kako god želiš.
 
Poslednja izmena:
Ne vidim apsolutno razlog zbog čega bi bilo 100% skuplje ali bih čisto voleo znam da li ti prilikom slanja nečega na reklamaciju nabrajaš apsolutno sve što je ispravno pošto vidim da je to po tebi normalno? Ili se upisuje samo ono što je falično?
To što su polomili - Bože moj, dešava se ali nemoj da praviš kupca budalom!
Zamisli situaciju daš eksterni HDD na reklamaciju iz nekog beningnog razloga a oni ti vrate sa polomljenim USB delom od kabla u HDD, koji ne može da se izvadi i još kad im kažeš da su zahebali stvari oni kažu da nije do njih - to je bilo pošto nigde u zapisniku eksplicitno ne stoji da nije polomljeno! Normalno? Odgovaralo bi ti?

Btw ne vidim ni gde sam makar implicirao a kamoli naveo da sam želeo da uštedim tako da tek ne vidim poentu poredjenja Boša i Einhela?

Ali ako već pričamo o specifikacijama ne mislim da je normalno da recimo Audi kaže da neki njegov model troši u proseku 7l goriva po gradu a on troši ~25l. 10l je u redu jer ima razloga da se razlikuje, 12l isto može da bude prihvatljivo - 25l ni u ludilu. Ja to zovem obmana a ti zovi kako god želiš.

Ljudi grese kada gledaju specifikaciju oni to drugacije mere, uglavnom kombinovano sa manje i vise opeterecenja, naravno da ce da trosi 25l po centru beograda na svako crveno svetlo (pod takvim opterecenjem nijedan ne daje specifikaciju jer nemaju stazu za to a i nema nijedan grad sa takvim opterecenjem kao kod nas + oranica od ulica. visoki trotoari, sve ti je to litrica po litrica gore i izadje na tih 25 )

To sa boschom se odnosilo na nekog drugog sto je pisao obmana trgovca specifikacijom i sl. ne na tebe :) Ista specifikacija ali bosch pobedjuje po izdrzljivosti i trajnosti i svaki prodavac ce ti reci to.
A to za nepravilnosti prijema i otpreme uredjaja to je bas extrem mada nemogu da tvrdim da se ne desava ali meni se nije desilo neznam cak nikog u mom okruzenju da je imao takvo iskustvo . Sto se tice te zabice, koliko puta godisnje gledas u istu da proveris jel na mestu ? :) Kako onda tvrdis da je nesto kad nije ili jeste , to je siva zona gde nemoze da se dokaze nista jednostavno progutaj oziljke rata i teraj dalje lepse ces ziveti , kupices novo ionako iovako. Ono kad vec znas za jadac sto mozes jeste ubuduce da budes detaljniji prilikom opisa i to je to.
100% bi bilo skuplje jer taj proizvod kosta koji si koristio , a kosta i nov koji ces dobiti. Tako da je tvojom ili tudjom krivicom u bespravnoj zemlji nemoguce da stvoris to sto hoces, vidim ja da ti hoces leba bez motike i rupu u zakonu.
 
Nazad
Vrh Dno