Šta je novo?

Koji fotoaparat? Hitno!!!

Maridza_

Poznat
Učlanjen(a)
14.11.2017
Poruke
9
Poena
41
POzdrav, zanima me koji je najbolji fotoaparat u winwinu do 40k dinara. Treba mi hitno do sutra. Posto tamo cale nesto uzima na rate pa taman i ja da uzmem fotoaparat, a ogranicn sam na 40k.
http://www.winwin.rs/foto-oprema/digitalni-fotoaparati.html
Molim vas ako moze preporuka vasa.
Meni nekako najbolje deluje onaj Canon Powershot SX430IS
Sta vi mislite o njemu?
Izvinjavam se sto ovako hitno trazim ahah :D
 
Ne bih uzimao te ultrazum prosumere, često sve te kerefeke budu na uštrb kvaliteta fotografije.
Do 40K, čini mi se da ti je najbolje za 38000 Sony DSC-WX500R

Ako si u mogućnosti da "izmisliš" tj. navučeš još 10K, za 50000 - Sony Cyber-shot DSC-RX100 je za preporuku.
Za 48000 - Sony DSC-HX90
Za 40500 imaš Canon Powershot SX620 HS, za koji nisam siguran da je bolji od DSC-WX500R.

Nisam stručnjak, al' eto da iznesem svoje mišljenje, ako se ne javi neko ko je bolje upućen.
 
Sony

Nemački CHIP ima ogromnu listu testiranih modela:
http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenliste-Digitalkameras--index/index/id/996/price/500/ (ograničio sam do 500 ojra)

I onda potražiš da li nešto ima što se nudi u WW-u.

Sony Cyber-shot DSC-RX100 i dalje „kida“ iako je izašao daleke 2012-te.

Canon PowerShot SX430 IS ima apsolutno nenormalno prenaduvanu cenu! Njegova cena napolju je ~225 €. Jefitniji Ixus 285 IS je očigledno bolji, a i njemu je cena prenaduvana.

Od jeftinijih modela, preporuka za Sony Cyber-shot DSC-WX350. Prodaju i belu i crnu verziju.

Dakle ili odreši kesu za RX100 ili se drži WX350.

:wave:
 
Imam jedan problem, svi ovi sony fotoaparati se moraju cekati i po 30 dana da im stignu, dok je za canona rok dostave 3 dana. A cale ne moze toliko da ceka.
Pa sta mislite o tom canonu sx430is, msm kakve ce biti slike sa njim i kvalitet? Fotoparat mi treba iskljucivo za slikanje, snimanje mi i nije toliko bitno
 
Sad i ja vidim da im na sajtu stoji za očekivani rok isporuke 30 dana :S:…

Canon IXUS 285 IS je bolja kupovina od tog Nikona. Tu su negde na testu, ali nije masivna cigla. Takođe za razliku u ceni možeš kupiti veliku i relativno brzu SD karticu
i da još poručiš sa Aliexpressa rezervne baterije sa punjačem.
 
Poslednja izmena:
Uzmi taj Canon koji ti se sviđa. Lep je osećaj kada držiš prozumer, gomila funkcija,manuelna podešavanja,odličan aparat za one koji hoće da krenu sa fotografijom...
TAj ixus mozda ima bolje fotke ali nema šmeka,dosadiće ti
 
I Canon IXUS 285 IS i Canon PowerShot SX430 IS (koji ponavljam ima nenormalno prenaduvanu cenu) imaju samo Auto i Program modove – nemaju Manual.
Isti slučaj i sa spomenutim Nikon Coolpix B500.

Nemojte širiti lažne vesti da te „cigle“ (DSLR imitacije) imaju Manual mod kad nemaju. Postoje modeli koji imaju, ali ne ti.

Konkretno ga ima PowerShot SX540 HS, ali mu je cena :shock: plus jeftiniji Sony Cyber-shot DSC-RX100 je svetlosnu godinu ispred.
 
Poslednja izmena:
Imam jedan problem, svi ovi sony fotoaparati se moraju cekati i po 30 dana da im stignu, dok je za canona rok dostave 3 dana. A cale ne moze toliko da ceka.
Pa sta mislite o tom canonu sx430is, msm kakve ce biti slike sa njim i kvalitet? Fotoparat mi treba iskljucivo za slikanje, snimanje mi i nije toliko bitno

Ako ti je problem što mora sada/odmah da se pazari, mislim da u WinWin možeš da platiš, te da onda čekaš isporuku.

RX100 je 2x svetlosna godina ispred svih ostalih nabrojanih. Onda su tu negde ostali Sony-ji.
Za RX100, iako jeste najbolje malo (i sada relativno povoljno) što ima da se kupi (i šire, ne samo u Srbiji), računaj da ima vrlo kratak zoom za današnja shvatanja širih narodnih masa. Zoom mu je ekv 28-100mm, što je zapravo idealan all-purpose raspon. Ali određeni broj neobaveštenih korisnika smatra da je 15-20-30x zoom najbolji, najkorisniji i neophodan feature, pa ako spadaš u takve, pazi da te RX100 ne razočara.

Inače, u realnoj upotrebi, kada prođe prvi woow hype sa gledanjem udaljenih predmeta, ni 2% dobrih, korisnih i upotrebljivih fotografija nećeš napraviti sa zumom razvučenim dalje od tih Sonyjevih maksimalnih 100 ekvivalentih mm.
 
Nazad
Vrh Dno