Šta je novo?

Slušalice i mikrofon za mobilni - Viber

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,268
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zdravo, dete često koristi Viber. Koje slušalice sa mikrofonom mi preporučujete. Dok razgovara, da mobilni stoji na stolu, a slušalice sa mikrofonom na glavi. Nemam neku određenu sumu novca. Jednostvno neki best buy.
 
BT ili sa zicom?

Dok razgovara, da mobilni stoji na stolu, a slušalice sa mikrofonom na glavi.

Na osnovu ovoga jasno mi je da mislis na on/over-ear modele ali razmisli i o in-ear (prelistaj poslednjih 20-ak strana ove teme).
 
Nije bitno, samo da su o.k. Može i sa žicom, a može i BT. Pročitaću ovu temu što si napisao.
 
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F272911074354
Ja sam uzeo ove meni i zadovoljan sam. Koristim ih za viber i razgovore na poslu. Meni su i ok za muziku ali ja nisam neki audiofil.Za razgovor su skroz solidne, ne krci nista, ne pucka, cuje se sasvim razgovetno. Mislim da ima da se nadje i jeftinije nego ove na ebay.
Nemam pojma kako mi ovako link izbacuje. Uglavnom fantime i7 su slusalice.
 
Poslednja izmena:
Rizikujem da ispadnem glup na internetu, ali na ovim "bubicama" , gde je mikrofon ?
 
@hsv.stoned,

čitao sam malo onu temu, ali tamo su sve bubice. Da li ima nešto sa mikrofonom. Nebitno da li je žičano ili BT ?
 
Ne razumem, ne odgovaraju bilo koje 3.5mm slusalice koje se dobijaju uz neki telefon? Ja imam bar 5 od raznih telefona, i te koristim na laptopu kad koristim skype, viber,...
 
@hsv.stoned,

čitao sam malo onu temu, ali tamo su sve bubice. Da li ima nešto sa mikrofonom. Nebitno da li je žičano ili BT ?

Pa da, to je tema o bubicama, mislio sam na to da prelistas i procenis da li u obzir dolaze solidne a jeftine in-ear sa AE/GB, npr. neke KZ koje imaju izmenjive kablove i BT modul koji se kupuje odvojeno (5,6$) i pretvara ih u bezicne sto donosi niz prednosti. A i ako su za zicom i dodje do prekida u glavnom kablu lako se naruci i zameni drugi. Samo treba naruciti model/verziju koja ima mikrofon.

Tesko je bilo sta preporuciti jer su jeftine slusalice po domacim prodavnicama pretezno krs. A sa druge strane napisao si da bi dete koristilo iskljucivo za razgovore preko VB pa je pitanje da li se u tom slucaju isplati kupovina nekih skupljih i zvucno boljih slusalica.

Ako neces neke in-ear (sa ili bez zice) onda preostaju neke on/over-ear sa mikrofonom ali je stvarno tesko preporuciti neke jer ih ima na stotine a vecina je klasicna potrosna roba i zvucno su krs.
Ne znam uzrast deteta ali mnoga deca brzo uniste cak i kvalitetnije slusalice.. ja bih trazio neke u cenovnom rangu od 20, 30e, da su dovoljno kvalitetne i udobne a preskocio bih djubre kao sto su hama, xwave i slicne :)

Od on-ear sa mikrofonom imas razne panasonic, logitech, philips, sony.. a koje su najbolje za 20, 30e tesko je reci.
Ne znam kakve su ali hvale ove sony, kostaju oko 3300-3400 din u srb samo treba obratiti paznju da li je ''AP'' oznaka (za android-verzija sa mikrofonom, trece slovo oznacava boju, APB, APP, APW). Kazu da su udobne, zvucno solidne za taj novac (mogu da se koriste i za slusanje muzike), dovoljno kvalitetne i lako prenosive a mogu da se nadju u 3 boje (crna, bela i boja najgore tv): http://normalconsumer.com/sony-mdr-zx110-headphone-review/
Procitaj ovaj test i komentare ispod, kazu da su odlicna kupovina. Sigurno ne izoluju dobro kao vecina in-ear ali ali su zatvorenog dizajna i izolacija je sigurno dovoljno dobra za koriscenje koje si naveo.

Te su samo jedne od ko zna koliko desetina slicnih za taj novac, stvarno ne znam da li su i najbolje ali eto, da imas bar neku osnovu za pocetak.
 
Poslednja izmena:
hvala hsv.stoned, na opsežnom odgovoru.
 
Prelistao sam ponudu na brzinu, stvarno ima na stotine slusalica sa mic-om do 30e, kojekakvih nabudzenih, sarenih cak i za 5-10 evra ali realno ogromna vecina takvih je bas krs :)
E sad, nekada i takvi krs plastikaneri mogu da posluze, sve zavisi sta se ocekuje i koliko ce se paziti na njih ali je cinjenica da su zvucno bas lose, ni kvalitet mikrofona nije za poredjenje sa skupljim modelima.

3300-3400 din nije ni malo za slusalice koje bi se koristile samo za VB razgovore ali kapiram da ce dete odmah poceti da ih koristi i za slusanje muzike (tu su on-ear bolja opcija jer deca lako preteraju sa jacinom zvuka pa bubice posle duzeg koriscenja mogu da ostete sluh), lepo izgledaju, lako se ''sklapaju'', dovoljno su kvalitetne i kazu da su udobne mada nisu sve usi i glave iste pa utisak o udobnosti moze da varira.

Video sam i neke slicne Logitech, HP, Panasonic za nesto manje novca ali sudeci po utiscima nisu tako dobre kao te sony.

I da, kod vecina takvih slusalica duzina kabla je prilagodjena upotrebi uz telefon/plejer ''iz dzepa'' pa je duzina kabla najcesce oko 1.2m sto je mozda malo ako bi telefon pri koriscenju stajao na stolu/krevetu kao sto si naveo, mozda bi morao da kupis i neki dodatni kabl (najcesce su 1.5m) a moze da se desi da imas takav negde po fiokama :)
 
Poslednja izmena:
A mozda Sony MDR-V150? Duzina kabla je 2m.
 
Te su jeftinije ali i losije zvucno, ZX110 su bolji izbor a produzni ne kosta puno tako da lako moze da dobije skoro 3m kabla.
 
Nazad
Vrh Dno