Šta je novo?

CPU termalne paste

Pa ako vam stvarno treba 30g ok, ali ove kvalitetnije od 3-4g traju veoma dugo a cena je oko 1k dinara i sigurno su bolje od te od 30g.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Kažu da je među najboljim termalnim pastama... Sledi provera na Ryzen 5 3600X.

DSC_2598.jpg
DSC_2601.jpg
DSC_2602.jpg
 
Poslednja izmena:
Može li neka preporuka za pastu, koristio bih je na delidovanom i7 7700K koji je pod vodom (custom loop, EKWB EK-Supremacy EVO Elite Edition block), naravno za overclock.
Primarno mi je pala na pamet Noctua NT-H1, ili H2 (iako ne znam da li ima neke razlike baš). Čitao sam ovaj thread od početka i izgleda da ipak ima razlike, pa pošto je skoro kraj 2019., možda ima nekih novih informacija.

EDIT: Ne videh da sam preskočio cele 2 poslednje strane, brb reading. Svakako bi Conductonaut bio idealno rešenje, ali ne igra mi se sa tečnim metalom tbh.
EDIT2: Koliko kontam NT-H1/2 je idalje best buy.
 
Poslednja izmena:
Postavljen je Conductonaut ispod IHS-a, imam niklovani blok, a koliko sam skapirao Conductonaut sme samo na bare copper blokove.
 
Gde ima kod nas da se nabavi tecni metal ako neko ima info. Malo sam trazio ali ne nadjoh na standardnim sajtovima.
 
Do sad Arctic MX-4 2019 stavljen na 3 razlicite masine i na sve tri masine i vise nego dobro radi posao. Na masini iz potpisa radi super, u proseku 40 do 50C CPU temperatura. Nedavno stavljen na Ryzen 2400G i temperature su smesne, pod light loadom ne prelazi 35 stepeni, pod opterecenjem oko 50ak stepeni uz stock kuler (Wraith Stealth), iako je random MS kuciste, lepo se ohladi sa 2 venta (12ica napred i 8ica pozadi). Danas stavljen na Asus K53SV i pod prime95 opterecenjem od 1h ne moze da prebaci ~65 stepeni, u normalnom radu oko 40 do 50 stepeni, cesto blize 40.

Tako da za pare za koje je uzet (oko 700 din preko Fante) vredi svaki dinar.
 
Pa ako stvarno spusta 6-7 stepeni onda cu morati da je nabavim. Ako mi ta GD900 spusti i 5 stepeni na Soni trojkama to bi bilo odlicno..

problemi sa pregrevanjem na ps3 potiču od skorene/skamenjene paste između samog čipa (cell uglavnom) i IHS ,
tako da je zamena paste između ihs i hladnjaka uzaludna.

potrebno je delidovati sam procesor na ps3, i zameniti pastu ispod IHS. posle nema problema.
 
Gde ima kod nas da se nabavi tecni metal ako neko ima info. Malo sam trazio ali ne nadjoh na standardnim sajtovima.

Ima kod Fante sa KP da se uzme THERMAL GRIZZLY Conductonaut, pa i drugih metala. U Srbiji u redovnim radnjama je to malo teze naci.
 
tj nemoguće naći u domaćim maloprodajama.

poslednji put kad sam ja tražio samo kod spomenutog je bilo moguće i to po jakoj ceni čak i kad se uzme u obzir cena u mađarskoj,pa je dobra utešna varijanta mastergel nano koji je nedaleko performansama od tečnog metala.okej,kome treba svaki stepen nije neka uteha,ali za laptope,grafičke i ostale scenarije gde malo slabije od najboljeg mogućeg je okej,daleko praktičnije i jeftinije rešenje.
 
Narucio na AliExpress. Stigao za divno cudo za oko 10ak dana. Radi super. Narucio i kineski delid tool i odradio super posao na 6700k.
 
taj delid tul je teshka smejurija. ja nisam smeo da ga koristim.
 
Deluje smesno ali zaista nema nikakve problematike da se uradi. Ja sam naravno prvo probao na nekom bzvz procesoru al na 6700k je islo cak i lakse. Tanji lepak. Sad naravno delid uvek nosi rizik. Ovde je opet mnogo manji nego sa skalpelom ili ziletom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
naručen ovaj tečni mjetal,hvala na linku,javljam rezultate i direkt poređenje sa mastergel nanom.
 
Vazi. Javi rezultate. Meni su za oko 15 stepeni nizi otprilike u prime95. Nisam bas uopredjivao detaljno. Ali su sad mnogo ravnomernije temperature svih jezgara. Inace mi je jedno bilo bas vislje od drugih tri.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pa u mojoj aplikaciji ne verujem da će biti toliko jer je mastergel nano jako dobra pasta,ali mi treba za par ps3ki (da se ne bi zezao više sa otvaranjem ikad,ne toliko što me zanima svaki stepen) a i znatiželja.
 
Ma i meni je bilo vise iz zanimacije naravno nego iz potrebe. [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
stiglo,uzeh 3g varijantu,koštala skoro isto.ovako odokativno i na brzinu gora i to značajno od mastergel nano-a,ali sam se zezao nešto sa voltažama a i aplikacija je bila ono baš na brzinu jer sam znao da moram da skidam opet.sutra po danu vrtim testove i stavlljam kršteno pa javljam,ali bih rekao da su bačene pare,dok još ima mastergel za 1200 kinti (koja je zaista dobra,tier 1).
 
Bese koristis na delid procesoru ili izmedju cou i coolera?
 
za početak na gpu-u,planirao sam i na soniju da stavim,ali mislim da će ići nano tu skoro definitivno.mala šansa da sam stavio previše,ali je bilo samo kao vrh igle i razmazao sam dobro...veća šansa da sam od lošeg prodavca uzeo,umesto da uzmem ono što si ti postavio.
 
Posto je Conductonaut u srb, vidim pisete da je preskupo?

...riding on 720p...
 
ja ga nisam našao,pitao par mađara i odgovorio mi tipa samo jedan i tražio 20+ e...ovo je bilo tipa 7 dolara,zato sam naručio.poprilično besmisleno (sem za ps3 za ispod IHS-a pošto bar na papiru ti omogućava da ga opet 5-6 godina ne pipaš) jer taj mastergel je 1200din (dok još ima sa starim špricem),nije elekrićno provodljiv (ili uopšte ili beznačajno,tj ne moraš da izoliraš smd komponente oko čipova) i može na šta hoćeš,a u par stepeni je sa tećnim metalom.
 
Mozete li mi reci sa cim vi skidate termalne paste koje su se zalepile za hladnjak, prvenstveno mislim na Xbox 360 Phat? Ja dok skinem pastu na Xbox-u sav se oznojim :D Vise muke mi je skinuti termalnu pastu, nego cipovati konzolu..
 
Ukljucis nesto da se zagreje pasta pa posle cime stignes skidas, dosta njih ziletom to oguli kad se pretvori u koru, moze i skalpelom verovatno

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
izopropil alkohol,a površinu na hladnjaku dodatno ispoliraš sa čeličnom vunom nularicom.

što se tiče onog kineskog tečnog metala,problem je bio što nije preveliki pritisak montažom pa kontakt nije idealan kad se razmaže,a trebao mi je računar pa nisam pokušavao da nanosim deblje,a mastergel nano je solidno gusta i debela čak i kad se razmaže i kontakt je idealan.čekaće neku drugu priliku,ne verujem da će ići na soni jer i tu nije preteran pritisak (pa je i tu nano idealan kad malo razmisliš) tako da po meni ovo ima smisla samo na delid cpu-a i ps4.moguće i da neki gpu-evi imaju veći pritisak montažom,ja sam bio uveren i moj da je imao ali očigledno nije slučaj.
 
I ja mislim da ima smisla samo za delid. Za ovu klasiku samo pasta i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno