Šta je novo?

CPU termalne paste

Mudro zbori doktor hirurg za delidovanje, za delid samo najkvalitetnije ima smisla, a to je tecni metal, eventualno neka kvalitetnija pasta, tipa Thermal Grizzly Conductonaut.
 
Mudro zbori doktor hirurg za delidovanje, za delid samo najkvalitetnije ima smisla, a to je tecni metal, eventualno neka kvalitetnija pasta, tipa Thermal Grizzly Conductonaut.

:):wave:eventualno
jel ima kod nas Thermal Grizzly da se kupi?
kojim lepkom posle zalepiti metalni deo procesora?
 
Zar taj tecni metal ne provodi struju?
Sto se tice duvaljke, ako ne popusta pojacas na 150c i mora da popusti $kot. Sve do 180c je safe jer se tek na toj temp topi kalaj (185c).
 
Ima više testova gde se pokazalo da klasična kvalitetna termalna pasta je možda 5% lošija od tog tečnog metala, a nema rizika od oštećenja kao kod tečnog metala. Tečni metal ima smisla tek kod pokušaja da se izvuče maksimum kod overklokovanja pa i tih 5 do 10% razlike znači. Inače kvalitetna klasična pasta je opet duplo bolja od fabričkih. Ako se i odliciš na tečni metal premazi sve okolo čipa lakom za nokte koji će služiti kao izolator u slučaju prolivanja.

Inače tečni metal hoće i da ošteti podnožje hladnjaka.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj termalnu provodnost izmedju Thermal grizli tečnog metala i neke dobre paste...
Nema potrebe da se maze oko čipa jer se taj metal ne sipa kofom nego se vrlo malo nanese, kao da ofarbas nesto, i nema sta tu da teče i curi...
Tecni metal degradira aluminijum ali je bezbedan ako ti je podnozje kulera bakarno...
 
Necu klokovati cpu nego zelim da mi je komp sto tisi ako moze potpuno necujan pa zato krecem od paste.
 
Vidim da je izasao MX-4 2019, ima i kod "uvoznika" za 6 evra, ima li neke bitne razlike u odnosu na "stari" MX-4 osim pakovanja, je li stavljao neko skoro?

Treba da zamenim pastu na ovom mom laptopu jer nije menjana par godina pa je izbor spao na MX-4 ali me ovo oko verzija malo buni.
 
Samo pakovanje i nalepnica. Uzeo u domacoj radnji pre mesec dana.
 
Pre zamene paste i ciscenja

PRE na HIGH PERFORMANCE 1.jpg

Nakon nanosenja Arctic MX-4 2019 i ciscenja

POSLE na HIGH PERFORMANCE.jpg

Za test koriscen Company of Heroes, partije od oko 40ak minuta u oba slucaja, jos je danas veca vrucina nego tad
 
Poslednja izmena:
Kakva je termalna pasta Artic MX-2? Jel ima neke bitne razlike naspram MX-4?
 
Sve je to veoma slicno
 
Poslednja izmena:
Odradio sam jos jedan test u situaciji kada je normalna temperatura u sobi, u sustini average bi bio jos manji da nisam restartovao laptop odmah pre pocetka merenja. Max je jedva 68 stepeni dotakao sto je super sto se mene tice, razlika od preko 25 stepeni u odnosu na prethodno stanje

POSLE na HIGH PERFORMANCE NOVI TEST.jpg

Sve u svemu preporuka za MX-4 2019
 
Poslednja izmena:
Imam nt-h1, koristio sam je za procesor i graficku.. pa reko ako je bolja ova da je porucim za stek :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nt-h1 ima odličan viskositet a i odlično se razmaže i rapsrostre a ne lepi se previše. Lako se i čisti posle.
 
Ovo ti je kod Madjara
ARCTIC COOLING MX-2 (4g) - 3 eur
ARCTIC COOLING MX-2 (4g) 2019 - 4 eur
ARCTIC COOLING MX-4 (4g) 2019 edition - 6 eur
 
Gde u Beogradu da kupim mx-2 ili mx-4? jel neko skoro kupovao?
 
A kakva je NT-H2 u odnosu na NT-H1?
 
Moja NT-H1 je dosta gusta kada je stavljam bukvalno izlazi i ostaje u tom obliku iz tube, a i osecam pritisak kada zavrcem kuler ... sta je generalno bolje? Gusca ili malo redja pasta?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svejedno ako se dobro razmaže ali ja volim gušću kada montiram kuler dok je vertikalan.
 
A kakva je NT-H2 u odnosu na NT-H1?

Po onih par testova koje sam video, razlika je stepen-dva, možda 3...ne znam da li se NT-H2 bolje razmazuje ili je dugotrajnija ili šta već, ali ne bih je jurio samo zbog tih stepen-dva. Veći napredak je prelazak sa MX2 na MX4, po meni, mada ni tu nije neka razlika.

Inače, i Cooler Master ima prilično dobre paste...
 
Ja koristim Bugarsku pastu za elektroniku na procesorima i grafickim kartama nikad nisam imao ni jedan problem, jeftina je malo je cesce menjam a temperatura u odnosu na fensi paste je mozda par stepeni veca
 
Nazad
Vrh Dno