Šta je novo?

CPU termalne paste

Mhm, i to je ok. Nije ok kada ti stigne nova, ne otvorena gde je odmah stavis i gekne za mesec dana. Vec sam detaljno objasnjavao...

Sad lepo uzimam Thermal, koja je skuplja i sa serijskim brojem pa u slucaju problema imam osnova da ih cimam.

Btw, Thermal se odlicno pokazao na visesatnim przenjima na 220°c (deklarisan je do 350 inace).

TuturuTu on 6X
 
Zamenili pastu na dva laptopa sa MX-2, 15-20 stepeni nize temperature i CPU-a i GPU-a.

Em su i Asus i Lenovo stavljali pastu tako da chipovi plivaju u njoj, em je pasta losa, em je bila u losem stanju.

IMG_20190226_230825.jpg

Ovo je Asus iz potpisa, na Lenovu (IdeaPad 700-15) je gotovo ista prica.
 
trebao si da staviš u spojler i naznačiš "pažnja, uznemiravajuća slika".
 
off topic: kako cuvati otvorenu pastu? frizider ili sobna temperatura? Uzeo noctuu i spustio mi temp procesora za 30 stepeni. Naravno staru nisam nikad promenio, skoro 9 godina :D
 
Lepo zatvoris i stavis na tamno mesto, npr. u orman.
 
Evo kod mene:
30d5c3f64160f9cf85265ae821dbf3e1.jpg
73eb6f4eec78decdef38bf6415fde782.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Makar ne stede na pasti :D
 
Ovo sto sam ja kacio je na laptopovima od 600+ eura, moj je placen 75k, drugov 90k kad su kupljeni 2016. Katastrofa.
 
Eastern Europe baby :rupa:
 
I moj je bio oko 900, i7 4core, neka geforce dodatna...stavljao ssd za koji kod tog starijeg della moras da izvadis sve, pa reko da cacnem i pastu :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Što se tiče vremena koje može da stoji otvorena NT-H1 mi sigurno 5 godina stoji, ako ne i duže. Pre neki dan treba ortaku ja pogledam ostalo malo i bila je dobra. Nikakvo specijalno čuvanje. Nikad bolja kupovina

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koja debljina pada odgovara za procesore 1151 i za PS3? 1mm ili 0,5mm


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ovaj je 0,2mm debeo i moze za procesore i graficke.

Carbonaut-CPU-Application.jpg
 
Nisam video da ima na ebayu 0.2mm sad cu da potrazim. Mislis da je to bolje od paste? Nekako mi to ravnomernije naleze.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Thermal Grizzly Kryonaut,mada su izbacili i termalne padove umesto paste Thermal Grizzly Carbonaut.
Thermal Conductivity 62,5 W/mk

Pa ovi padovi bi mogli izmedju IHS-a i hladnjaka, ali izmedju IHS-a i procesora bi mozda bolje bilo staviti obicnu pastu? A kolika je razlika izmedju obicnih pasta i onih Liquid Metal? Vidim da masa ljudi izmedju IHS-a i procesora na PS3 stavlja taj Liquid Metal
 
osim ako se zovu gd900. Performanse su iNdentične arcticu mx2.
Odlična pasta.

Dalje - kod ps3 problem sa zagrevanjem nastaje usled zapekle paste između heatspreadera i Cell čipa.
Tu ništa ne menja ako naneseš pastu preko heatspreadera, konzola će i dalje da prijavljuje pregrevanje.

Potrebno je da skineš heatspreader sa CELL čipa, zameniš pastu koja je ispod, zalepiš HS i sklopiš konzolu.

PAŽNJA - pomenuta operacija je VEOMA opasna i može da vas košta konzole ukoliko imalo oštetite vodove na cellu.
(kao što je mene onomad koštala)

 
Poslednja izmena:
Atom u netbuku je došao sa nekom rastegljivom gumom, žvakom, termalnom trakom šta li je več, koja je između proca i aluminijumske ploče iznad sa udubljenjem veličine da se uglavi proc sa tom gumom.

Koju i gde uzeti novu ili je bolje rešenje staviti pastu direktno na CPU? Ili i jedno i drugo?
 
osim ako se zovu gd900. Performanse su iNdentične arcticu mx2.
Odlična pasta.

Dalje - kod ps3 problem sa zagrevanjem nastaje usled zapekle paste između heatspreadera i Cell čipa.
Tu ništa ne menja ako naneseš pastu preko heatspreadera, konzola će i dalje da prijavljuje pregrevanje.

Potrebno je da skineš heatspreader sa CELL čipa, zameniš pastu koja je ispod, zalepiš HS i sklopiš konzolu.

PAŽNJA - pomenuta operacija je VEOMA opasna i može da vas košta konzole ukoliko imalo oštetite vodove na cellu.
(kao što je mene onomad koštala)



Ovo sam upravo i uradio, ali nisam dobio zeljene rezultate pa sam zato pitao koja je pasta najbolja. Kada uhvatim vremena rastavicu je opet i pokusati sa nekom kvalitetnijom pastom. A mozda sam ostetio senzor temperature ili nesto slicno prilikom skidanja. Na par mesta sam zagrebao cip, ali one zelene vodove nisam ostetio.
 
Delidovanje i stavljanje lose paste je definicija mazohizma.
 
Zar nije bolje da se zagreje duvaljkom na 100c da lepak popusti i lakse skine? Svaki lepak popusta pod temperaturom.

Nema razlike. Vec sam probao. Ovaj sa GPU-a se moze skinuti pomocu duvaljke i tako je najlakse jer nema puno lepka, a ovaj sa procesora ima dosta deblji sloj lepka i mala je razlika. Bitno je samo da je nesto jako ostro, a tanko i da se vuce ravnomerno.
 
hm za delidovanje procesora vec neko vreme mi na pamet pada upredena struna za pecanje, ona najtanja :) verujem da bi pojela taj lepak lagano bez ostecivanja bilo koje komponente, ako se nakanem da delidujem svoj CPU probacu sa strunom
 
koja je pasta najbolja za delidovanje? video sam da se stavlja thermal grizzly.jel moze i mx4 ?
 
Mozes i kinesku pastu od 15 din da stavis ali poenta je kad već jednom otvaras cpu stavis najbolje i najdugotrajnije sto postoji a to je Thermal grizli tecni metal
 
Nazad
Vrh Dno