»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 94

Tema: CPU termalne paste

OC Guru Avatar korisnika PCBeast
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.763
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel 8700K@5.2 Ghz/ Swiftech XT/MCP655,Danger Dan Triple Xtreme x2,6600K@4.9 Ghz
        • MoBo: Asus Maximus X Hero/Asus Maximus VIII Hero
        • RAM: G.Skill 3866 Mhz
        • VGA: Asus GTX 1080 Ti Strix OC SLI/ GTX 1080 Ti Zotac Extreme
        • MON: Dell UltraSharp 2709w OC 64 Hz :) Dell S2715H
        • HDD: Samsung 850 Evo 512/Western Digital VelociRaptor/Hitachi 2TB/Samsung 1TBx2/Samsung 850 Pro
        • OPT: Liteon
        • Case: Cooler Master Stacker 832 Black Edition/Enermax Revolution 1050w/ CM MasterCase Pro/eVGA G2 850w
        • SND: Creative Titanium HD
        • LAP: Apple MacBook Pro, Apple Ipad Air 2
        • TV: Samsung UE40D5000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech MX Revolution/G9/Logitech QuickCam 4000 Pro ,Logitech RumblePad 2 Double Vibration
      3. Sta sam netacno napisao? Ti izgleda preferiras tu pastu pa te pogodilo sto sam napisao da je prevazidjena.

Nisam ja kriv sto si se emotivno vezao za pastu

@darkbaron

Ako nabavis Grizzly obrati paznju kako nanosis na GPU, gledaj da to bude tanak sloj, razvucen po celoj povrsini, da se nista ne razliva sa strane.

Member
        Na forumu od
        Jan 2004
        Poruka
        474
        videh temu, korisna i za mene, Hvala

Ako moze i jedno pocetnicko pitanje da ne otvaram novu temu, sa cime cistim tacno predhodnu pastu (nikada nisam niti cistio niti stavljao pa ne znam)
        Videh video gde se stavlja paste velicine zrna pirinca ili slicno , ali me interesuje sa cim smem da cistim procesor pre toga.

Hvala Unapred

Member Avatar korisnika darkbaron
        Na forumu od
        Dec 2014
        Poruka
        518
      6. Moja mašina
        • CPU: I5 8600k water performer c 3.0 thermaltake
        • MoBo: msi z370a PRO
        • RAM: G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT
        • VGA: GTX 1080 Ti Mini Zotac
        • HDD: patrior blast 480gb ssd+HDD 1TB TOSHIBA
        • Case: Chieftec APS-850CB 850W Full A-135
      7. uzmi obicnu vlaznu maramicu

Member Avatar korisnika toxicm
        Na forumu od
        Jan 2012
        Poruka
        2.070
      9. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G4560 / LC-CC-120
        • MoBo: Asus H110M-C
        • RAM: Kingston HyperX HX424C15FB/8 8GB DDR4 2400MHz CL15
        • VGA: XFX RX470 4GB RS Triple X
        • MON: Samsung T220
        • HDD: SSD CT250GB BX100 + WD500GB + 320GB
        • OPT: Pioneer 217D
        • Case: Chieftec LF-02B / Chieftec ELP-700S 700W
        • SND: Realtek HD
        • LAP: Lenovo ThinkPad R61i UV1DTCD
        • INET: DSL
        • Ostalo: WinFast TV2000XP Global TV/FM | Lenovo A536
      10. Ne, nisam nikad koristio MX paste. Jesam NT-H1 i Silver 5, sad imam jeftini CM Essential E1. Inače, ovo su poprilično netačne informacije:
        Citat Citiram korisnika: PCBeast Pogledaj poruku
        Arctic MX-4 (8.5W/mK), dakle losija od Noctua i nije preporucljiva ukoliko se koristi OC.
        MX-2 je stara pasta, prevazidjena.
        NT-H1 nije bolja od MX-4, poprilično su iste. Čak je MX-4 po testovima uglavnom (za nebitnu nijansu) bolja. Ovo da nije preporučljiva za OC nema nikakve veze. MX-2 jeste starija pasta, ali sad da je prevaziđena je već glupost. Jeftinija je malo, koliko je i slabija od ove dve.

Čisto nervira kad neko daje takve izjave, a ima forumsku titulu poput tvoje. Mada, koliko sam shvatio, sam si je dao sebi.

Member
        Na forumu od
        Jan 2004
        Poruka
        474
        Citat Citiram korisnika: darkbaron Pogledaj poruku
        uzmi obicnu vlaznu maramicu
        ozbiljno ?

ja mislio da treba neko posebno sredstvo ...

Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.763
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel 8700K@5.2 Ghz/ Swiftech XT/MCP655,Danger Dan Triple Xtreme x2,6600K@4.9 Ghz
        • HDD: Samsung 850 Evo 512/Western Digital VelociRaptor/Hitachi 2TB/Samsung 1TBx2/Samsung 850 Pro
        • Case: Cooler Master Stacker 832 Black Edition/Enermax Revolution 1050w/ CM MasterCase Pro/eVGA G2 850w
        • Ostalo: Logitech MX Revolution/G9/Logitech QuickCam 4000 Pro ,Logitech RumblePad 2 Double Vibration
      14. Citat Citiram korisnika: MrBug Pogledaj poruku
        videh temu, korisna i za mene, Hvala

Ako moze i jedno pocetnicko pitanje da ne otvaram novu temu, sa cime cistim tacno predhodnu pastu (nikada nisam niti cistio niti stavljao pa ne znam)
        Videh video gde se stavlja paste velicine zrna pirinca ili slicno , ali me interesuje sa cim smem da cistim procesor pre toga.

Hvala Unapred
        Zavisi kakva pasta i u kom je stanju pasta koju skidas. U principu se koristi medicinski benzin, posle alkohol.
        Naravno sve to stavis na vatu. Alkohol ispari ili mozes ostatak prebrisati magicnom krpicom.

Sto se tice stavljanja paste, uglavnom rasporedim po celoj povrsini, ne koristim princip zrna ili X metodu.

@toxicm

Noctua je cak i po specifikaciji bolja od MX4. Mrzi me sada da trazim ali bilo je testova koji su pokazivali da se u uslovima OC-a Noctua bolje ponasala, pa
        je i zakljucak bio da nije bas preporuciljiva, sto ne znaci da ne moze, vec da daje losije rezultate. Ja sam MX4 davno koristio, Noctua relativno skoro.

Probaj pa nadji neke testove, pogledaj, pre nego sto nekog osudis i napadnes.

Posto ti terminologija skace po zivcima, MX-2 ne mora da bude prevazidjena ali ima boljih.
        A ako uz sva ta poredjenja dodas Grizzly sve te paste jesu prevazidjene, tu je razlika ogromna.

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        7.284
        MX-2 a mogu reci i za MX-4 da su krsevi teski.
        MX-4 moze za obicno non OC koriscenje, ali MX-2 ni u ludilu.
        Bila je na i3 i Phenomu (bez OC) i fest zabetonirala, bukvalno sam prao cpu i hladnjak u isopropil alkoholu i jedva je skinuo koliko se sasusila a oba cpu su vec kuvala pred zamenu i to posle nepuna 3 meseca...
        MX-4 se malo bolje pokazala ali nikako za OC, jer je isto krenula da betonira na 2500k...
        Iz mog iskustva, sve sto je ispod 5e po gramu ne valja...

Zaboravih: licno nikada ne bih koristio vlaznu maramicu za skidanje paste jer sadrzi i vodu, koju kontakti na cpu bas i ne vole...
        Mozda gresim, ispravite me...
        Menjao DukeLander : 19.11.2017. u 00:35

Member Avatar korisnika Erik011
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        2.880
      17. Moja mašina
        • CPU: i7-5820k @ 4.6Ghz | EKWB custom loop
        • MoBo: Asus X99-S | EK X99 monoblock
        • RAM: 4x4 Avexir Core Red 3200mhz CL16
        • VGA: GTX 1080Ti Aorus | EKWB vodeni blok
        • MON: ASUS PB287Q i Dell P2414H
        • HDD: Samsung EVO 840 240gb | WD Black 1tb | WD SE 2TB | WD RE 2TB | Corsair GT 120GB | Seagate 'Cuda 1TB
        • OPT: Samo naocare, drugu optiku ne posedujem.
        • Case: InWin 509 | Seasonic 760w XP2 platinum
        • SND: Integrusa ftw.
        • Ostalo: Cirkus LED dioda.
      18. MX4 i Noctua su maltene iste, razlika je u domenu statisticke greske. Same brojke na pakovanju ne znace nista...
        MX-2 je i dalje savrseno dobra pasta, mizerno losija od dve gorepomenute.

Sto se tice tecnog mjetala, nije se pojavio pre koju godinu vec pre vise od 10 godina. Grizzly je poslednji skocio na LM voz. Pre njega su bili Coolaboratory i Phobya.
        Nanosenje LM resenja na GPU je em manje korisno, em daleko riskantnije usled kolicine kondenzatora i ostalih IC-a pored cipa.

Member Avatar korisnika toxicm
        Na forumu od
        Jan 2012
        Poruka
        2.070
      20. Moja mašina
        • CPU: Intel Pentium G4560 / LC-CC-120
        • MoBo: Asus H110M-C
        • RAM: Kingston HyperX HX424C15FB/8 8GB DDR4 2400MHz CL15
        • VGA: XFX RX470 4GB RS Triple X
        • MON: Samsung T220
        • HDD: SSD CT250GB BX100 + WD500GB + 320GB
        • OPT: Pioneer 217D
        • Case: Chieftec LF-02B / Chieftec ELP-700S 700W
        • SND: Realtek HD
        • LAP: Lenovo ThinkPad R61i UV1DTCD
        • INET: DSL
        • Ostalo: WinFast TV2000XP Global TV/FM | Lenovo A536
      21. Ni najjeftinije paste za 50 dinara se ne zasuše posle 3 meseca, morale bi da traju barem godinu, čak i dve bez većih promena. Ako dolazi do sušenja toliko brzo znači da ili taj konkretan primerak nije bio dobar, odnosno najverovatnije nije bio dobro upakovan ili čuvan ili, najčešće, kuler nije bio dobro postavljen.

Member Avatar korisnika ppredrag
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        4.377
      23. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320 Vishera @ 4.5 GHz, CM Nepton 240M
        • MoBo: Asus M5A990 EVO R2.0
        • RAM: 16gb Patriot Signature DDR3 1600
        • VGA: msi GTX970 OC Gaming
        • MON: LG Flatron L246WHX
        • HDD: SSD Samsung 840 EVO 250gb, Samsung f4 2Tb
        • Case: Fractal Design Arc Midi R2, Thermaltake toughpower 775xt
        • SND: Creative Soundblaster ZX, Xonar HDAV 1.3 Deluxe
        • TV: Samsung LE40C530, Samsung UE50ES6710
        • Ostalo: Steelseries Sensei Raw, SteelSeries 6GV2
      24. Nije mi samo jasno kako meni na ovoj vuruni mesecima ne betonira mx4...
        Izgleda da se slabo razumem u specifikacije.

Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.763
      26. Moja mašina
      27. @ Erik011

'Ajde sto nekad namerno prevedes bukvalno ono sto kazem nego sto si ovde preterao.

Nanosenje LM resenja na GPU je em manje korisno, em daleko riskantnije usled kolicine kondenzatora i ostalih IC-a pored cipa.

Sto koristis vodeno hladjenje ako nije korisno skidati temp? Pascal je recimo bas osetljiv na temp i sve sto moze da poboljsa je odlicno.

Konkretno, 15c nize sam skinuo temp sa pastom, dobro si procitao 15c.
        Sa 70c u load-u na 55-56c max - GTX 1070.

Zao mi je sto je onaj EK full cover block od aluminijuma inace bih stavio i na block (kada budem uzeo) zato ce na njegovo mesto doci ili CM Nano ili Noctua NT-H1, nazalost zakasnio sam da nabavim Thermal Grizzly Kryonaut.

Da je nanosenje riskantnije, to je tacno, to sam vec nagovestio Dark Baronu, ali prosto radis pazljivo, odmereno, koncetrisano.
        To i nije za amatere.

Sta je problem za bilo koga ko ima sa tim iskustva. Meni bar nije i na svaku grafiku cu da stavim tecni Grizzly sasvim opusteno.
        Uostalom, smd komponente mozes da zastitis recimo kapton trakom. Mogucnosti su otvorene.
        Menjao PCBeast : 19.11.2017. u 03:02 Razlog: Editovan post zbog sugestija od strane Duke Lander-a :)

Member
        Na forumu od
        Jan 2004
        Poruka
        474
        Citat Citiram korisnika: PCBeast Pogledaj poruku
        Zavisi kakva pasta i u kom je stanju pasta koju skidas. U principu se koristi medicinski benzin, posle alkohol.
        Naravno sve to stavis na vatu. Alkohol ispari ili mozes ostatak prebrisati magicnom krpicom.

Sto se tice stavljanja paste, uglavnom rasporedim po celoj povrsini, ne koristim princip zrna ili X metodu.
        Hvala na odgovoru!

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        7.284
        Citat Citiram korisnika: toxicm Pogledaj poruku
        Ni najjeftinije paste za 50 dinara se ne zasuše posle 3 meseca, morale bi da traju barem godinu, čak i dve bez većih promena. Ako dolazi do sušenja toliko brzo znači da ili taj konkretan primerak nije bio dobar, odnosno najverovatnije nije bio dobro upakovan ili čuvan ili, najčešće, kuler nije bio dobro postavljen.
        MX-2 dolazi u zatvorenom fabrickom pakovanju. Ili imaju vise promasenih serija jer sam 2x uzeo u razmaku od pola godine ili ja godinama pogresno stavljam kulere...
        Razumeo bih da si ovo napisao nekom novom ili sl, ali poucen tvojim izlaganjima pogotovo u fan kontroler temi gde delis postove ni ne citajuci sta drugi pisu ali bitno da je da napises nesto i obavezno uracunas necije ne znanje... pa kad to napises istoj osobi vise puta u vise raznih tema pocinje da bude iritantno...
        A lepo sam ti i tamo spomenuo da imam problem sa pregrevanjem 2500k i kako je trenutno reseno.
        I trenutno je na njemu ne planirani custom hladnjak sa MX-4 a nije bilo problema sa stock hladnjakom i .... slagacu sad- Xilence ili CM pasta je bila...
        A custom hladjenje je tako reseno (kao i ostala koja imam) da moras biti genije pa da promasis...

Citat Citiram korisnika: ppredrag Pogledaj poruku
        Nije mi samo jasno kako meni na ovoj vuruni mesecima ne betonira mx4...
        Izgleda da se slabo razumem u specifikacije.
        Molio bih objasnjenje posta,,, poenta je... sta? Sarkazam, generalizovanje tipa "ako je kod mene dobro mora biti i kod svih" ili...?
        Doduse, ovde je stvarno moguce da je neki kiks primerak jer je jedini koji sam uzeo od 4 grama, posto uvek preferiram one-shot pakovanje...

PCBeast: ako moze takodje objasnjenje "tetka" fore?

A pogotovo cemo morati da obratimo paznju na cekanja na zicer, sarkasticne izjave i "trolere"...
        Moguce da sam staromodan, godine cine svoje ali ovo ne smatram zdravom niti korisnom diskusijom...
        Menjao DukeLander : 19.11.2017. u 02:56

Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.763
      31. Moja mašina
      32. @ DukeLander

Interna sala izmedju mene i Erika, mi se inace znamo licno.
        A ono cekanje na zicer je zezanje, naravno da nisam nikog cekao vec sam se salio na njegov racun.

Ako je to imalo neku pogresnu konotaciju nije mi bila namera. Moze da se cenzurise ili prebrise post.

Za ostalo sto si pomenuo, nisam bas najbolje razumeo ali nema veze.

P.S. Vidim da si prepravljao moj post, i ja sam udario zavrsnicu. Sad je ok.

Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        7.284
        Super sto imate interne sale ali ih onda zadrzite interno jer imamo prijave na "Tetka" koju ljudi sa razlogom smatraju uvredom.

Sto se tice ostalog, vrlo je jednostavno:
        Da je npr Predrag napisao " Duke, imam MX-4 vec mesecima na FX-u i sve super" ne bih ni rec rekao, eventualno bih potvdrsio moje negativno iskustvo.
        Za mene proizvod nije dobar ako tako varira sa kvalitetom. I to je moj stav koji ne generalizujem niti udaram po sarkazmu ako neko ima drugacije misljenje-stav-iskustvo.

Toxic je jos bolji: sada bih trebao da mu slikam kuler na kom je jos uvek sasusena MX-2 pasta, na kom se lepo vidi kako je naneta i kako je nalegla jer me mrzelo da struzem jer se kuler ne koristi vise, sa sve racunom kada sam je kupio i 2 svedoka-punoletna sina koji su bili prisutni kada je stavljena i skidana i da ga perma banujem za pametovanja... to mi sad onako blic proslo kroz glavu

Mator sam za natezanja po forumima i naravno da necu to uraditi ali pokusajte da odrzite minimum kulturu komunikacije, nije tesko
        Menjao DukeLander : 19.11.2017. u 03:32

Strana 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •