Šta je novo?

CPU termalne paste

Da li ima uopšte neke razlike izmedju Noctua NT-H1 i Noctua NT-H2,tj koja je bolja za procesor,grafičku kao i u laptopu?......čitajući ovu temu vidim da kolega Dogzilla tvrdi kako je H1 gušća i ima veći viskozitet (iako na pakovanju pasti piše suprotono)......ova druga je skuplja za par stotina dinara pakovanje od 3.5gr...

Btw,to pakovanje od 3.5g koliko puta se može naneti na procesor,grafičku dok se ne potroši?
 
Po izjavi Noctue, Nt-H2 je trajnija.
Uobičajena doza paste koja dolazi sa kulerima je 1.5 grama a to je dovoljno za 2-3 aplikacije prosečnog processora. ako se ne razbacuje mnogo. Za grafičke i laptop je teško reći jer ima mnogo konfiguracija a i upotrebe termo padova, Sami processori su mali ali može da ima potrebe na drugim delovima.
 
Imam pozitivna iskustva sa NT-H1 i na grafici i na procesoru...
Kasnije sam uzeo MX-4 da probam, pa uzeo i drugu tubicu jer sam zaboravio da sam već naručio jednom, genije...sad mi kući čuče 2 neotvorene tube.
 
Поздрав свима,
Негде сам видео да се спомиње "KryoSheet" - KryoSheet, вероватно на овом форуму али сада не могу да нађем где ... Па ме интересује да ли је неко тестирао ове падове и какв је у односу на ове боље пасте.
 
Поздрав свима,
Негде сам видео да се спомиње "KryoSheet" - KryoSheet, вероватно на овом форуму али сада не могу да нађем где ... Па ме интересује да ли је неко тестирао ове падове и какв је у односу на ове боље пасте.




Ne deluje mi primamljivo...drži se paste.
 
Poslednja izmena:
Termalna pasta je došla sa CPU-om i prilikom stres testa (CPU-Z) max je:

EaseUS_2023_11_25_10_36_54.png

Skinuo sam fabričku pastu i stavio Arctic MX-5 i dobio temperature:

Arctic.png
 
Extra, mada proveri posle mesec dana hoce li biti razlike👍
 
Par stepeni ali mislim da je to zbog toga što je fabrički kuler. Kada kupim neki bolji videću ima li razlike.
 
Posto upravo hocu da promenim pastu na CPU i GPU kakva su iskustva sad ????
 
I još važnije. koji CPU i GPU ?
 
Posto upravo hocu da promenim pastu na CPU i GPU kakva su iskustva sad ????
Tesko je ubosti pastu koja ce da radi dobro po performansama, i da izdrzi puno godina i na CPU i na GPU, pogotovo ako je graficka veliki potrosac

Ako je neka crkavica od 100-200W, sto da ne, ali kad se vec krene sa 250W, 300W grafickama, vecina pasti krene da se raspada na grafickama
 
Posto upravo hocu da promenim pastu na CPU i GPU kakva su iskustva sad ????
mislim da ti je najlakase uzmes nokuta NT H1 ili NT H2 i zarsis posao, MAster gel od CM a isto tako ne treba se zamplacivati ako je covek vec obican koristnik razlike su tesko merljive, razlike postoje ali su za obicne ljude krajnje nebitne
 
Arctic mx-4 jel dobra pasta?
Jer trebam da menjam na graficku msi 1660
 
Imaš jeftinije MX-4, ako se dobro sećam...u Nova Computers za 650 din. (4g tubica)
 
🤣🤣🤣meni kad je trebao/zafalio tecni metal, auto pun gas, idi juri, ma nebitno koliko kosta i gde samo da nadjem.
 
Moram samo da podelim kako je izgledala fabricki postavljena pasta na 3 godine starom Dell Latitude 5400 laptopu.
 

Prilozi

  • termalna_pasta_dell_5400.jpg
    termalna_pasta_dell_5400.jpg
    236.2 KB · Pregleda: 53
Moram samo da podelim kako je izgledala fabricki postavljena pasta na 3 godine starom Dell Latitude 5400 laptopu.
Ta pasta ne izgleda tako dok je cooler namontiran. I to kako izgleda kada se skine, ne znači apsolutno ništa. Dok god možeš da je razmažeš prstom, dok god se lepi i ne ispušta fluid, sve je ok. Ljudi menjaju pastu na 4 godine jer su negde pročitali da to tako treba. To je važilo nekada davno za stare paste koje su imale kratak vek i koje posle par godina postanu kao cement ili jednostavno ispare i nestanu. Većina današnjih pasti će bez problema izdržati 8+ godina i ne treba ih dirati. Pogotovo ne treba dirati pastu na GPU. Jer ako niste stručni, pokidaćete termalne padove i samo ste napravili problem gde ga nema.
 
Mozda se ne vidi najbolje sa slike, ali stavljeno je barem 5 puta vise paste nego sto treba. (nazire se gde su cipovi, i samo bi tu trebalo staviti dve tackice)
Pasta je skroz skorela bila, jedva sam skinuo.
Laptop se preporodio posle intervencije.
 
Ahahah katastrofa, neko celu tubu sasuo. Ovo bas nije valjalo. Bas neko neiskusan stavio, bolje da ima nego da nema 😁
 
Nazad
Vrh Dno