Šta je novo?

CPU termalne paste

pa direct contact uz kršten pritisak bi morao da radi.pošto sam uzeo 3g a ovog sr*nja treba nikoliko kad nađem vremena eksperimentisaću pošto sam već zaštitio ostatak substrata pa mogu da ga topim ako treba.ali za scenarije kad nema previše pritiska def je nano najbolje rešenje koje postoji pošto opušteno može skoro kao pad da se napravi...
 
Jel neko koristio one tremal pads? Vidim ima kod nas da se kupi pa me zanima kakvi su u poredjenju sa kvalitetnijim pastama
 
Drastično su lošije rešenje od paste. Thermal pads su nužno zlo i korisni su samo u situacijama kada konfiguracija to zahteva, poput prevelikih razmaka između površina.
 
Ima li ko iskustva sa EK Ectotherm? Po svemu sudeći poklapa se sa NT H1, mada čitam jedan review i lik kaže da je u rangu Hydronauta, što je super.
Naručio sam je sa EKWB sajta, gotovo je 3 puta jeftinija od NT H2 koje nema nigde na stanju.
 
Može li se na VRM matične ploče staviti pasta mesto postojeće podloge ispod hladnjaka.

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 
Mislim da je pasta tanka pa nece dodirivati hladnjak i prenositi toplotu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
 
Meni je pre neki dan nestala pasta pa sam uzeo od lokalnog preprodavca neku kinesku za 90 din,vidim da joj cena ide od 52 do 100 din.
Utisak-za ovaj novac je ekstra,probao sam i arctic cooling,deepcool...ali ovaj kinez je iznenadio.
Inace najbolja koju sam koristio je arctic cooling mx-2(600din) a najgora deepcool z3(350din).

https://www.exceed.rs/artikal/halnziye-hy420-1g-pasta
 
Poslednja izmena:
Od Kinaca iskljucivo GD900.
 
Da, od kineza sasvim solidna GD900. 55° max dolazi r5 2600 na 4.2GHz hlađen sa CM250 EVO
 
Takve paste nadjes za par stotina din u najblizoj radnji vezanoj za racunare i racunarsku opremu.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Sto,da li je gora od one koje prodaju u kesicama od 0.7g ?
 
Naruci GD900 ako uzimas sa AE i ne pitaj dalje.
 
I meni mi je ova zapela za oko GD900!
Nije zbog cene nego ja vec koristim ovu iz kesice,pasta normalno da nije kvalitetna bukvalno za godinu dana kao da nisam ni stavljao ali zato mi procesor ne prelazi 40 stepeni ni letos.
A koja je prakticnija ova iz sprica ili tube,kutijice?
 
Ne razumem cimanje oko pasti sa Alija...ako ti ne treba ogromna količina kao za radnju koja sklapa računare (poput te bočice), nema smisla čekati 3-4 nedelje, platićeš PDV i naše kurire i cena izađe slično kao tubica ljudske Arctic MX4 ili Noctua paste koje imaju duplo veću termalnu provodljivost, provereno su dobre, ima ih sasvim dovoljno (jedna tubica Noctua paste mi traje već 4-5 stavljanja i još je imam) i čekaćeš dan-dva na njih.
 
Poslednja izmena:
Za druge ne znam ali meni je realno preskupo da dam 20e za pastu (toliko sam video da kosta) koju inace moram da menjam na 3 meseca. To je pretpostavljam kvalitetna pasta koja moze dosta dugo da traje i stvarno je bezveze menjati je stalno. Inace sa alija pronadjes za par dolara i uglavnom ne platis pdv nego samo 150din kuriru i to je sve.
 
Arctic MX-4 je kostao 6 evra kad sam ja kupovao, koristio sam je vec 3-4 puta i ima jos bar pola u tubici.
 
Kojih 20€, i Arctic MX4 i Noctua NT-H1 su 900 din u našim radnjama...

Carina već neko vreme naplaćuje PDV čak i na sitnice od par dolara...bar su meni.
Platiš 3-3.5$ pastu sa shippingom, carina i kurir te izađu još 300 sigurno i kad pogledaš čekao si 3-4 nedelje i uštedeo par stotina dinara da bi završio s inferiornijom pastom...mislim, čemu...
 
Poslednja izmena:
Tih par stotina je polovina a to nije malo. I cemu uopste raspravljati kad sam lepo rekao moj problem. Zar ima smisla menjati tako kvalitetnu pastu na svaka 3 meseca a bude nekad i cesce,zar vam to nebi bilo glupo?
 
Pa ti nemoj da menjas na 3-4 mes, a i kako te ne mrzi..;)
Ja sam Arctic MX stavio pre 3-4 god i dalje radi za sve pare..
 
To se menja jednom u 4-5 godina, MX-4 toliko odrzava svojstva, zato ti i kazemo svi da ne gubis vreme.
 
Zato sto imam puno prasine,kuca je stara i stalno pada prasina,trenutno mi je kucisce otvoreno i pada jos vise prasine. Prasine ima svuda i moram da vadim komplet sve da bih ocistio.
Ljudi ja sam koristio onu pastu iz one kesice sto ide 0.7g pasta me je godinu dana sluzila normalno procesor nije prelazio 45 stepeni,tek posle godinu dana sam je promenio i evo 6 meseci proslo i sve radi odlicno...
 
Nazad
Vrh Dno