Šta je novo?

CPU termalne paste

Bez thermal conductivity i viscosity podataka to ne znači ništa.
 
Koje se paste koriste za kuler u android boxovima?
One su prilicno tvrde, nesto kao zvaka i dobro drze kuler.
Razmisljam da zamenim kuler vecim pa mi treba ta vrsta paste.
 
Grofe, uze li ti pastu danas?
 
Je li koristio neko MasterGel Maker? Kako se nanosi, nema zezancija? Deluje mi gušća od ostalih pasti...

Planiram da kupim tubicu paste od nekih 4-5gr i razmišljam da li da uzmem MasterGel Maker, Hydronaut ili da se ispružim za Kryonaut...
 
Grofe, uze li ti pastu danas?
Ipak sam naručio, da ne idem u grad. Ionako nebih menjao pastu još neko vreme ali je ovu teško nabaviti pa za svaki slučaj. Moram da pretumbam kućište pa ču onda menjati i pastu.
@jugodivi TG preporučuje razmazivanje sa aplikatorom ili 5 tačkica, jedna u sredini, za te guste paste.
 
Poslednja izmena:
Je li koristio neko MasterGel Maker? Kako se nanosi, nema zezancija? Deluje mi gušća od ostalih pasti...

Planiram da kupim tubicu paste od nekih 4-5gr i razmišljam da li da uzmem MasterGel Maker, Hydronaut ili da se ispružim za Kryonaut...
Master Gel Maker nanosis aplikatorom pošto je sastavni deo tube.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Znam, mislio sam da li se lepo razmazuje...
Plus, deluje mi da tim nanošenjem brže troši nego standardno zrno graška sa malo "ređom" pastom...zato pitah da li ju je neko koristio.
 
Drugar je imao Thermal Grizzly Carbonaut Thermal Pad dok ga slucajno nije pocepao kad je menjao kuler.
Kaže da je mu je dobro vršila posao, koliko sam shvatio nema rok trajanja.
 
Thermal Pad je tek negde kao prosečna pasta. Nešto sam mislio da zamenim originlni pad na VRM i na chipsetu ali su kod mene oba dovoljno hladna.
 
Kapiram da je ovo najbolja tema gde moze da se postavi pitanje, sta uzeti za novi i5-11400 , on dolazi naravno vec sa pastom na kuleru, ali necemo koristiti stock kuler vec LC-CC-120 pa da ispratimo sve kako valja dajte preporuke :)
 
Artic MX-4 je skroz ok, to bi bio moj predlog...imam tu kombinaciju lc120/11400f
 
Kako si zadovoljan temperaturama ? Koliko jos fanova u kucistu ?
 
Ta masina je kod sina, ima napred jedan 12" intake, pozadi 12 i gore 14-ca, letos kad nije klima i igra recimo forzu, nije preslo 61-62c na najtoplijem jezgru, ostala budu i ispod 60c
power limit je na max i zna da povuce dosta struje, recimo cyberpunk varira clock 4.2- 4.4GHz ...
 
Poslednja izmena:
NT-H1, MX-4, MX-5... klasika
 
Kupljena danas MX-4 u pakovanju od 4g ako se ne varam, valjda je original, placeno 700 rsd....
 
To je prilicno jeftino, ja sam 600din platio od 2g ! doduse pre godinu dana, original sigurno
 
Bacih opet pogled sta ima na nasem trzistu,

1. Cooler Master Mastergel V2 PRO/V3 250din/g (pakovanje od 4g)
2. Phanteks PH-NDC 287.5din/g (pakovanje od 4g)
3. Prolimatech PK-2 340din/g (pakovanje od 5g)
4. be quiet! DC-1 400din/g (pakovanje od 3g)
5. Thermal Grizzly Hydronaut 750 din/g (pakovanje od 1g)
6. Thermal Grizzly Kryonaut Extreme 1160 din/g (pakovanje od 2)

Ima jos Arctic MX-2/MX-4, i Noctua NT-H1/NT-H2, ali ih nisam uzeo u obzir (NT-H1 je borderline za graficke, odlican za CPU, NT-H2 odlican CPU, Arctic ne pratim ispod MX-5 (samo za CPU), a posto je MX-5 povucen iz prodaje zauvek, ne pratim arctic paste xD)

od ovih gore navedenih Hydronaut i Phanteks nisu za procesore, nego za graficke, i za laptopove (direct-die). Mastergel+Prolimatech su ok za oba. DC1 samo za procesor. Kryonaut Extreme najverovatnije samo za procesor ko prethodna verzija.

Kryonaut Extreme naravno razbija sve na procesorima, dok Prolimatech/Phanteks/Hydronaut su tu negde top 1 dele za graficke/direct-die. DC1, Mastergel i PK2 su prilicno blizu za procesore.

Neke duze traju, neke krace (NT-H1 je sampion), ali svejedno paste ne bi trebalo da stoje van frizidera dok se koriste xD
 
Poslednja izmena:
Nisam ni znao da Mastergel Pro ima nove verzije...imam onu sa ravnim špricom i ne dopada mi se, nezgodna mi je za nanošenje.
Na grafičkoj imam NT-H1, radi ok.
MX-5 povučen iz prodaje? Huh?
 
Ne vrede cekanja kakve god da su pored Arctic MX-5 koji kosta malo vise a proverena je pasta.

@Dogzilla povucen je los batch, ne sve zauvek
Zadnje sto sam procitao je da su prestali sa proizvodnjom zauvek. Svejedno iako je best bang-for-buck za procesor, MX-5 je previse vodnjikava i previse laka za razmazivanje za Graficke (direct-die cooling)

I na sajtu im zvanicno stoji da je EOL (End of Life):


Imam osecaj da je isti problem kao sa originalnim Kryonaut-om. jednostavno pod vecim sheer uslovima, kolicina promene elasticnosti, i promene agregatnog stanja su bile neadekvatne i proizvodile pump-out efekat, i potreban je redizajn recepture da se nadomesti to.

Der8auer je otvoreno o tome pricao, i trebalo je par godina, ali stigao je Kryonaut Extreme. Arctic skoro sigurno se vratio na belu tablu, da redizajnira pastu, da bude izdrzljivija na pump-out-efekat (da bude manje promene agregatnog stanja/elasticnosti pri vecim Sheer uslovima (mehanickom stresu i/ili ogromnim temperaturama/promenama u temperaturi).
 
Poslednja izmena:
Mogu da se zakunem da sam kupio tubicu MX-4 ali ne mogu da je nađem...
 
Nisam ni znao da Mastergel Pro ima nove verzije...imam onu sa ravnim špricom i ne dopada mi se, nezgodna mi je za nanošenje.
Yup, V2 PRO razbija na onom test-u sto si linkovao, a V3 je V2 PRO u fensi ravnom pakovanju. MGY-ZOSG-N15M-R3 je serijski, samo treba pripaziti da je taj serijski na pakovanje i/ili da pise 9W/mK za pastu. To je nova verzija. sve stare verzije su 8W/mK, kakvo god da je pakovanje nebitno, samo serijski+9W/mK xD

Na grafičkoj imam NT-H1, radi ok.
Koja graficka, koje kuciste, koliko provetreteno, koji procesor, i kolika temp sobe :), koliko ti vremenski radi prosecno u toku meseca na kojim temp grafika i na koliko potrosnje xD

NT-H1 je na granici za direct-die hladjenje, sasvim ok za graficke srednje i nize potrosnje, i van ekstremnim temp uslova je sasvim ok. Naravno van laptopa. U laptopu koji ima diskretnu graficku nisam siguran da li bi NT-H1 bio dovoljan. Phanteks na Ipon-u preko madjara kida samo tako doduse.
Kakve su ove Aigo sa alija?
Nemamo pojma, nema testova solidnih. Isto ko sto za malu kintu ima ID-Cooling pasta kod madjara koja izgleda dobro, ali nema je na ovim velikim testovima. Isto tako novi Natec Genesis Silicone izgleda kao rebrand SYY-157, Thermalright TFX, ali opet ne znamo sigurno xD Ima takodje ova nova XIlence za 300 din u domacoj firmi za 1.5g al samo za +300 din slanja, isto je nema na testovima.
GD su pristojne.
Pristojno da, ali sigurno beze skoro 2-3c od ovih top pasti sa test-a iznad. Za overclock i 500w graficke i 300w procesore, pogotovo na ivici mogucnosti vazdusnih kulera, prvi put u istoriji, nece biti uzimanje top pasti teranje maka na konac xD
 
Poslednja izmena:
MX-4 je 700 din. kod nas za tubicu od 4 grama, zašto se cimati s Kinezima...
 
Ja uzeo noctu nt h2 ima oko 1 2 stepena nizu tempmod nt h1 ....3.5 g 1.4k dinara
 
Nazad
Vrh Dno