Šta je novo?

CPU termalne paste

Svi pominju Noctu-u, MX2, MX4 a skoro niko CM Gel Pro (u spricu). Kako se pokazao u odnosu na MX2/4? Na papiru deluje odlicno.
 
I ako moze link ka oglasima tog Fante koga stalno pominjete ;).
 
Da ne bi bilo direktnog reklamiranja, idi na google.com i u pretragu ukucaj "Fantasterrific oglasi".
 
Da li je MX-4 sa Alija original ili ima i kopija?
Dao mi poznanik da probam, nisu mu jasne temperature, a sada ni meni, pasta je 2019 edicija. Vec 2 puta za zadnjih 4-5 dana menjam pastu i u leru temperature vece 3-4 stepena a pod opterecenjem 6-8. I u normalnom radu isto povecane. Nije da ne znam da nanesem pastu i stavim kuler ali ovde mi nista nije jasno.

Da bude jos gore, pre MX-4 je bila Amasan T12 (imam je bar 10 godina) koja je na papiru ima prilicno lose karakteristike ali sam je povremeno koristio i na klokovanim procesorima i nikada nisam imao nikakvih problema sa temperuaturom.
Da bude najgore, imam spric one Kineske HY610 (zlatne boje) kod koje su temperature vrlo slicne kao kod MX-4. Da ne znam da je sam stavio Arctic mislio bih da je kineska.

Inace MX-4 je bas tamno sive boje. Gledam nesto po netu i ne lici mi na snimcima da je pasta tako tamna.
 
bofl onda sigurno,ja uzeo u sopu pre koju nedelju 2019 ediciju,sve regularno,uzeo i drugar i kod njega sve regularno.
 
Sa mojim Arctic freezer 240 je stigla MX4 pasta i bila je skoro bela.
 
Mx-4 izgleda tako, ali po temperaturama to nije Mx-4.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Tako izgleda ali nesto ne stima kod tebe.

Jesi li obrisao lepo staru pastu, naneo zrno graska na sredinu CPU, lepo zasrafio kuler?
 
Ma jesam, sve po propisu, kao i uvek. Probao i zrno graska i razmazivanje po celom procesoru, skidao kuler i vracao i u oba slucaja, paste uvek dovoljno i lepo razmazana. Da mi je prvi put (ili 21. :) ) pa da pomislim da je do mene.

Ovih dana vracam staru proverenu pastu pa cu videti. Javljam sta je bilo ;).
 
Vidi sa hwinfo na koliko obrtaja ti radi kuler, moguce da je on nesto pobrljavio
 
To sam odmah uradio i stalno proveravam. Menjam ovih dana pa cu videti da li je do paste.
 
Za pare koje se prodaje je odlična. Za pare na aliju, naravno. Ne kod preprodavaca sa kp-a. Ima i GD900-1 verzija, koja je nešto bolja, ali nisam imao prilike da je probam.

Izvuče nekih 2 godine istog stanja i temperatura, posle krene da "isparava", pa nije loše (gde može) da se stavi malčice više i ide na 3 godine lagano istih performansi kao prvog dana.

Temperature u odnosu na NT-H1 (jer sam samo sa njom upoređivao) su korektne. Računaj oko 3-4C više u odnosu na Noctuu.

edit: ovo gore je razlika u temperaturi (gd900 i nth1) sa 1080Ti. Kad sam probavao na svom Ryzenu, razlika je bila 2C (gd900 je bio 2c topliji u odnosu na nth1).

Jel ok da se uzme ovde,jer maticna prodavnica ima veliki shiping?

https://www.aliexpress.com/item/1005001502591269.html?spm=2114.12010615.8148356.3.1f9919290NQlCO
 
@amdpower

Cenim da je u redu. Nema nešto mnogo ocena, ali cenim da će raditi posao i stići u očekivanom roku od 3 meseca.
 
Ostao sam duzan izvestaj za MX-4 sa Alija.
Nije do paste, do mene je ;). A sta, nemam pojma. Nekoliko puta sam stavljao MX-4 i moju staru pastu, desilo mi se i sa starom da su visoke temperature, kuler namesten dobro...
Onda dobre temperature sa obe paste. Jedino sto mi pada na pamet je da ipak nisam dovoljno stegao kuler ali to je ni cetvrtina kruga razlike. Jeste i da ovaj LC CC-95 nemam mnogo dugo i da ga nisam mnogo puta montirao i skidao ali samo to moze da bude u pitanju. Izgleda da trazi da bude bas cvrsto stegnut. Nisam ga ranije toliko stezao i nisam imao probleme.
Covek se uci dok je ziv ;).
 
Poslednja izmena:
imas ciscenje starih lagera i svukud gde ima mastergel nano je za nesto izvan crvene a najbolja konvencionalna pasta koja postoji,iznad toga ide samo tecni metal.caveat je da tek njoj treba veliki pritisak skoro kao za tecni metal.
 
Ostao sam duzan izvestaj za MX-4 sa Alija.
Nije do paste, do mene je ;). A sta, nemam pojma. Nekoliko puta sam stavljao MX-4 i moju staru pastu, desilo mi se i sa starom da su visoke temperature, kuler namesten dobro...
Onda dobre temperature sa obe paste. Jedino sto mi pada na pamet je da ipak nisam dovoljno stegao kuler ali to je ni cetvrtina kruga razlike. Jeste i da ovaj LC CC-95 nemam mnogo dugo i da ga nisam mnogo puta montirao i skidao ali samo to moze da bude u pitanju. Izgleda da trazi da bude bas cvrsto stegnut. Nisam ga ranije toliko stezao i nisam imao probleme.
Covek se uci dok je ziv ;).

Mislim da si naneo previse paste. Zrno graska je previse za Intel procesore. Stavljam kuglicu precnika 3mm i sasvim je dovoljno. Mozes ovako da proveris. Stavi zrno graska i probaj temperature, a onda skini kuler i obrisi pastu koja je ostala na njemu, a procesor ne diraj. Vrati kuler, pa probaj temperature. Sa 50% manje paste trebao bi da dobijes nize temperature.
 
Imam neku noktuinu pastu koriscena je pre 4god sta mislite valja li ako se nije stegla?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Može slobodno. Noctua kaže 2 godine ako je otvorena, ali sam ja našao (tačnije zaboravio na nju) i posle 5 godina upotrebio, za svoje potrebe. Sve je ok, ne ponaša se ništa drugačije od nove tube.
 
Poslednja izmena:
Info kome treba, arctic silver 5 otvorena 5-6 god, stavio je, skinem nakon 5 dana, kao da je nema, kao da je nije bilo, temp bile jako visoke. Stavim Noctua isto 5-6 god otvorena, temp odlicne.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Hvala drugari!

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Sutra uzimam THERMAL GRIZZLY Kryonaut, prrijatelj kaže da mu je skinula 5c (od NT-H2) sa 3800x, meni teba još jedno 2c da uvek drži 3700x ispod 70c. Ima je kod nas u radnji V**H***e, 1.1Gr za 900 RSD. Njemu je bilo dovoljno za 2xCPU i 1xGPU (1080Ti) aplikacije.
Po podacima, ima bolju propustljivost od MX-4 za 50%, 12.5 W/mk prema 8.5W/mk. i nešto nižu izolacionu vrednost.
 
Poslednja izmena:
Ja kupio veceras Hydronaut, da zamenim neku učmalu pastu koju sam stavio kao prvu pomoć.
Bog te pita kad sam je kupio, skroz bela nikakva ali me spasila inicijalno. Nek bude 3 stepena
niže biću srećan.
 
Teečnost za čišćenje, TGremove je na bazi acetona, ne alkohola. Aceton je takođe za skidanje laka za nokte pa ga nije teško naći. Lakše nego isopropyl. Bolje rastvara staru pastu.
 
Nazad
Vrh Dno