Šta je novo?

Pokvaren procesor?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moras na drugoj ploci da probas. Ako nece ni na drugoj ploci, onda je sigurno do procesora. I sam prodavac kaze da ga nije probao, a ko zna odakle je to doslo.

Ovako da nagadjamo sta je problem nema smisla, jer znamo da ploca radi sa tvojim starim procesorom. Ajde da si kupio nov procesor, pa nece, nego si kupio polovan za koji i sam prodavac kaze da ne zna da li valja.

A to njegovo neispitano, ali trebalo bi da radi 100% je kao sto i meni sverceri na pijaci kazu za plocu skroz ispravna, probana, a svaki kondenzator na njoj naduvan.
Setio se....Imam druga iz Vojne skole u Nisu,on se bavi servisiranjem racunara,cak iako nema plocu za testiranje, kaze naci ce,od nekog ,pa mu ja saljem da proba.I on je kaze popravio milion racunara i nikad mu se nije desilo da je procesor rilknuo,al za sve postoji prvi put :)

Sent from my Edge using Tapatalk
 
Setio se....Imam druga iz Vojne skole u Nisu,on se bavi servisiranjem racunara,cak iako nema plocu za testiranje, kaze naci ce,od nekog ,pa mu ja saljem da proba.I on je kaze popravio milion racunara i nikad mu se nije desilo da je procesor rilknuo,al za sve postoji prvi put :)

Sent from my Edge using Tapatalk

Sa njima stvarno nema mudrolije prava je retkost da crkavaju.
Jednom sam kupio na limundu 2 xenona quad cora sa 12MB kesa za 10 dinara covek bio siguran da ne rade, ja kupim onu kinesku trakicu i prepravim ih na 775 u to vreme sam ih prodao po 7000 po komadu, a kupio za 10 dinara pod neispravno :D
 
Sa njima stvarno nema mudrolije prava je retkost da crkavaju.
Jednom sam kupio na limundu 2 xenona quad cora sa 12MB kesa za 10 dinara covek bio siguran da ne rade, ja kupim onu kinesku trakicu i prepravim ih na 775 u to vreme sam ih prodao po 7000 po komadu, a kupio za 10 dinara pod neispravno :D
Svaka cast majstore.Sve korektno,rizikovao si,isplatilo ti se,al ti si to posle uradio i proverio.
Al grozim se ljudi,koji mogu prodati nesto sto nisu probali,i onda se prave ludi.
Takav covek bi te prodao za saku soli.

Sent from my Edge using Tapatalk
 
Svaka cast majstore.Sve korektno,rizikovao si,isplatilo ti se,al ti si to posle uradio i proverio.
Al grozim se ljudi,koji mogu prodati nesto sto nisu probali,i onda se prave ludi.
Takav covek bi te prodao za saku soli.

Sent from my Edge using Tapatalk

Nazalost takvih je sve vise, cim ima hrpu pozitivnih on moze da se igra sa par negativnih, jer ebes 5 negativnih an 2000 pozitivnih, ljudi nasednu tako..
 
Nazalost takvih je sve vise, cim ima hrpu pozitivnih on moze da se igra sa par negativnih, jer ebes 5 negativnih an 2000 pozitivnih, ljudi nasednu tako..
Nisi u pravu,obraz nema cenu.
Od 2009 5955 razlicitih poz ocena,nikad nikog prevario.Sve su mi poz i na kp i uvek polazim id sebe,kad kupujem,medjutim odkad vlada kriza morala,kupujem samo preko LC-a,ovo mi izaslo u zurbi jer sam obecao klincu da ce igrati RE7.I sta je brzo,to je kuso.

Sent from my Edge using Tapatalk
 
Nisi u pravu,obraz nema cenu.
Od 2009 5955 razlicitih poz ocena,nikad nikog prevario.Sve su mi poz i na kp i uvek polazim id sebe,kad kupujem,medjutim odkad vlada kriza morala,kupujem samo preko LC-a,ovo mi izaslo u zurbi jer sam obecao klincu da ce igrati RE7.I sta je brzo,to je kuso.

Sent from my Edge using Tapatalk

Kako kod koga, ja sam se najvise puta opekao sa ljudima koji imaju dosta pozitivnih ocena..
 
Znas da moze da se desi da se ne gadja sa tvojom plocom iako tebi pise i to je to (tvoja ploca ima 5 revizija verovatno zbog tog razloga) , to je stajalo na drugoj godinama i prema istoj se formirao tako da on mozda radi - ali na tvojoj nece raditi , probaj da ispoliras te zlatne pinove sto lice na kornfleks (p 1200 3m smirgla najfinija navlazi je i udri samo nemoj previse da ne skines pozlatu ili sta je vec, posle suvom krpom obrisi ubaci i probaj) i ako ti to ne radi a onaj g3020 radi onda je to to, ploca se ne gadja ili je napajanje preslabo (te kinestine su preslabe za starije generacije koje vuku struje skoro duplo vise od ovih novih)
 
Svaka cast majstore.Sve korektno,rizikovao si,isplatilo ti se,al ti si to posle uradio i proverio.
Al grozim se ljudi,koji mogu prodati nesto sto nisu probali,i onda se prave ludi.
Takav covek bi te prodao za saku soli.

Sent from my Edge using Tapatalk

Apropo ove tvoje priče. Prodao sam detetov mobilni na KP , ispravan. Razlog prodaje je prelazak na jači model. Posle 2 dana mu vodom polili ekran. Tako serviser kaže. Pojavile se neke bele tačkice (ne mrtvi pikseli) koji probijaju pozadinu. Meni pretili da sam uvaljivač (imam samo 7 ocena na KP jer se ne bavim prodajom), da će da mi naprave nalog na FB.
Epilog. Vratili su mi pokvaren mobilni i još su me nagu_zili da poštariju platim u dva pravca :D

Tako da ova priča o "šaci soli", nije tačna, jer neki ljudi bi te prodali i za mnogo manje. Mani se ne ispati da prodajem višak svojih stvari. Boje da sam se nagodio sa neki preprodavcem. :d

I za kraj, ko zna - zna :)
 
I on je kaze popravio milion racunara i nikad mu se nije desilo da je procesor rilknuo,al za sve postoji prvi put :)

I ja se isto bavim servisiranjem dugi niz godina, i stvarno je retkost da procesor crkne. Ja sam samo jedanput imao racunar na servisu kom je procesor crkao, tj. nije hteo da daje sliku, a kuler se vrteo max obrtajima. Iskreno se nadam da je taj CPU sto si uzeo ispravan :)
 
Ti sa limunda što prodaju "stiglo iz Nemačke nisam probao" u principu kupe od "azilanata" po buvljacima pa kad uzmu šta im treba ostatak ture na limundo pa ako se neko upeca čista zarada.
Ja čim vidim opis nije testirano stiglo sa nekom robom iz Nemačke preskačem dalje ma limundu.
Podrška korisnika u slučaju prevara im je nula na sajtu. Nisu vredni komentarisanja.
Ako neko od vas koji se bavite servisom kompjutera ima takav socket, daj nek vam pošalje čovek proverite procesor da ga izvadimo iz "situacije" kad je već pukao lovu da bar zna na čemu je.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ja bi mu rado pomogao, ali nemam takvu plocu. Ja jos radim sa 775 i AM2 kompjuterima.. Ovih novih jako malo ima :D

Ako neko ima i voljan je da pomoge neka se javi coveku :)
 
gde meni bi ovakva pomoc kad e5450 nije hteo na ploci nikako non stop bootloop i a e4300 radio besprekorno klokovan na 3.0 i na kraj uzeh ovaj q9650 najnormalnije radi i sad je na 3.9.
taj e5450 vracen prodavac vratio pare jer kod njega najnormalnije radi.znaci nije do procesora a nije ni do maticne :)
ps. salim se nego da pomenem i moju situaciju.
 
Ja sam nazalost prodao tu plocu, tako da nemam u cemu isprobati...
Ajde videcemo mozda se neko javi, ako nista morace da ceka druga...
 
gde meni bi ovakva pomoc kad e5450 nije hteo na ploci nikako non stop bootloop i a e4300 radio besprekorno klokovan na 3.0 i na kraj uzeh ovaj q9650 najnormalnije radi i sad je na 3.9.
taj e5450 vracen prodavac vratio pare jer kod njega najnormalnije radi.znaci nije do procesora a nije ni do maticne :)
ps. salim se nego da pomenem i moju situaciju.

Nije ti radio procesor zato sto za E5450 postoji modifikovana ferzija BIOS-a koju si morao prethodno da ubacis da bi proradio.. ;)
 
Pfff,cuo se sa prijateljem,nema ni on plocu,niti drugi serviser sa kojim saradjuje.
Amo ima neko sa foruma,nek se javi.

Sent from my Edge using Tapatalk
 
Zato pokusas par puta uzastopno..
Jesam krene pa stane,na.power dugme ne reaguje,sam od sebe posle par sekundi opet krene,pa stane,onda jos jednom,i onda nish,dok se ne iskljuci sa napajanja,kad ae ukljuci sve ispocetka.

Sent from my Edge using Tapatalk
 
Jesam krene pa stane,na.power dugme ne reaguje,sam od sebe posle par sekundi opet krene,pa stane,onda jos jednom,i onda nish,dok se ne iskljuci sa napajanja,kad ae ukljuci sve ispocetka.

Sent from my Edge using Tapatalk

Iskreno mislim da ploca brljavi tu 90%, em je taj cipset jedan od prvih 1155 i tesko je uskladiti, kada nece ono nece.
Jos nemam info za plocu, ali mislim da je problem bas do nje.
 
Da, ali je razlika neo i zemlja.. :D
Nego na koju verziju BIOS-a si pokusao upgrade?
Ili downgrade?
Napisi mi u oba slucaja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno