Šta je novo?

Pokvaren procesor?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SergioBC

Poštovan
Učlanjen(a)
17.11.2017
Poruke
31
Poena
54
Kupio procesor na Limundu i5 2400s LGA 1155
Ploca mi je Gigabyte h61m ds2 3.0
Cim ubacim taj kupljeni nakon paljenja pc zavrti kuler delic sekunde i ugasi se.Kad vratim moj radi normalno.
Probao da izvadim Ram,Graficku,resetovao Bios,radio upgrade Biosa,downgrade,probao sa jacim napajanjem,pregrledao vizuelno maticnu,bez naduvenih kondzezatora,cista kao suza,jednom mesecno izduvam kuciste,sve tip top.ne radi.
Samo upali na sekund cooler i ugasi se.Znam da je procesor tesko kvarljiva roba,jos intel,ali izgleda da ovaj jeste.Jel imao neko slicno iskustvo.Na ivici sam da ga bacim u djubre, i vise nikad nista ne kupim preko neta.
 
Probaj da resetuješ podešavanja BIOS-a nakon ubacivanja i5-2400s procesora (izvadi bateriju za CMOS sa ploče). Takođe, ako već nisi, flešuj poslednju verziju BIOS-a pre zamene procesora.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
U 99% slucajeva je do BIOS-a. Ili do same maticne ploce, sto ne verujem da je kod tebe slucaj. U slucajevima da CPU ne valja, ploca bi trebala da i dalje vrti ventilator, samo ne bi imao sliku na ekranu. Ja sam imao isti simpton kada sam kupio Core 2 Duo i pokusao da ga stavim na plocu koja je maksimualno podrzavala Penitum D procesore. Gledao sam samo Socket, a tada nisam znao da je pored Socketa bitan i Chipset.

Ako ti ne radi nemoj da ga bacas nego nazovi prodavca i reci mu da ne valja procesor, tj. da kod tebe ne radi. Ne znam da li si gledao, ali kada kupujes od nekog sa Limunda/KP gledas da imam makar 20-30 pozitivnih i da nema nijednu negativnu. Iz licnog iskustva ti govorim jer sam se ja par puta opekao :)
 
U 99% slucajeva je do BIOS-a. Ili do same maticne ploce, sto ne verujem da je kod tebe slucaj. U slucajevima da CPU ne valja, ploca bi trebala da i dalje vrti ventilator, samo ne bi imao sliku na ekranu. Ja sam imao isti simpton kada sam kupio Core 2 Duo i pokusao da ga stavim na plocu koja je maksimualno podrzavala Penitum D procesore. Gledao sam samo Socket, a tada nisam znao da je pored Socketa bitan i Chipset.

Ako ti ne radi nemoj da ga bacas nego nazovi prodavca i reci mu da ne valja procesor, tj. da kod tebe ne radi. Ne znam da li si gledao, ali kada kupujes od nekog sa Limunda/KP gledas da imam makar 20-30 pozitivnih i da nema nijednu negativnu. Iz licnog iskustva ti govorim jer sam se ja par puta opekao :)

Zvao prodavca,pravi se blesav,priznao mi Je da nije proban,to iz Nemacke neki rastureni PC evi.
Nece da vrati pare.Ima oko 150 poz I 3 neg,nebitno to.
Moja ploca po specifikacijama podrzava taj processor,jos of verzije Biosa F1,na PC mi je bila f3,pa Sam upgrade bios na f4d,sve is to.Relic sekunde upali,pa se ugasi,onda fizicki nemoze da se se upali,par sekundi,pa onda moze all opet na delic sekunde.
 
U 99% slucajeva je do BIOS-a. Ili do same maticne ploce, sto ne verujem da je kod tebe slucaj. U slucajevima da CPU ne valja, ploca bi trebala da i dalje vrti ventilator, samo ne bi imao sliku na ekranu. Ja sam imao isti simpton kada sam kupio Core 2 Duo i pokusao da ga stavim na plocu koja je maksimualno podrzavala Penitum D procesore. Gledao sam samo Socket, a tada nisam znao da je pored Socketa bitan i Chipset.

Ako ti ne radi nemoj da ga bacas nego nazovi prodavca i reci mu da ne valja procesor, tj. da kod tebe ne radi. Ne znam da li si gledao, ali kada kupujes od nekog sa Limunda/KP gledas da imam makar 20-30 pozitivnih i da nema nijednu negativnu. Iz licnog iskustva ti govorim jer sam se ja par puta opekao :)

Prodavac se pravi blesav,priznao da nije testirao.
Sve sam probao.Po specifikacijama moja ploca podrzava taj procesor ladno.
Bios takodje,jos od verzije F1,ja sam imao f3,sad f4d(beta),sve verzije isprobane,i uvek isto,upali na delic sek,zavrti ugasi se,i tako sam jos 2-3 puta i onda se vise ne pali,ni na milisekund,kad vratim stari, g2030sve sljaka na keca.
 
Ne znam sta da ti kazem. Onda ti je uvalio neispravan procesor. Ja vise nikada ne uzimam od ljudi koji imaju negativne ocene, jer sam i ja imao problema sa takvim tipovima.

Probaj da se obratis Limundu i kazes sta se desilo, ili ga zovi opet i smaraj. Ali tesko da ces doci do svojih para, na tom Limundu prevaranata ima koliko hoces.
 
Prodavac se pravi blesav,priznao da nije testirao.
Sve sam probao.Po specifikacijama moja ploca podrzava taj procesor ladno.
Bios takodje,jos od verzije F1,ja sam imao f3,sad f4d(beta),sve verzije isprobane,i uvek isto,upali na delic sek,zavrti ugasi se,i tako sam jos 2-3 puta i onda se vise ne pali,ni na milisekund,kad vratim stari, g2030sve sljaka na keca.
Nemoj da sebe obmanjujes. Testirao je - ne radi. Klasican "neispitano" klosar.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Probaj pre bacanja u kantu da gumicom obrises kontakte na procesoru, takodje probaj memorije u drugom slotu, moguce recimo da je jedan memorijski kanal otisao a ne ceo procesor.
 
Probaj pre bacanja u kantu da gumicom obrises kontakte na procesoru, takodje probaj memorije u drugom slotu, moguce recimo da je jedan memorijski kanal otisao a ne ceo procesor.

Sve sam probao.
Sto je najgore,nije bilo napisano neispitano,nego polovno-ispravno.
Zvao i Limundo,smarao i njega,bacio 40e,kao da ih nikad nisam imao,izgleda.
Uvek polazim od sebe,ne bih nikog zeznuo,imam tamo 6k poz ocena bez neg i ni u najludjim snovima nisam mislio da tako nesto moze da se desi meni.
S'obzirom da znam kolko je to tesko kvarljiva roba,pomislio sam,da mozda postoji jos neko resenje,koje bi neko znao,ali sam sada 99.9% siguran da ne postoji.
Elem,bilo kako bilo,hvala svima na diskusiji.
 
Sve sam probao.
Sto je najgore,nije bilo napisano neispitano,nego polovno-ispravno.
Zvao i Limundo,smarao i njega,bacio 40e,kao da ih nikad nisam imao,izgleda.
Uvek polazim od sebe,ne bih nikog zeznuo,imam tamo 6k poz ocena bez neg i ni u najludjim snovima nisam mislio da tako nesto moze da se desi meni.
S'obzirom da znam kolko je to tesko kvarljiva roba,pomislio sam,da mozda postoji jos neko resenje,koje bi neko znao,ali sam sada 99.9% siguran da ne postoji.
Elem,bilo kako bilo,hvala svima na diskusiji.

Jedino da ga probas na drugoj ploci naravno dobro da ga ocistis acetonom , cistim alkoholom itd., da vidis kod nekog jel se isto desava , probaj u nekom servisu neverujem da ce ti naplatiti neznam ni ja koliko.
 
Poslednja izmena:
Slazem se po pitanju jedne stvari, u slucaju kada procesor rikne 100% kuler bi trebao da vrti do kraja.
U ovom slucaju, proverio bih i samo napajanje.
A sigurnosti radi, najlakse resenje isprobati ga na drugoj maticnoj ploci.
Kada sam jednom prilikom nadogradjivao c2D na quad core procesor, imao sam isti problem, bas isti, nov nece, vratim stari on hoce.
Zamenim napajanje sa malo jacim, ono proradi.
Prvo probaj an drugoj ploci, ako upali, onda pronadji drugo napajanje pa opet pokusaj.
 
Mogao bi da napises marku napajanja, njegovu snagu, kao i koji je taj stari procesor koji pokusavas da zamenis sa ovim...
 
Mogao bi da napises marku napajanja, njegovu snagu, kao i koji je taj stari procesor koji pokusavas da zamenis sa ovim...


Napajanje kinez 500 w,ali probano i sa brend 500 wati,codegen.Probano samo sa procesorom i jednim slotom memorije.
Stari procesor intel pentium g 2030.
 
Codegen je takođe Kinez, ali bi svako napajanje trebalo bar da upali komp.

Inače, to sa palenjem na delić sekunde, pa onda bez znakova neko vreme (dok recimo ne isčupaš iz struje) uglavnom označava kratak spoj negde. Vidi jesu li svi pinovi (odnosno pločice) na procesoru u redu, ko zna kako je to skidano/čuvano.
 
Probano sa 500W BREND napajanjem, Codegen??

Sta onda nije brend napajanje?
Zevs gromovnik? :D
 
Codegen je takođe Kinez, ali bi svako napajanje trebalo bar da upali komp.

Inače, to sa palenjem na delić sekunde, pa onda bez znakova neko vreme (dok recimo ne isčupaš iz struje) uglavnom označava kratak spoj negde. Vidi jesu li svi pinovi (odnosno pločice) na procesoru u redu, ko zna kako je to skidano/čuvano.

 
Znas kako, tu moze biti i ploca da je crkla. Npr. ja sam imao jednu 775 plocu koja bez procesora vrti kuler i pisti. Kada stavim procesor, onda zavrti jednom kuler i stane i ugasi se. Ali kod tebe ploca nije sigurno.

Najbolje da probas na nekoj drugoj ploci taj procesor pre nego sto ga bacis. Mozda je stvarno problem do tvoje ploce.
 
Malo šta sa slike može pouzdano da se vidi, uživo to sam možeš mnogo bolje. Vidi da li ima negde nekih oštećenja ili je zaprljano. Recimo, na slici mi ne deluje normalno pin u gornjem levom uglu (4. red, 9. kolona), opet, možda je samo do slike.
 
Malo šta sa slike može pouzdano da se vidi, uživo to sam možeš mnogo bolje. Vidi da li ima negde nekih oštećenja ili je zaprljano. Recimo, na slici mi ne deluje normalno pin u gornjem levom uglu (4. red, 9. kolona), opet, možda je samo do slike.

Pogledaj levu stranu ? jel to gorelo ili je bila pasta pa je to ostalo kao ? vidi te nepravilne oblike (jedino ako je do slike da je tako ispalo)
 
Pogledaj levu stranu ? jel to gorelo ili je bila pasta pa je to ostalo kao ? vidi te nepravilne oblike (jedino ako je do slike da je tako ispalo)

Pinovi iygledaju ok,ali su tamniji nego na mom g2030,ovo okolo,kao da ima senke,neznam kako se to okolo zove.Ne osecam miris paljevine
Nadam se da cu uskoro naci plocu da isprobam.
Zivim u relativno malom mestu u tri servisa nisu imali plocu sa tim soketom.
 
Znas kako, tu moze biti i ploca da je crkla. Npr. ja sam imao jednu 775 plocu koja bez procesora vrti kuler i pisti. Kada stavim procesor, onda zavrti jednom kuler i stane i ugasi se. Ali kod tebe ploca nije sigurno.

Najbolje da probas na nekoj drugoj ploci taj procesor pre nego sto ga bacis. Mozda je stvarno problem do tvoje ploce.


nathan-fillion.gif
 
Napajanje kinez 500 w,ali probano i sa brend 500 wati,codegen.Probano samo sa procesorom i jednim slotom memorije.
Stari procesor intel pentium g 2030.

Pa mala je razlika u napajanju ta 2 procesora, a kako si vec napajanje menjao takodje, ne preostaje ti nista drugo nego da ga pokusas isprobati na nekoj drugoj ploci.
Kako je vec neko napisao nece ti u servisu nesto preterano naplatiti tu uslugu.

E da, mogao bi jos nesto da isprobas pre nego probas na drugoj ploci, imao sam identicnu plocu, i ako se ne varam ona ima integrisanu graficku kartu.
Pokusaj da celu tu plocu izvadis iz tog kucista, dakle povadis sve na sto, skini graficku karticu i kabal postavi na integrisanu, povadi RAM slotove, ostavi sam 1, sve nepotrebno iskopcaj, ukljucujuci hard disk.
onda resetuj CMOS preko baterije, i pokusaj onda da ga upalis, da vidimo kako ce se onda ponasati.
Ako se ponasa isto, pokusaj da menjas RAM slotove, ali koristi samo 1 RAM memoriju ne vise.

I da se ne zbunis, nemoj samo da skines kabal sa graficke kartice i prebacis na integrisanu, nego tu graficku kartu skroz izvadi iz kompa.

Ovo si vec mozda i probao, ali bitno je izvaditi plocu, da budemo sigurni da negde prilikom ugradnje ploca ne ostvaruje kontakt sa kucistem pa pravi kratak spoj.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa mala je razlika u napajanju ta 2 procesora, a kako si vec napajanje menjao takodje, ne preostaje ti nista drugo nego da ga pokusas isprobati na nekoj drugoj ploci.
Kako je vec neko napisao nece ti u servisu nesto preterano naplatiti tu uslugu.

E da, mogao bi jos nesto da isprobas pre nego probas na drugoj ploci, imao sam identicnu plocu, i ako se ne varam ona ima integrisanu graficku kartu.
Pokusaj da celu tu plocu izvadis iz tog kucista, dakle povadis sve na sto, skini graficku karticu i kabal postavi na integrisanu, povadi RAM slotove, ostavi sam 1, sve nepotrebno iskopcaj, ukljucujuci hard disk.
onda resetuj CMOS preko baterije, i pokusaj onda da ga upalis, da vidimo kako ce se onda ponasati.
Ako se ponasa isto, pokusaj da menjas RAM slotove, ali koristi samo 1 RAM memoriju ne vise.

I da se ne zbunis, nemoj samo da skines kabal sa graficke kartice i prebacis na integrisanu, nego tu graficku kartu skroz izvadi iz kompa.

Ovo si vec mozda i probao, ali bitno je izvaditi plocu, da budemo sigurni da negde prilikom ugradnje ploca ne ostvaruje kontakt sa kucistem pa pravi kratak spoj.

Probano,sve isto.
 
Jos jedna slika po dnevnom svetlu.


2def24f55f140f11a6e5a2eb91de6a28.jpg


Sent from my Edge using Tapatalk
 
Da li je soket na ploči uredu, tj da li krivih i polomljenih pinova?
 
Pa možda ekstra jezgra koriste ekstra pinove za napajanje i sl, pa treba i to uzeti u obzir.
 
Moras na drugoj ploci da probas. Ako nece ni na drugoj ploci, onda je sigurno do procesora. I sam prodavac kaze da ga nije probao, a ko zna odakle je to doslo.

Ovako da nagadjamo sta je problem nema smisla, jer znamo da ploca radi sa tvojim starim procesorom. Ajde da si kupio nov procesor, pa nece, nego si kupio polovan za koji i sam prodavac kaze da ne zna da li valja.

A to njegovo neispitano, ali trebalo bi da radi 100% je kao sto i meni sverceri na pijaci kazu za plocu skroz ispravna, probana, a svaki kondenzator na njoj naduvan.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno