Šta je novo?

Kompjuter se sam gasi

NoReason97

Poštovan
Učlanjen(a)
17.11.2017
Poruke
3
Poena
51
Imam problem da mi se kompjuter jednom u 2 dana random ugasi i posle 2-3 sekunde opet najnormalnije upali sam od sebe, pa sada nisam siguran u cemu je problem, temperatura, rad racunara je skroz OK.
Obicno se ugasi dok nije opterecen . Jeste mi pod garancijom ali mi se stvarno ne salje OPET u nepo system sobzirom da je za godinu dana vec crklo napajanje i hard disk pa sam cekao skoro 2 meseca za oba slucaja.
 
Priveri kablove za pocetak, mozda negde nema dobar kontakt moze biti i od napajanja i od hard diska

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Pa sad nelogicno mi je da je opet hard ili napajanje jer su skoro zamenjeni
 
video sam na internetu da mozda update drajvere za maticnu, to mi izgleda najlogicnije sobzirom da mi je win 10 sam to uradio, pa mozda i nisu najbolji.
 
Dobro bi bilo da napišeš koje su komponente.

Zatim odeš u Event Viewer i vidiš šta piše u trenutku restarta.

Možeš da staviš Whocrashed i klikni Analyze.

Mada miriše da je opet napajanje.
 
Pa sad nelogicno mi je da je opet hard ili napajanje jer su skoro zamenjeni
Razmrdaj samo te kablove, imao sam i ja ove godine slican problem a komp mi je kupljen 3 meseca pre tih problema.
Ne treba da bude logicno, samo neka ti proradi [emoji1]

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
HDD sentinel, i nasmejaces se...
Ja sam kupio nov hard pre 2 meseca, i poceo da se resetuje i5 sam od sebe, poslednjeg sam proveravao Hard jer mi bilo nelogicno, ali ipak je on taj koji je bio stradao..
 
Brateeee ti ko da si kupijo PC na buvljaku a ne u radnji. Trpaju svašta najlošijeg kvaliteta samo da uzmu pare.
 
Mozda je i memorija poluispravna.Ona bas izaziva tako random resetovanje
 
Ako ti se pojavi na kratko blue screen of death ili neki windows error log onda je RAM memorija/HDD, ako zapišti i ugasi se i upali negde gubi voltažu u trenutku i onda je napajanje.
 
Iz mog dosadasnjegh iskustva... vise godisnjeg :-(

Najverovatnije je neko "zuto" napajanje.
Nema veze mogao si zameniti napajanje deset puta ukoliko ti uvaljuju neka napajanja tipa "KME" neces se usreciti sa konfiguracijom.


Koje napajanje je u racunaru? Proizvodjac, snaga?

Ukoliko imas iskustva izvadi sve iz kucista i na nekoj gumiranoj podlozi sklopi komponente bez kucista. Testiraj, radi na njemu par dana...
 
Nazad
Vrh Dno