Šta je novo?

3.5mm audio konektor problem

djura84bg

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
30.12.2014
Poruke
123
Poena
70
Neznam da li je suvisno pravljenje teme jer neznam da li je iko postavljao
problem sa audio konektorom je sledeci , uvek se gubi levi kanal , menjao sam plocu, kablove, ceo racunar nov iz radnje itd. uvek postoji problem posle nekog vremena koriscenja dakle kad se dzek povuce ka dole odnosno simulira vremenski pad istog zbog gravitacije itd. on gubi levi kanal i to je to, proradi neko vreme kad se kao nabije ali opet problem nastaje posle nekog vremena koriscenja nebitno koja ploca, kao i kabl (probao sam kineski od 300 din , i sad imam nov pozlaceni ali isti problem)
Da li ima neko resenje ili je taj konektor uvek takav i na isti nemoze da se racuna ? kabl je 3.5mm na 2x rca
 
Neznam da li je suvisno pravljenje teme jer neznam da li je iko postavljao
menjao sam plocu, kablove,

Ako imaš isti broblem na dve različite ploče, pre će biti problem sa zvuučnicima ili kabelom. Da li imaš problem i kada utakneš napred na kućište?
 
Ma ... dao sam bezveze lovu za nov racunar kolko ja ovde vidim , taj problem je i na bivsem racunaru bio (zato sam i kupio nov) ocigledno je problem u samoj tehnologiji tog malog sranja , i da bi neko imao posten zvuk na obicnoj liniji mora da neznam sta napravi i da kupi digitalno sve (znaci moram i za neku digitalnu liniju da odresim kesu + jedno 60 000 sigurno za soni neki) . I jos pored toga windows update nvidia graficki drajver crn ekranic i naravno resetovanje smaranje pa povrat starog drajvera i uvek neki problem. Ocigledno sam bacio lovu. Nista to kod nas ne vredi toliko koliko pise na fiskalu da ti ja kazem prijatelju, sve to krs .
 
Zvuk je kristalan ali uvek posle mesec dva gubi kontakt na dva razlicita racunara sa razlicitim kablovima. Racunar stoji na stolu pa se ocigledno prekida u samom dzeku i to je to. Verovatno namerno napravljeno da se predje na optiku.
 
Vrlo moguce da je sam kabl tako proizveden sa kracim vrhom na dzeku (tako mi taj kvar deluje , ne kaci dovoljno ,vraticu ga posto imam racun tako da odatle mogu da pocnem pa onda da vracam ovo komplikovanije) - kako ja sad da nadjem 3.5mm na 2x rca cinceve pravi, kvalitetan i bez greske za racunar da ne mrda i ne gubi kontakt ? Ako neko ima predlog za radnju nek da prilog ovde , najkvalitetniji moguci 10 m duzine mi treba koji 100% odgovara za maticne ploce odnosno racunare. Trenutni je Hometheater pozlaceni (ocigledno se ne gadja sa portom na racunaru iako bi trebalo da je sve to isti standard)
 
Ne znam šta je problem kod tebe, ali takav konektor postoji mnogo godina. Da ne valja, bio bi izbačen iz upotrebe. Kao što reče Rick, verovatno je problem u mini liniji ili kablu. Ali, kažeš da si kablove menjao razne, pa ostaje samo mini linija. Za početak, pozajmi od nekog bilo kakve kompjuterske zvučnike, pa ih probaj nedelju-dve.
 
Ne znam šta je problem kod tebe, ali takav konektor postoji mnogo godina. Da ne valja, bio bi izbačen iz upotrebe. Kao što reče Rick, verovatno je problem u mini liniji ili kablu. Ali, kažeš da si kablove menjao razne, pa ostaje samo mini linija. Za početak, pozajmi od nekog bilo kakve kompjuterske zvučnike, pa ih probaj nedelju-dve.

Bez obzira sto postoji ovo je na mikronivou, tipa toplo hladno u sobi i odvoji se jednostavno tako da kontam da iako su isti na tom milimetar nivou mozda nisu , jer svasta ovde stize , pa cak i kabl od 1000 din bi rekao da nije standardizovan i da je krs. Trazio sam kabl koji unutra nije obicna licna, i kao nasao sam taj pozlaceni ali opet mislim da se ne razlikuje puno od ovog od 150 dindzi ...
 
Pitao sam ovo jer mislim da nisam jedini sa ovim problemom, nailazio sam na racunare tipa imaju zvucnu dodatu i onda sam se zapitao zasto jer integrisana je radila na tim racunarima ali ocigledno su ti ljudi isti problem imali pa su jednostavno kupili asus dgx i sl. meni su rekli da im integrisana ne radi fazon a radila je.
 
Ti kažeš da uvek prestane da radi levi kanal. Probaj da zameniš mesta RCA konektorima na mini liniji, da levi kanal uključiš u desni ulaz i obrnuto. Ako opet prestane da radi levi kanal, onda bi problem mogao da bude sa mini linijom. Međutim, ako sada prestane da radi desni kanal, onda bi mogao da bude problem sa kontaktima na 3.5 mm konektoru.
 
Ti kažeš da uvek prestane da radi levi kanal. Probaj da zameniš mesta RCA konektorima na mini liniji, da levi kanal uključiš u desni ulaz i obrnuto. Ako opet prestane da radi levi kanal, onda bi problem mogao da bude sa mini linijom. Međutim, ako sada prestane da radi desni kanal, onda bi mogao da bude problem sa kontaktima na 3.5 mm konektoru.

Kontakt na 3.5mm definitivno on na mrdanje reaguje odnosno na prestekavanje fali duzina za levi kanal odnosno da dohvati kako treba krajnji pipak ili selna neka na kablu ga odbija za toliko . To toliko malo fali da on radi kako treba ali prodje neko vreme i jednostavno se odvoji i prestane levi kanal (verovatno je sam dzek pun prasine pa moram nekom alatkom da ocistim ili kabl felerican, neverujem da je bas ploca stara 2 meseca felericna u tom delu )
ciscenje porta ga resava na neko vreme ali opet pre ili kasnije se ocigledno napuni ...
 
Matori a kako tebi stoji taj kabal? Jel on visi pa konektor nisu tezinu kabla ili je na podu? Da se tebi to ne istegne?
 
Matori a kako tebi stoji taj kabal? Jel on visi pa konektor nisu tezinu kabla ili je na podu? Da se tebi to ne istegne?

Tako je , visi zato sto je racunar na stolu, stim sto sam ga fiksirao na neki zid sa strane pa ne visi toliko (i ne daje toliko probleme ali opet ih daje retko pa bih i to da eliminisem) opet visi nesto malo u svakom slucaju , ocigledno je predvidjeno sa slusalice i obicne zvucnike za pc (u tom slucaju nece visiti toliko i trpeti tezinu jos tanjeg kabla) , kabl na dzeku ima neko ojacanje koje se otsravljuje pozadi kao neka matica stim sto ona strci na delu gde je dzek i moguce cak i da ona odvaja dodatno od konektora (mislim da to strci nesto manje od 1mm ali vidljivo je)
 
Tebi se istegne kabl i to ti pravi problem kupi duzi kabl il produzni i pusti ga da ide po podu, a necime ga fiksiraj na putanji na gore. Ima onih zip traka i svakojakih pomagala. Shvati da zice u tim kablovima su debljine ljudske vlasi i da ih ima po 3-4 po kanalu.
 
Tebi se istegne kabl i to ti pravi problem kupi duzi kabl il produzni i pusti ga da ide po podu, a necime ga fiksiraj na putanji na gore. Ima onih zip traka i svakojakih pomagala. Shvati da zice u tim kablovima su debljine ljudske vlasi i da ih ima po 3-4 po kanalu.

najduzi sam uzeo 10m (duze nisam vidjao ) a trazio sam bukvalno najdeblji moguci i jedino sto sam nasao je taj neki home theater pozlaceni ali i on kontam da je licna unutra umesto kabla. Daj neki predlog za najkvalitetniji 10m (mozda mogu i sa 5m , nesto izmedju 5m i 10m bi bilo idealno) ali mora da bude najkvalitetniji moguc. Kineski je imao jednu licnu po kanalu umesto te 4 ... kad sam video ono bacio sam ga i odmah trazio bolji ali to je sve sto sam nasao da lici na pristojno ovde u Beogradu.
 
Данима нас овде замајаваш, уместо да одеш у продавницу Хи-Фи опреме купиш квалитетан кабл одговарајуће дужине, квалитетан конектор и лепо то сам залемиш.
 
Данима нас овде замајаваш, уместо да одеш у продавницу Хи-Фи опреме купиш квалитетан кабл одговарајуће дужине, квалитетан конектор и лепо то сам залемиш.

Vratio sam se u radnju i zamenio kabl i sad radi kao (taj sto sam zamenio nije mesec dana star) , moguce da je oksidirao vremenom . Hvala na savetima za lemljenje :) nezgodno je kad je novo tako da ne smem nista da diram.
 
Imas da kupis produzni kabl. Dakle musko zenski i lepo produzis koko ti treba da to stojji opusteno da nema tezine na jacku.
 
Nazad
Vrh Dno