Šta je novo?

Logitech MX MAsters problemi

Učlanjen(a)
17.11.2017
Poruke
1
Poena
41
Pozdrav. Izvinjavam se ako postoji ista tema, ja nisam uspeo da je nadjem.

Pre nekoliko dana sam kupio Logitech MX Masters mis i nazalost imam dosta problema sa njim. Koristim Bluetooth risiver za povezivanje sa Desktopr racunarom i mis ponekada preskace, gubi konekciju, na kratko, posebno kada je velika utrosenost CPU, GPU ili Memorije, mada cini mi se da je vise povezano sa GPU.

Pre kupovine nisam nasao negativna iskustva ali nakon nastalih problema primetio sam da postoji cela jedna zajednica nezadovoljna kako se Logitech prilagodio Widnows 10 OS-u. Pokusao sam mnoga resenja, brisanja i instaliranja raznih drajvera, ukljucivanje/iskljucivanje iz Device Managera, nove drajvere za grafiku i sigurno jos desetak drugih resenja ali bez uspeha.

Ima li neko iskustva sa problemima u konekciji sa ovim ili nekim drugim wireless misom? Ima li neko savet?
 
Ja sam imao sličnih problema da kada je reciver bio otpozadi na kućištu gubio povremeno konekciju i čim sam ga prebacio napred na front, više ne gubi konekciju i radi bez problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li mora Bluetooth? Ja ga koristim sa Unifying Receiver-om (Windows 10), nikakavih problema nemam. Doduše isto mi je risiver napred na kućištu.
 
Nakon godinu i više korišćenja istog, mogu ti reći da sam tih problema imao na laptop-u kada ga povežem preko bt, ali samo sa udaljenosti od preko 6-7m pošto ga koristim nekad u učionici kada šetam, onda ga ponesem i nakačim na bt, posle sam probao sa unifying-om i rekao bih da nema toga, tako da, kada si već dobio receiver iskoristi ga :)
 
Problem sa BTom moze biti kod pojedinih combo WiFi/BT chipova. Takodje, problem se moze javiti i kad se koristi 40MHz channel bandwidth na 2.4GHz WiFi. U oba slucaja dolazi do interferencije sto rezultuje seckanjem. Spas je prelazak na 5GHz WiFi ili koriscenje unifying receivera. :)
Kod Unifying receivera problem moze biti kad se poveze na USB 3.0 port. Resenje je povezivanje receivera na USB 2.0 port.

Presao sam sve metode i zadrzao se na receiver i USB 2.0 port. No issues.
 
Ima neko vreme desi se da miš (MX Master) i tastatura K800 ne rade.
Pre se to desavalo ratko, gasenje i paljenje miša i tastature je resavalo problem, povezivali su se na komp, oba preko istog unifying prijemnika (wifi).
Onda je postalo potrebno ugasiti komp (restartovati) i sve je radilo.
Ima nekoliko dana, unazad sedmica jedna, nece da povezu miš i tastatura ni posle vise gaenja i plajenja kompa.

Menjao sam prijemnik, probavao fleskom produzni kabl za prijemnik, ubadao prijemnik u prednji usb2.0 na kucistu, nista nije pomoglo.
Morao sam uzeti prastari mis, koji samo i sluzi za resavanje problema, otici s njim do unifying softvera i odraditi povezivanje, tek tada su proradili oboje.

K800 radi pod SetPoint 6.32.7 (na novijim pravi problem nekom softveru) dok MX Master radi pod Options_7.10.3.

Sta bi moglo biti problem?
 
Nazad
Vrh Dno