Šta je novo?

Netsite.lu agresivno forsira svoj hosting

Vlada1911

Cenjen
Učlanjen(a)
27.05.2011
Poruke
401
Poena
170
Pravim neki mali website drugaru u Luksemburgu. On je kupio domen na Netsite.lu, a ja ga preusmerio na moj hosting na Hostgatoru.
U startu su, razumljivo, pokusali da mu prodaju i njihov hosting.
Kada nisu uspeli sa njim, krenuli su sa mnom kada sam otvorio ticket
da pitam zašto sajt nije preusmeren nakon više od 48 sati od postavljanja novih nameservera.
Hvale svoje usluge,bezbednost, i slično, ali spominju da postoje bezbednosni rizici hostovanja
luksemburškog sajta na američkom hostingu i potencijalne ozbiljne posledice???

Da li je ovo samo napadna i ružna prodajna taktika ili ima neke istine u tome što pričaju?
Tu priču protežu kroz nekoliko mejlova dok ja pokušavam da ih na finjaka otkačim,
,ali rekoh, ajde, možda neko ovde ima neku informaciju jer ja ne izguglah ništa.
 
Pravim neki mali website drugaru u Luksemburgu. On je kupio domen na Netsite.lu, a ja ga preusmerio na moj hosting na Hostgatoru.
U startu su, razumljivo, pokusali da mu prodaju i njihov hosting.
Kada nisu uspeli sa njim, krenuli su sa mnom kada sam otvorio ticket
da pitam zašto sajt nije preusmeren nakon više od 48 sati od postavljanja novih nameservera.
Hvale svoje usluge,bezbednost, i slično, ali spominju da postoje bezbednosni rizici hostovanja
luksemburškog sajta na američkom hostingu i potencijalne ozbiljne posledice???

Da li je ovo samo napadna i ružna prodajna taktika ili ima neke istine u tome što pričaju?
Tu priču protežu kroz nekoliko mejlova dok ja pokušavam da ih na finjaka otkačim,
,ali rekoh, ajde, možda neko ovde ima neku informaciju jer ja ne izguglah ništa.

Ако је сајт намењен тржишту и лицима који живе у Луксембургу онда је логичније и са погледа СЕО да сајт буде хостован код њих или неке друге компаније у ЛУ. Ову причу што ти они продају свакако да јесте у неку руку и тачна, јер безбедност и приватност у ЛУ је јасно дефинисана, у Америци провајдери могу слободно да продају твоје податке трећим лицима (маркетиншке компаније, агенције и слично), онда нема НЕТ неутралности и та борба траје још увек итд...

Имаш јако повољан хостинг на https://buyshared.net/shared-cpanel-hosting/ 15$ годишње и супер ради за тај новац, стабилни сервери, једноставно за тај новац и више него повољна понуда.

Наравно да сваки провајдер жели да те убеди да узмеш комплетну услугу код њих, што подразумева и хостинг, а свакако у неку руку да је кампања коју они спроводе више него нападна, и наравно да треба омогућити сваком лицу да бира где жели да и од кога да користи услуге хостинг провајдера. Ово би исто било нпр. NameSilo, NameCheap и друге компаније за регистрацију домена нуде по сваку цену и хостинг уз домен, а при томе у овом твом случају се види да мало "затежу", јер ДНС сервери се сада много брже упдејтују него пре 10 и више година...

ПС: Немој заборавити да очистиш кеш у браузеру и то може бити проблем за ДНС, а пробај и неке друге ДНС сервере да подесиш, такође покушај да приступиш сајту преко неког "online proxy" сервера, ако мислиш да нису урадили упдате...
 
Poslednja izmena:
Hvala ti na odgovoru.

Videću da li je drugar želi da se prebaci na njihov hosting.
Ono što me zanima je postoje li neke zakonske regulative koje određuju da luksemburške firme moraju da se hostuju u Luksemburgu.
To mi deluje suludo i malo verovatno, ali rekoh, ako ovaj iz Netsite-a priča o "Ozbiljnim problemima" u kojima bi mogao da se nađe drugar, možda i postoji tako nešto.
A,da, preusmeren je sajt na hosting. Trebalo je oko 60 sati.
 
Hvala ti na odgovoru.

Videću da li je drugar želi da se prebaci na njihov hosting.
Ono što me zanima je postoje li neke zakonske regulative koje određuju da luksemburške firme moraju da se hostuju u Luksemburgu.
To mi deluje suludo i malo verovatno, ali rekoh, ako ovaj iz Netsite-a priča o "Ozbiljnim problemima" u kojima bi mogao da se nađe drugar, možda i postoji tako nešto.
A,da, preusmeren je sajt na hosting. Trebalo je oko 60 sati.

Нема никаквих законских препрека где сајт треба и мора да се хостује, једноставно где год пожели...
 
Poslednja izmena:
Ta priča oko SEO je previše napumpana od strane određenog broja provajdera. To je sve identično bilo da hostujes u Luksemburgu, Srbiji ili Americi. Ipak, preporuka je hostujes na evropskim serverima, ako je ciljna publika Evropa(ili Amerika u američkim). Što se sigurnosti tiče, previše je obimna tema i neozbiljno je da tako predstavljaju njihove benefite. Otkači ih.
 
Hvala. Ostajemo pri starom sto se mene tiče...ako drugar ne isparanoiše :)
 
Neka bitna razlika je u tome ko moze da trazi i dobije pristup podacima na serveru. Amerikanci mogu da dobiju pristup kod americkog hostgator-a, a ko moze da dobije pristup kod tog evropskog provajdera, to ne znam. Interesantan je i slucaj onog Dot Com-a sa novog zelanda, sto je na kraju izrucen amerikancima jer mu je megaupload biznis bio na americkoj serverskoj infrastrukturi. Nedavno su i microsoft kao tuzili posto nije dozvolio pristup podacima svojih korisnika koji su hostovani na evropskim serverima. Information privacy law/data protection law se razlikuje u nekim zemljama, pa procitaj na tu temu ako te interesuje.
 
Poslednja izmena:
Neka bitna razlika je u tome ko moze da trazi i dobije pristup podacima na serveru. Amerikanci mogu da dobiju pristup kod americkog hostgator-a, a ko moze da dobije pristup kod tog evropskog provajdera, to ne znam. Interesantan je i slucaj onog Dot Com-a sa novog zelanda, sto je na kraju izrucen amerikancima jer mu je megaupload biznis bio na americkoj serverskoj infrastrukturi. Nedavno su i microsoft kao tuzili posto nije dozvolio pristup podacima svojih korisnika koji su hostovani na evropskim serverima. Information privacy law/data protection law se razlikuje u nekim zemljama, pa procitaj na tu temu ako te interesuje.

Мало си промашио, али "дебели цар" је и даље на истом месту где је и био :) тј. Kim DotCom, када је то изручен Америчком правосуђу, а уједно планира да покрене још један нови пројекат под називом "Мегауплоад 2", а после одузимања Mega.co.nz пројекта од стране кинеског мафијаша, где је у својој објави навео да подаци више нису сигурни...

@vladix - Та правила није прописао како кажеш одређени број "провајдера" јер они немају ама баш никакве везе за СЕО јер они су хостинг провајдери, а не СЕО стручњаци :), погледја мало шта каже Гугл као главни извор информација и шта као сугестију наводи (није обавезујуће али је сугестија), "last mile" може да се скрати употребом CloudFlare ради бржег одзива сервера, а свакако да није исто поседовати сервера у Аустралији којем приступају Европски корисници као што није исто имати сервере у Лос Анђелесу и Вашингтону, где су хопови и руте сасвим другачије...
 
Poslednja izmena:
@bSecurity
Upravo hosting provajderi koji poseduju servere u određenim zemljama, predstavljaju kao SEO benefit što će sajtove hostovane na njihovim serverima Google rangirati više. Primer su određeni provajderi u Srbiji koji imaju servere u Srbiji.
Slažem se da je bolje hostovati u Evropi nego u Americi ako je biznis u Srbiji, ali praviti razliku u brzini odziva sajta i "SEO-a" između servera u Nemačkoj i Srbiji je u najmanju ruku neznanje. Ne mislim na tebe pošto nisi to rekao, samo kažem.
 
Nazad
Vrh Dno