Šta je novo?

WD SE sporo kopiranje fajlova sa pariticije na particiju

serbianx

Cenjen
Učlanjen(a)
25.11.2011
Poruke
39
Poena
154
Drugari,

Isprobao sam sve sto sam znao sam, procitao sta sam mogao da pronadjem na netu ali ne mogu da resim...

Imam WD SE disk od 1TB i na njemu dve particije. Kada kopiram sa jedne na drugu brzina ne prelazi 40mbs, ali je uglavnom 30. Uradio sam dijagnostiku na WD Data Lifeguard, oba testa (Quick i Extended) daju Pass. Crystal Disk ne prepoznaje neki problem. HD Tune test prikazuje brzine kopiranja oko 150 mb...

rsz_hdtune01.png

hdd.jpg

Ako imate bilo kakvu ideju, pa da ovo resim ako je moguce... Sam ocigledno ne mogu.

Hvala unapred za sve ideje i predloge!
 
To ti je to.

To što vidiš na HDTune-u je kad disk samo čita sa svojih ploča ili ploče (ne znam koliko ih taj WD ima) koliko može maks. Kad prebacuješ sa particije na particiju na istom disku, on ne samo da mora da čita, već mora i glavu da šalta nonstop tamo-'vamo, pa upisuje, pa opet pomera glavu tamo-'vamo... Da prebacuješ sa tog WD-a na drugi disk, imao bi veće brzine, oko 80MB/s i više.
 
Poslednja izmena:
To ti je to.

To što vidiš na HDTune-u je kad disk samo čita sa svojih ploča ili ploče (ne znam koliko ih taj WD ima) koliko može maks. Kad prebacuješ sa particije na particiju na istom disku, on ne samo da mora da čita, već mora i glavu da šalta nonstop tamo-'vamo, pa upisuje, pa opet pomera glavu tamo-'vamo... Da prebacuješ sa tog WD-a na drugi disk, imao bi veće brzine, oko 80MB/s i više.

Onda sam se ja istripovao bez potrebe, bio sam ubedjen da tu nesto nije u redu i danima se nerviram zbog toga. Hvala za objasnjenje! :)
 
Nazad
Vrh Dno