Šta je novo?

Racunar ne prepoznaje graficku

GamerMan89

Poštovan
Učlanjen(a)
04.04.2015
Poruke
33
Poena
54
Racunar uopste ne prepoznaje Nvidia graficku karticu iz opisa konfiguracije. Racunar uzet pre neki dan, ali je monitor povezan na maticnu 'VGA' ulaz sa DVI-Sub. Kabl je sledeci:

blJDS.jpg


Iako sam redovno skinuo drajvere za graficku neznajuci to. Trenutak kada sam primetio, jeste ulazak u FIFU 18 kada sam video lag i da je nemoguce igrati, iako racunar ne bi trebao da se muci sa njom. Zatim ulazim u NVIDIA control panel i vidim sledece:

bCyIPmO.jpg

a5BmAVH.jpg


.. I shvatam da on prepoznaje samo integrusu. Odlazim u Gigatron odmah danas i uzimam ovaj kabl: https://www.gigatron.rs/kablovi_i_adapteri/linkom_hdmi_na_hdmi_kabl_14_mm_13m-92633

Povezujem ga, medjutim nakon onog dela kada se pojavi logo Windows-a 10 i kada treba da usledi Login-Screen slika zamrzne.. Zatim iskljucujem HDMI kabl, pokusavam sa starim i ulazim normalno na desktop. Sa desktopa ukljucujem HDMI kabl u monitor i graficku i uspevam da dobijem sliku. Uspevam cak i da udjem u NVIDIA control panel, sto znaci da je vidi. Medjutim, totalno je slika van rezolucije, nekako zgrcena i suzbijena ne znam kako bih objasnio i apsolutno je nemoguce promeniti bilo sta, iako dole na taskbaru vidim da on otvara sve.

Moze pomoc neka?
 

Prilozi

  • blJDS.jpg
    blJDS.jpg
    206.4 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
Prvo. Tvoja grafika nema analogni VGA/DVI, što znači da ti VGA kabl više ne igra nikakvu ulogu za 1050ti grafiku.

Drugo. Dok je računar isključen; jedan kraj HDMI kabla u monitor, a drugi u 1050ti karticu pa startuj komp, pa potom uzmi i reinstaliraj nVidia drajvere kad dođeš do desktopa. Ako ne možeš ući u sistem, boot-uj u safe mode-u i uninstaliraj drajvere za grafiku, resetuj komp, pusti ga da dođe do desktopa i instaliraj nVidia drajvere.
 
Prvo. Tvoja grafika nema analogni VGA/DVI, što znači da ti VGA kabl više ne igra nikakvu ulogu za 1050ti grafiku.

Drugo. Dok je računar isključen; jedan kraj HDMI kabla u monitor, a drugi u 1050ti karticu pa startuj komp, pa potom uzmi i reinstaliraj nVidia drajvere kad dođeš do desktopa. Ako ne možeš ući u sistem, boot-uj u safe mode-u i uninstaliraj drajvere za grafiku, resetuj komp, pusti ga da dođe do desktopa i instaliraj nVidia drajvere.

Problem upravo resen. Nekim cudom sam od sebe. Ne znam kako. Uspeo sam uci u NVIDIA Control panel. Ali iz nekog razloga ne mogu u 3D Vision Photo Viewer.

Problem je bio ovakve prirode: https://www.youtube.com/watch?v=LjDgxYbWowo

Da li da restartujem drajvere? I odakle da ih skidam, sa sajta ili NVIDI-nog Experience-a?
 
Samo je trebao još jedan restart da sistem primeni podešavanja drajvera. :)

Ako sada radi sve (probaj Fifu), ne moraš ništa dalje da se cimaš. To što ti ne radi 3D Vision Photo Viewer je moguće do drajvera.

Bilo bi pametno da reinstaliraš drajvere na kraju krajeva...

Idi ovim postupkom:

1. Svuci drajvere sa http://www.nvidia.com/Download/index.aspx
2. Skini Display Driver Uninstaller odavde http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html
3. Ekstraktuj DDU i pokreni ga sa desktopa. Pitaće te da li želiš da ideš u safe mode i uninstaliraš drajver. Prihvati tu opciju.
4. Dok si u safe mode-u, izaberi opciju "Clean and Restart"
5. Kad se sistem digne i dođeš do desktopa, instaliraj drajver koji si skinuo u prvom koraku.
6. Instaliraj i po završetku instalacije resetuj sam manuelno računar (start>power>restart).
7. Kad se digne sistem, to je to - nastavi sa normalnim radom.

Moja preporuka je da preskočiš instalaciju GeForce Exprerience-a. Nikakve vajde od njega nema pravo da ti kažem, sve su neke površinske gluposti bez kojih možeš, a neki problemi sa nVidia grafikama su bili vezivani sa njime.
 
Poslednja izmena:
Super. Hvala puno, sad cu odraditi to pa javljam rezultate.

Nego, dva pitanja.. Prvo, da li da ugasim sada drugi kabl (ne ovaj HDMI) jer su mi oba ukljucena?

I ovo sto mi se sad javilo, racunar detektuje zvucnike sa monitora, povecani su na max u podesavanjima na racunaru, kao i na postavkama monitora, ali se ne cuju. Znas li mozda sta je u pitanju?

Zanima me samo, iako koristim vec ove Genius-ove.
 
Vadi VGA naravno, nemaš potrebe za njime.

Što se zvuka tiče, ne čuju se jer verovatno u podešavanjima zvuka (unutar Windows-a) nisu postavljeni kao default (Genius tj. zvučna karta je glavna). Desni klik na ikonicu zvučnika na taskbaru, pa playback devices i tu možeš da biraš trenutno glavni-aktivni izlaz zvuka.
 
Vazi brate, hvala ti puno.

Samo za ovaj unistall, jel idem na ovaj prvi, clean and restart (High recommended)?
 
N e v e r o v a t n o.

Ubicu se.

Odradio sve sto si mi rekao, iskljucim stari VGA kabl, crna slika i poruka 'No signal detected'.
 
Kako si uopšte povezao monitor i kompjuter tj. 1050ti grafiku? Jedan kraj HDMI kabla u monitor, drugi kraj HDMI kabla u 1050ti grafiku?

Ako je tako i ne dobijaš sliku iz prve, proveri monitor da li prima signal na odgovarajući konektor. Ima sigurno na monitoru dugmence gde možeš da klikneš i promeniš "source" tj. izvor.

Ako ni to ne pomogne, imaš 2 verovatna scenarija:

1. Karta je mrtva kupljena
2. HDMI kabl ne valja
2a. Eventualno ne rade HDMI konektori na monitoru, ali ako si nešto koristio već preko HDMI na monitoru, onda do toga nije.
 
Kako si uopšte povezao monitor i kompjuter tj. 1050ti grafiku? Jedan kraj HDMI kabla u monitor, drugi kraj HDMI kabla u 1050ti grafiku?

Tacno tako

Ako je tako i ne dobijaš sliku iz prve, proveri monitor da li prima signal na odgovarajući konektor. Ima sigurno na monitoru dugmence gde možeš da klikneš i promeniš "source" tj. izvor.

Ovo nisam siguran da sam te razumeo? Gde, na dugmice na monitoru?

Nista slicno ne postoji. Mislim na 'source' ili ti izvor. Imaju samo opcije Display, Picture, Picture Advanced, Audio i System.
 
Dugmići na monitoru, sigurno ih ima 4 ili 5. Ako niti jedan od tih ne konfiguriše ulazni signal, onda je setovanje aktivnog konektora verovatno pod Display ili System podeokom.

Inače, sad gledam Benq sajt i vidim da za monitor iz potpisa ne navode da ima HDMI, već samo DVI-D (što je generalno dovoljno za tebe), ali rekoh ipak da vidim sa tobom.
https://www.benqdirect.com/gw2270.html#

edit: mislim da je drugi sa leve strane, "input". Sada malo guglah kako izgleda raspored kod Benq monitora, pa probaj to.
 
Poslednja izmena:
Evo ga, danas slikan

23730665_2409454892612151_2085132988_o.jpg


Inace, kao sto rekoh odradio reinstalaciju drajvera po ovome sto si mi rekao, takodje i setovanja po ovom klipu i sada mi racunar vidi graficku. https://www.youtube.com/watch?v=HDKABeVisIY

Medjutim, udjem u Fifu da proverim, opet totalno neigrivo. Gubim nadu polako, ne znam sta da radim.

A ovo za 'System Podekom' nista slicno ne nalazim. Nisam siguran da znam na sta mislis.
 
Poslednja izmena:
Čekaj. Instalirao si drajvere i aktivna je 1050ti? Nisi više povezan sa VGA kablom?

PS: Ne znam što si pratio to uputstvo sa tog YT linka jer je glupost obična i nećeš dobiti više fps-a. GeForce Experience neretko ubije još frejmova...

Moraš da proveriš ovo što sam ti rekao. HDMI izgleda da neće automatski da prepozna uključen konektor, već moraš ručno da ga namestiš. To radiš tako što klikneš na Input dugmence na monitoru (drugo sa leve strane) i izabereš HDMI iz menija.

edit2: Ovo radiš naravno dok je računar izgašen, monitor upaljen i povezan preko HDMI-ja sa 1050ti grafikom. Možeš i komp da upališ dok čačkaš Input setovanja, ali obavezno da HDMI bude uključen u monitor i u 1050ti grafiku. Ne vadi/ubacuj HDMI/VGA kabl dok je komp upaljen. Može generalno, ali što rizikovati dodatno...
 
Poslednja izmena:
Čekaj. Instalirao si drajvere i aktivna je 1050ti? Nisi više povezan sa VGA kablom?

PS: Ne znam što si pratio to uputstvo sa tog YT linka jer je glupost obično i nećeš dobiti više fps-a. GeForce Experience neretko ubije još frejmova...

Instalirao drajvere da, aktivna 1050ti. ALi povezan sam i dalje sa VGA kablom kao i HDMI. Kada pokusam izvaditi VGA izbaci mi 'No cable detected'

EDIT: Cable, ne signal ne znam sta pisem vise.
 
Poslednja izmena:
MkADqI2.png


:D

Da se citiram...

Moraš da proveriš ovo što sam ti rekao. HDMI izgleda da neće automatski da prepozna uključen konektor, već moraš ručno da ga namestiš. To radiš tako što klikneš na Input dugmence na monitoru (drugo sa leve strane) i izabereš HDMI iz menija.

edit2: Ovo radiš naravno dok je računar izgašen, monitor upaljen i povezan preko HDMI-ja sa 1050ti grafikom. Možeš i komp da upališ dok čačkaš Input setovanja, ali obavezno da HDMI bude uključen u monitor i u 1050ti grafiku. Ne vadi/ubacuj HDMI/VGA kabl dok je komp upaljen. Može generalno, ali što rizikovati dodatno...

Znači, gasi komp skroz. Vadi VGA, pali komp i uradi ovo gore.

ekstra nov edit: Pogledaj klip, oko 24-e sekunde se vidi kako izgleda input osd. Mislim da je kod tvog monitora isti/sličan.
 
Poslednja izmena:
Au covece radi!!! Iz nekog razloga nisam video onu prethodnu poruku. Setovao na monitoru, pa mi se pojavilo ono ****** sa rezolucijom, resio to, restartovao ga, zatim mi trazio da izvadim prosli kabl sto sam uradio i sada je samo na HDMI.
 
Proverio sada na FIFI i sve super radi. Fluidno, bez greske. Brate, tvoj sam duznik. Izvini sto sam te izmrcvario ovoliko.

Imas pivo kad budes svracao u BG, kad god samo se javi!
 
Odlično. :)

I nemoj koristiti Experience da ti šteluje grafiku u igrama i gledati YT klipove da pojačaš još frejmova... neće to da ide. Retko koja igra bude toliko zabagovana da joj dodatna nestandardna podešavanja mogu primetno pomoći. Ako pak bude neka, pre ćeš rešenje naći na steam forumu nego po YT klipovima.
 
Jasno, jasno hvala ti puno.

Kazem ti, izvini jos jednom.

Samo sada treba iscupati kabl koji je cale kao sivonja zabio u maticnu. :D
 
Nikakva frka, nema potrebe izvinjavati se. :)

Ako vadiš VGA kabl, vidi i odšrafi ga prvo sa ploče (na samom kraju VGA konektora imaš 2 zavrtnja). Nemoj ići očevim stopama pa da vučeš kao sivonja. :D
 
Nikakva frka, nema potrebe izvinjavati se. :)

Ako vadiš VGA kabl, vidi i odšrafi ga prvo sa ploče (na samom kraju VGA konektora imaš 2 zavrtnja). Nemoj ići očevim stopama pa da vučeš kao sivonja. :D

Pa odsrafio jesam, ali kazem i dalje je onako 'zapeklo' i ne moze se izvaditi. A nesto mi se ne cupa :D
 
Poslednja izmena:
Izgasi komp dok vadiš VGA konektor, pa ga polako mrdaj levo-desno i skinuće se. Ne verujem da se baš toliko jako "zaheftao" za ploču. :)
 
Nazad
Vrh Dno