Šta je novo?

Fan controller - pasivni ili aktivni - iskustva

Iznenadise me sada, stigao paket a trebao je u ponedeljak. DHL rulz
E sada vec mozemo da filozofiramo i eksperimentisemo, imamo sa cim :)

Btw, iznenadjen sam kvalitetom Alpenföhn ventova, kuciste venta je od tvrde gume + 3 i 4 pin adapteri, produzetci kao i adapter za molex.
3 venta na akciji su 19,89e
NZXT Grid+ V2 je 34,90e

IMG_20171118_135215.jpg
 
Haha kakav lik, otvara temu i 3 minuta kasnije narucuje sve, dok ga neko nije pokolebao :D
 
Poslusaj savet(e) i stavi 2 napred i 1 pozadi pa onda experimentisi sa ostalim postavkama koliko god ti "duša 'oce"...
 
Haha kakav lik, otvara temu i 3 minuta kasnije narucuje sve, dok ga neko nije pokolebao :D

Ma jok bre, Rick mi je dao ideju i potrazio da li ima nesto jeftinije od tog Corsaira i nasao ovaj hvaljeni NZXT.
E sad sto je DHL brz, to nije moja krivica :)
 
Pa u startu si rekao da imaš dva, da planiraš da naručiš, a kasnije i da si već ,,nešto" naručio. ( :

LM, sad imaš 5 venta. Ako imaš preko ploče mogućnost da podešavaš krivu, a novije ploče uglavnom mogu, najbolje je da popuniš ta 3 mesta sa ova 3 venta. Postaviš onako kako ti je preporučeno (2 napred ulazna i 1 pozadi izlazni). Dva stara povežeš na kontroler, jedan staviš napred na vrhu (ima mesta za 3 koliko sam video) ili odozdo (ali bolje napred, išao bi pravo na procesor, a i ovaj odozdo vuče mnogo prašinu), a jedan pozadi skroz iznad procesora. Ta dva pališ po potrebi kad opteretiš komp. Na sve ulazne ventove i prazna mesta staviš najlonku i rešio si hlađenje.

P.S. Preporuka naravno, možeš i sve da postaviš oko procesora da izbacuju vazduh ako baš želiš. ( :
 
Pa u startu si rekao da imaš dva, da planiraš da naručiš, a kasnije i da si već ,,nešto" naručio. ( :

O sunce vam... 16.11 otvorio temu, 17.11 narucio... tema treba da odstoji 2 nedelje da bi narucio nesto, to je po PS-u? :D

Ploca je prilicno oskudna sa podesavanjima sys fanova i prate samo temperature maticne sto mi nikako ne odgovara jer je ona uvek i bila ok.
Tako da ce svi fanovi ici preko kontrolera, sad cu se bacim na montazu pa javljam rezultate...
 
Kod mene na dva kompa prate temperaturu procesora, obično je tako, proveri ipak. Praktičnije je kad imaš krivu i kada sami po potrebi šteluju brzinu. Ako nema, onda ručno preko kontrolera i onako će mahom da bude na najnižoj brzini. Ja samo leti povećam malo brzinu, ali nikad na max.

BTW, otvorio si temu 16.11. u 21:38. ( :
 
Prate mb, krive nema, a i da prati cpu, meni treba pracenje zbog grafe...
Zasto rucno preko kontrolera? Imam utisak da ne znas funkcije Grida...
No videces kada napravim par SS...

Uspeno montirao, jos nisam pustio u rad, prvo kafica sa zenom.

Aerocool X je super kuciste, modularno je sve, nema fix delova, namestas sve kako hoces ALI kada ubacis ovoliko opreme kablovi postaju zesci problem.
Odnosno zbog rasporeda rupa za cable managment ventilator na dnu je delimicno blokiran a i slabo ima prostora za kablove izmedju ploce nosaca maticne i desne stranice, jedva je zatvorih...
Pocinjem da razmisljam o 400C... ubice me zena :D
 
Poslednja izmena:
Prate mb, krive nema, a i da prati cpu, meni treba pracenje zbog grafe...
Zasto rucno preko kontrolera? Imam utisak da ne znas funkcije Grida...
No videces kada napravim par SS...

Retko kad ćeš da opteretiš grafu samostalno, ali sve jedno, nisam ni gledao koji kontroler si uzeo. Sad tek vidim specifikaciju, tako je onda još bolje.
 
Bitno je da si zatvorio, kad sve namestis onda neces otvarati dugo... ;)
Jos bitnije je da sve radi kako treba, onda sigurno neces dugo otvarati, a ako si jednom uspeo zatvoriti, opet ces to moci ako budes nesto dodavao, menjao, podesavao...
 
Na brzaka par SS:

cam_111917_5.jpg

cam_111917_4.jpg

cam_111917_3.jpg


Sistem je lepo zamisljen ali ima 2 mane:
- ne radi idealno sa svim fanovima. Na Aplenfohn ventovima imam savrsenu kontrolu dok BeQuiet umeju da "divljaju" u smislu da na momenat skoce obrtaji pa se vrate na zadatu vrednost... moguce zbog native 4-pin konekcije koju navodbo Grid "ne voli"...
- Control panel je uzas, treba malo vremena dok ne pohvatas ali to je jos i ok vec ume da zaglupi pa mora ubijanje istog pa restart...

Ali radi posao, sutra cu detaljnije da eksperimentisem
 
Ako budes otvarao kuciste, slikaj...
S obzirom da si legao posle 4h jutros i ako deca ne probude, naredni izvestaj tek popodne, predvece u najboljem slucaju se ocekuje :d
Javi koji si raspored ventilatora namestio...
 
Otvorio, izbacio BeQuiet 4-pin fanove jer nikako nisam mogao da ih ukrotim, ubacio stock Aerocool 3-pin fanove koje mogu savrseno kontrolisati.
Nisam slikao, zurim jer usput sredjujem jos neke stvari po kuci a sin ceka sa PUBG :)
Inace je haos u kucistu, tesno je za ovakve egzibicije (1080 uzima dosta prostora) mada za kineza je super... ali svakako stize novo pa cemo sve lepo skockati....

Fanovi su kao na SS sto pise: odozgo iznad cpu kulera, pozadi iza cpu kulera, bocno do gpu, ispred do gpu i odozdo na sredini, duva na gpu ali tu je gomila kablova kojih se ne mogu fizicki resiti...
 
Sutra stize po DHL reportu... videcemo...

H6X
 
Sklapam kad stignem pa cemo vidimo sta bolje hladi: 5 custom ventova ili 2 iz gotovog resenja:

3b57d72eaf267957c51cb3c2de21b24b.jpg


3320793f4f33060545db4ad3112767e4.jpg


090c5ad411a4a88e11c2bcf091916f56.jpg

H6X
 
Poslednja izmena:
Suma sumarum:

Aerocool X otvoreno kucise: gpu do 77°, cpu do 60° - gpu ventovi ko turbine
Aerocool X sa Grid+ i 5 auto 120mm ventova: gpu do 74°, cpu 56° - jako bucno pri vecim temperaturama (komp mi na stolu blizu glave)
Raven kuciste sa fabrickim 2x 180mm: gpu 69°, cpu 52° - mnogo, mnogo tise od prve 2 varijante, ovo je na low sett, high nisam ni testirao...

Par slika, sleeve nije dovrsen:

0c25ae1fa53a1d37a51d47e8d4f1112f.jpg


4eabc45247a4f151663aee49314083cf.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno