Šta je novo?

Mikrotik = 2 interneta

Ulf

Slavan
Učlanjen(a)
25.01.2005
Poruke
117
Poena
320
Hocu da uklonim jedan ruter iz mreze i plan je da propustim dva internet linka kroz mikrotik i tako resim problem.
Nije mi potrebno da spajam dva linka u jedan (load balance ili kako se vec zove...) vec da na dva racunara koja povezem na taj mikroTik, jednom racunaru
dodelim da izlazi na net preko kablovskog, a drugi preko adsl-a.

Predpostavljam da je tako nesto izvodljivo na mikrotiku, samo treba znati konfigurisati :d
 
Da bez ikakvih problema, 2,3,4... linka ne bitno , pogotovo ovo sto ti hoces se resava relativno lako.
 
За ово није ни потребан микротик али је потребно да остану постојећи рутери или модеми, зависи шта си имао. Кабловски долази коаксијалцем, адсл долази тлф каблом и потребан је модем/рутер да то претвори у "нормалан" сигнал. Шта тренутно имаш од опреме и шта би да избациш?
 
Modeme nećeš moći da izbaciš iz mreže, Mikrotik nema (barem ja ne znam) interni modem za ADSL.
Jednom modemu, daj IP afresu XXX.YYY.ZZZ.001. Drugom XXX.YYY.ZZZ.254 i isključi DHCP server. Računarima ručno odredi gateway na koji link hoćeš.
Mada vredi se pomučiti i proterati to kroz Mikrotik i dobiti bolju mrežu.
 
Ne planiram modeme da menjam, nego samo da ih povezem da bi se izlazilo na net preko tog jednog MT.

Ne znam dal dobro razumem... Jel IP adresa koju dodelim modemu ustvari gateway tog linka?!
 
Nazad
Vrh Dno